Mehmet Helvacı - Sabah Gazetesi Röportajı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mehmet Helvacı - Sabah Gazetesi Röportajı

Cevap: Mehmet Helvacı - Sabah Gazetesi Röportajı

Söylediklerini yapacak gücü yok.Galatasarayın bi çok gelirine ipotek konulmuş durumda.Kendi öz kaynaklarıyla toparlanması mümkün değil.En azından 1-2 seneliğine nakit akışını kurup takımın mali tablosunu düzeltecek bi başkana ihtiyacımız var.

gecen yonetimin ve helvacinin soyledigine gore klup kendi kendini cevirirmis. ben klubun besiktas gibi olmasini istemem. bize parasi olan baskan degil klubu adam gibi yonetecek gerektiginde medyaya,federasyona ve diger kluplere karsi klubumuzu ezdirmeyecek baskan lazim.

Helvaci aciklamalari ile one geciyor Helvaci icin daha olumlu dusunmeye basladim.

Helvacının aslında tarafımızdan anti patiyle karşılanan hareketleri olmasına karşın Asıl helvacıya darbe vuran TELEGOL ekibiydi sözde bizde hiç umursamıyoruz bu ekibi ama öyle değil.. ona brütüs lakabını takan Ahmet Çakar değilmiydi ? helvacının kongredeki tavırları yanlıştı keşke hiç o durumlarda bulunmasaydı belki şuanda camia etrafında kenetlenirdi..

hakketen bu adnan polatın yaptıklarını görüp ortaya cıkarmıstı. acaba bizmi bu adama yükleniyoruz. brütüs diyoruz adama ama asıl brütüs adnan polatmışta haberimiz yokmuş..

helvacı yönetimde kalmayıp istifa etse idi başkanlık seçiminde çok daha şanslı olurdu bence.

ne yapmis kongrede

Kongre üyesi ile polemiğe girmesi ve afedersin ama derler ya pişmiş kelle gibi sırıtması, o kadar akil adam karşısında başkanın gelişinde ayağıya kalkmaya bile tenezzül etmemesi.. Kaldıki çok saygı duyduğum Alp yalman dahi rahatsız olmuş ki edep dışına cıkmayan her adayla görüştüm demişti..

Bu adamı istemememin iki sebebi var. Birincisi Galatasaray Başkanlık makamına gereken saygıyı göstermemesi. Tabii her şey saklanacak değil bir hırsızlık, arsızlık varsa çıkar aslanlar gibi açıklarsın. Başarısız olduğuna inanıyorsan da bir dahaki seçim döneminde aday olmaz, Adnan Polat'ın rakibini destekersin. Bu sırada da nedenlerini anlatırsın. Zaten kulüp batmış, eksi averajdasın, kim teknik direktör belli değil... Bir de böyle bir kaos yaratmanın kime faydası oldu? Daha önce de adam gibi korunup kollandığımız söylenemez ama şimdi Adnan Polat'ın da konuşup birşeyler demeye yüzü yok. Kimse sallamaz zaten, ağırlığı yok. İkinci adamının sözleri belli kim takar böyle başkanı? Beşiktaş deplasmanında net 5 tane golümüz sayılmasa kimse çıkıp birşey diyemez. Basketbolda olanlar malum.

Gücümüzü iyice kırdı bu hareketler.

İkincisi de hazımsız bir adam Helvacı benim gördüğüm. Geçen sezon herkes Haldun Üstünel'i överken "Bir arkadaşa sihirbaz falan deniyor herşey ona mal ediliyor ama aslında bu yönetimin bir başarısıdır" falan diye bir açıklaması var. Arkadaş bırak öyle bir figür oluşşun. Bize yarar bu. O transfer sihirbazı olsun, Albayrak bambaşka bir figür olsun.

Nedir bu çekememezlik. Söylemekteki amaç nedir?

Bu sebeplerden dolayı sevmiyorum Helvacı'yı. Ve başkan olmasını da istemem. Aysal olabilir ama onun da farklı sebepleri var.

