GSC Scout - # Mehmet Özcan - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kaan, konuları farklı yöne çekiyorsun senden benim soruma cevap vermeni istedim. Fiziki kıyası Türkiye'ye geldikten sonraki durumuyla yapıyorum yani 2017 yılının son aylarındaki hali ile şu anki hali arasında uçurum derecesinde fark var. Sence bu kadar maaş alıp, seneye sözleşmesi bitecekken, seneye Avrupa'da güvenmeli miyiz?

Bak mesela yerine daha iyi bir opsiyon bulamayacağımız için ayrılmamalı desen eyvallah derim, isimler üzerinden tartışırız lakin bu kadar ölümüne savunulacak durumda bir oyuncumuz yok açıkçası şu an, belki stoperler.
Tabiki yerine alabilecek oyuncuyu hesaba katmalıyız bir oyuncuyu gönderirken, fernando dünyanın en iyi ön liberosu demiyorum, sadece bu şartlarda sahip olabileceğimizin en iyisi diyorum.
Önceki sezonun sonunda ciddi bir diz sakatlığı yaşadı ve ancak 2. devre toparlayabildi. İyi bir kamp dönemi geçirdikten sonra daha iyi olacaktır.
Neyse konuyu dağıtmayalım, hele bi diagne’den kurtulup adam gibi forvet, 8 numara ve sol açık bulsunlar sonra düşünürüz 6 numarayı.

Transfer nobetinde de yazmistim, 20 yasinda olmasina ragmen ikinci ligde en cok oynayan 2. oyuncu, toplam 3055 dk oynamis, 34 macin sezon genelinde sadece 5dk oynamamis. Ayrica Lille ve bir cok avrupa kulubu takip ediyormus. Tutarsa iki taraf da kazanir, tutmazsa da bir sey kaybetmeyiz

Onumuzde ikinci liginden cikan Zeki Celik, Dorukhan Tokoz, Caglar Soyuncu ve Cengiz Under ornekleri var

Transfer nobetinde de yazmistim, 20 yasinda olmasina ragmen ikinci ligde en cok oynayan 2. oyuncu, toplam 3055 dk oynamis, 34 macin sezon genelinde sadece 5dk oynamamis. Ayrica Lille ve bir cok avrupa kulubu takip ediyormus. Tutarsa iki taraf da kazanir, tutmazsa da bir sey kaybetmeyiz

Onumuzde ikinci liginden cikan Zeki Celik, Dorukhan Tokoz, Caglar Soyuncu ve Cengiz Under ornekleri var
Biz heriflerin 2. Ligle uğraşırken adamlar geldi bizim 2. Ligi talan ediyor.

Babam anlattı az önce Zeki Çelik i biz istemişiz İstanbulspor satmamış bize. Kaan Ayhan gelmek istemedi.

Büyüklerin, Türk oyuncularının ya da kulüplerinin gözünde ki imajıda değişmeli

dorukhan isimli topcu mu olur dediniz fransa-türkiye macinda asist yapti. senol hoca besiktasa aldirdi ve milli takimda ilk kez kendisi oynatti. oyuncunun nasil gelistigi görülüyor. 3 gol 3 asisti var ligde 1500 küsür dakikada. full sezon oynasaydi nasil istatistik kasacagini tahmin etmek zor degil. oyunculara bebe, yeni yetme, güdük falan demenin bir anlami yok. sürekli hazir oyuncu alamazsin. brumayi 12ye alip 13e satmak degil mesele. veya fernando gibi isimleri alip kullanmak degil. ucuza alip pahaliya satmak, alt yapidan cikarmak. bunlar ayakta tutar bir kulübü.

Transfermarktda Leverkusenliler sanki Atakan baya agir oyuncu diye bundesligada zor oynar dediklerini hatirliyorum. Bizim orta sahaya dinamik adamlar lazim.

Avrupa'da sifir cekmemizin yegane sebebi merkez orta sahanin zayif olmasidir, kanatlarin savunmaya yeterince destek vermemesi ve beklerimizin avrupa temposundan oldukca uzak olmasidir. Statik oyun söz konusu. Kendi sahamizda ulusal captaki maclarda konsantrasyonumuz yüksek olsa da bu yeterli degil. 17/18 sezonunda Fernando 2104 dakika oynamis, 18/19 sezonunda 1857. Ilk sezon 23, ikinci sezon 20 mac ediyor. Takimi bu kadar eksik birakan bir ilk 11 oyuncusu olmamali.
Sana hak veriyorum kesinlikle haklısın hatta fernando satılsın eğer kötü olacaksa dersen ona da tamam. Ama oynadığı zaman galatasarayı level atlatan bir oyuncumuzun da 18 yaşında ne olduğu belli olmayan veletle karşılaştırma yapılması üzücü sadece ben ona değinmek istedim

6 numaradan konu acilmisken bu sene yedigimiz bazi golleri hatirlayalim. Fenerden yedigimiz iki gol onlarin 6 ve 8 numaralarinin ceza sahasi onunde topla bulusmalarindan geldi. Ikisi de bombostu. Yani Fernando ya da Donk'un olmasi gereken yerde. Rodallega'nin Istanbul'daki macta attigi gol, Robinho'nun Sivas formasiyla attigi goller. Yani rakipler elini kolunu sallayarak ayni noktadan golleri atmislar.

Oyunun hucum hattina verdikleri destek olarak ta Fernando'nun Henry'ye attigi gol paslari ve Donk'un santraforlarimizin yapamadigi golleri var.

Yas olarak ikisi de ilerlemis olduklarindan yerlerine 20-21 yasinda hem de potansiyelli ve yerli futbolcular varsa Omer, Mugdat, Sener gibi isimlerin yerine tercih edilmelidirler. 6 numara aslinda en zayif halkalarimizdan birisidir ve ivedilikle takviye edilmelidir.

Böyle topçu olmaz.

mehmet-ozcan.png

Üst Alt