Helvacı, "İbrada işin miladı 15 Ocak. Stat açılışı sonrası özür dileme ve acz içinde olma profili... Galatasaray Başkanı, bu profili çizmez. 15 Ocak'tan sonraki süreçte Galatasaray Başkanı'na düşen seçim kararı almaktı. O yapamazsa ben yaparım çünkü ben ikinci başkanım. Gemide isyan gibi. Ama bunu makama saygımdan yaptım. Sen saygın değilsen, makamın saygınlığına zarar verirsin. O makamı kirletmeye başlarsın. Sadece o makamdasın diye Galatasaray Başkanı'na gösterilmesi gereken saygıyı bekleyemezsin. Bunu hak etmen gerekir. Makama zarar verdiğini gördüğün anda gideceksin. Çıktı, 'Onurluysa, istifa etsin!' dedi. O sözle de köprüler atıldı zaten. Onursuz bir adamsam, beni oraya getirmemen lazım. 'Seçime git!' dedik diye mi onursuz olduk?" diye konuştu. Rakiplerine de seslenen Helvacı, "Seçim sloganlarındaki 'kurumsallaşma' ifadesi anlamsız. Galatasaray zaten bir kurum. 106 yıllık kulüp burası" mesajını gönderdi.

:yenieek:

Ben ünal aysal kısmına katılmıyorum ,sonuçta evet Mehmet Helvacının hatalarından söz edebiliriz ama işin içine tecrübe girecekse helvacı aysala göre 10-0 önde başlayacaktır,ben hiç kimsenin kendini kandırmaması taraftarıyım, ünal aysalı başta destekleme sebebimiz maddi gücü değilmiydi? başka bir amacı olamaz çünkü ünal aysal tam bir kapalı kutu, tek bir gün yöneticilik yapmamış..hiç kimse kulübü böyle riske atamaz atmamalı kaldıki aysal zengin olmasaydı zaten başkanlık için esamesi bile okunmazdı.. bir nokta da ben taraftarımızın acaba aziz yıldırım gibi zengin başakan özleminden dolayımı ünal aysalı desteklediğini düşündüm.. ama oda pek mantıklı gelmedi zira aysal aziz yıldırım gibi biri olmadığını hemen gösterdi.. bana kalırsa ünal aysalı para verecek diye beklemedikten sonra,Aysalın şu durumda başkan olması en hayırlısı ;çünkü taraftarın yeni bir umuda ihtiyacı var ve bence bu umud şu ortamda ÜNAL AYSAL dan başka biri değil..

Siyasi bir olaydan ötürü böyle davranmış yani. Yine yanlış. Ki ben aynı görüşteyim ona rağmen bu bahane olamaz. O günlerde çıkıp neden konuyla ilgili bir iki birşey söylemedi? Kendisi o konumda olsa ne yapacaktı acaba? Başbakan'a rest mi çekecekti?

Bakin gorun herkesi utandiracak sayin prof. dr. Helvaci. Yildizlar karmasi geliyor, hazir olun. Aslinda diger adaylar Helvacinin altinda tek bir listede birlesmeli.

Siyasi bir olaydan ötürü böyle davranmış yani. Yine yanlış. Ki ben aynı görüşteyim ona rağmen bu bahane olamaz. O günlerde çıkıp neden konuyla ilgili bir iki birşey söylemedi? Kendisi o konumda olsa ne yapacaktı acaba? Başbakan'a rest mi çekecekti?

Doğru bir mantık..Adnan Polatı eleştirirken birşeyi atlıyoruz,Adnan Polatın başbakana rest çekme durumu olamazdı kaldıki riva projesi stadın durumu başbakanın kendi gücü.. bunları ölçüp biçmeden burada atıp tutmamız bizim için kolay ama bir kurumun sorumluluğunu taşıyan biri için kolay değil.. lütfen herkes konumların ağırlığınıda ölçüp biçerek polatı bu konuda eleştirsin..15 ocak olaylarının ekmeğini yiyen çok oldu,tabi işin içinde sorumluluk olmayınca herkes atıp tuttu.. bakın ne demişti polat 70 milyon dolar vergi borcumuzu 3 milyon dolara indirdik.. devletle bu kadar içli dışlıyken niye BAŞBAKANA posta koymadı arkadaş ? diye hayıflanmak biraz ironik kaçıyor...

Doğru bir mantık..Adnan Polatı eleştirirken birşeyi atlıyoruz,Adnan Polatın başbakana rest çekme durumu olamazdı kaldıki riva projesi stadın durumu başbakanın kendi gücü.. bunları ölçüp biçmeden burada atıp tutmamız bizim için kolay ama bir kurumun sorumluluğunu taşıyan biri için kolay değil.. lütfen herkes konumların ağırlığınıda ölçüp biçerek polatı bu konuda eleştirsin..15 ocak olaylarının ekmeğini yiyen çok oldu,tabi işin içinde sorumluluk olmayınca herkes atıp tuttu.. bakın ne demişti polat 70 milyon dolar vergi borcumuzu 3 milyon dolara indirdik.. devletle bu kadar içli dışlıyken niye BAŞBAKANA posta koymadı arkadaş ? diye hayıflanmak biraz ironik kaçıyor...

Adnan Polat da kriz yonetebilme kabiliyeti sifir. Arda ve bu protesto krizi. Ikisinde de durum cok ilerlemeden cozum bulunabilirdi. Ayni anda iki tarafi da idare edebilmeli bir yonetici zaten edemiyorsa orada isi ne. Basit olarak bunlar hos olmadi denilebilirdi ne gerek vardi polisler sorusturuyor bu kisiler 300 kisi sizmislar stada vs. vs. soylemlerine. Cikip protesto hos olmadi derken ayni zamanda TOKI baskaninin da konusmasi hos degildi diyebilmeli idi. Bir sekilde cozum bulmaliydi. Cozum yerine ne zaman sorun oldu Polat herseyi daha da kaos haline getirdi.

Adnan Polat da kriz yonetebilme kabiliyeti sifir. Arda ve bu protesto krizi. Ikisinde de durum cok ilerlemeden cozum bulunabilirdi. Ayni anda iki tarafi da idare edebilmeli bir yonetici zaten edemiyorsa orada isi ne. Basit olarak bunlar hos olmadi denilebilirdi ne gerek vardi polisler sorusturuyor bu kisiler 300 kisi sizmislar stada vs. vs. soylemlerine. Cikip protesto hos olmadi derken ayni zamanda TOKI baskaninin da konusmasi hos degildi diyebilmeli idi. Bir sekilde cozum bulmaliydi. Cozum yerine ne zaman sorun oldu Polat herseyi daha da kaos haline getirdi.

Zaten bugün bu olayların en önemli sebebi olarak o günkü kriz yönetimi beceriksizliği haklısın..

Keita satılmasa ve Arda sakatlanmasa erken seçim falan olmazdı bence:)

Bu siyasi olaylar falan işin bahane kısmı. Ki yanlış bir bahane. Demagoji. Burada ben de dedim yakışmadı eğilip bükülmek, taraftara sahip çıkmalıydı falan diye. Ama benim bir konumum ya da sorumluluğum yok.

Olay sadece sportif olarak çok başarısız olmamızdan kaynaklandı. Şimdi 2 ya da 3. olsak kimse gıkını çıkarmazdı. Helvacı da dahil. Tabii bunlar hep farazi şeyler, kendi görüşüm.

Ben bu konuda Adnan polatı sevmeyenler grubunun hareketlenmesi için bir neden olduğu görüşündeyimi,sebebine gelince ikinci kez seçildiğinde polatın bana göre kıl payı ile kazanması zaten camiada belirli bir gurubun polatı istemediğinin kanıtıydı..ister istemez beyaz türk siyah türk meselesi de ayyuka çıktı hatta bazıları Adnan Polatın sırf Alevi olduğu için sevilmediğini bile söyledi.. durum bu kadar mide bulandırıcı hal bile aldı yani..

Üst Alt