GSC Scout - # Mehmet Özcan - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Aklıma Tarık Çamdal için yapılan yorumlar geldi.En az 5 yıl sağ bek aramayız vs diyenler.
Mehmet için hiçbir olumsuz yoruma rastlamadım ama...

Tarık ise süper lig futbolcusuydu, İzleyip de övgüler düzenlerin cahilliğidir doğrudan doğruya. O zaman da demiştim; forumda futboldan az çok anladığını düşündüğüm hiç kimse transfer edilmesini onaylamamıştı; bonservisi bedava dahi olsa alınmaması gerektiğini, öne çıkan tek bir özelliğinin olmadığını çok yazdık ama nafile...

M. Demirkol' un, ''Birçok TD e sordum, hiçbiri Tarık Galatasarayda oynayacak bir futbulcudur, demedi. O transferi nasıl yaptıklarını hala aklım havsalam almıyor!'' sözü ibretliktir...

1 M risk alınabilecek bir tutar. Ortasahada enerjik bir oyuncuya ihtiyacımız olduğu konusunda sanıyorum herkes hem fikir. Seri’den sonra daha da şart oldu Donk, Selçuk, Belhanda hepsi durağan.

Box to box Gerard, Lampard oynuyordu pas yeteneği, şut yeteneği, hücuma koşu bunlar olmalı, her enerjik ortasaha oyuncusu box to box değildir, Mehmet 6 numaradır, hele Galatasaray seviyesinde daha da 6 numaradır, aksini iddaa eden maçları tekrar izlesin. Seri de geliştirir Mehmet’i, umarım gelir.

Hiç izlemedim nasıl oynadığını bilmiyorum.

ya bu çocuğun manageri tüm sosyal medya'da atağa kalktı ve çok iyi çalışıyor.
Yada çocuk gerçekten iyi.

Geçen sene aynı hikaye dorukhan içinde gelişmişti.
Menajerle alakası yok Eskişehir mali olarak bitik durumda paraya ihtiyaçları var
Ayrıca bu çocuğu keşfeden bizimkiler değil yabanci scoutlar keşfetti bizimkiler uyanmasaydi nice cuzzi bir rakama almıştı çoktan
Okayi beğenen birisi Mehmet'i daha çok beğenir daha tempolu ve ısıran oyuncu

Dorukhan' dan sonra taraftar biraz akıllandı gibi, yoksa şimdiye çoktan ''Çöp'' olduğu konusunda fikir birliğine varılmıştı bile!..

Ancak Scout ekibi ve oldukça kalabalık(?!) teknik heyetimiz aynı ''Ekabir'' tavrını sürdürüyor olmalı ki yine hiçbir yerli genç oyuncu için ciddi girişimde bulunmadılar?!..İlle Mehmet Özcan olsun da demiyorum; 80 milyonluk ülkede ve hatta yurtdışında hiç mi kayda değer yerli statüsünde genç oyuncu bulamadılar?. Eldeki altyapı oyuncularını da beğenmiyorlar ki tek tek gitmeye başladılar. Kimi beğeneceklerse?!..

Desekki kadro çok güçlü, genç oyuncunun şans bulması zor (Bunu diyenler mevcut burada, direkt saçmalık). Hele de orta saha için asla katılmam; geçen sezon 34 lig maçında orta saha hakimiyetini net ele geçirdiğimiz 5 maç ya vardır ya yoktur. Hatta en osuruktan takımlar bile, hem de kendi sahamızda 2-0 yenik düştükten sonra adeta kan aldı kaç maçta; bu kadar balık hafızalı olmak iyi değil...

Dorukhan' dan sonra taraftar biraz akıllandı gibi, yoksa şimdiye çoktan ''Çöp'' olduğu konusunda fikir birliğine varılmıştı bile!..

Ancak Scout ekibi ve oldukça kalabalık(?!) teknik heyetimiz aynı ''Ekabir'' tavrını sürdürüyor olmalı ki yine hiçbir yerli genç oyuncu için ciddi girişimde bulunmadılar?!..İlle Mehmet Özcan olsun da demiyorum; 80 milyonluk ülkede ve hatta yurtdışında hiç mi kayda değer yerli statüsünde genç oyuncu bulamadılar?. Eldeki altyapı oyuncularını da beğenmiyorlar ki tek tek gitmeye başladılar. Kimi beğeneceklerse?!..

Desekki kadro çok güçlü, genç oyuncunun şans bulması zor (Bunu diyenler mevcut burada, direkt saçmalık). Hele de orta saha için asla katılmam; geçen sezon 34 lig maçında orta saha hakimiyetini net ele geçirdiğimiz 5 maç ya vardır ya yoktur. Hatta en osuruktan takımlar bile, hem de kendi sahamızda 2-0 yenik düştükten sonra adeta kan aldı kaç maçta; bu kadar balık hafızalı olmak iyi değil...
Bence alt yapıya güvendikleri için yapmıyorlar bunu, elde yetenekli ama eksiklikleri olan oyuncular var, bunların eksiklerini gidermeye çalışıyorlar, bu sene ve seneye bazılarının takıma gireceğini düşünüyorum.

Elde bu kadar potansiyel varken diğer yerlilere yönelmek zaten çok doğru olmaz bir de FFP dolayısıyla 2 milyon euro bile ayıramıyorlar bu işlere.

Tabii Trabzonspor gibi 7-8 oyuncu alıp 1 m euro versek çok da büyük risk olmazdı sanki.

Bence alt yapıya güvendikleri için yapmıyorlar bunu, elde yetenekli ama eksiklikleri olan oyuncular var, bunların eksiklerini gidermeye çalışıyorlar, bu sene ve seneye bazılarının takıma gireceğini düşünüyorum.

Elde bu kadar potansiyel varken diğer yerlilere yönelmek zaten çok doğru olmaz bir de FFP dolayısıyla 2 milyon euro bile ayıramıyorlar bu işlere.

Tabii Trabzonspor gibi 7-8 oyuncu alıp 1 m euro versek çok da büyük risk olmazdı sanki.
Mehmet'i almalıyız mutlaka o çocukta formayı kapacak potansiyel var Mehmet'i alıp bizim.altyapidaki simariklara fizik.nasil.gelisyirilir gösterilmeli
Bizim altyapidaki çocuklar bu fizik yapılarıyla 2.3kumeden öteye gecemezler

Mehmet sanki Dorukhan' a göre daha net bir DOS. Olabildiğince mevkisi net belli oyuncuları tercih etmişimdir. Denenmesini isterim şahsen; en kötü ihtimalle bile ne kadar zarar edilebilir ki?..

Altyapıya gelince; tam Mehmet' in mevkisinde Celil var, sözleşmesi uzatılmış. 1.65 boyunda da DOS olur ama başka yönlerden ekstra özelliklerinin olması gerekir; çabukluk-denge-anlık patlayıcılık-top tekniği vs. Mehmet' den 7 ay büyük; bu dediklerimin hiçbirini göremedim izlediğim maçlarda. Sergen' in kulakları çınlasın!:sneaky:...

Mecburen videolar üzerinden yorum yapıyoruz ama doğrusu gayet iyi görüntü verdiğini söylemek durumundayım...

Kısmen Tugay' ın ilk zamanlarını hatırlattı. İlk zamanları dediğim, 17 yaşında iken stadda izleyip hayran olmuştum ('Fosil' e bakar mısınız?!:giggle:)...

Ne olursa olsun çapa rolünde oynayan bir Dos olduğunu düşünmüyorum Mehmetin, sahanın her alanına gitmesi dahi bu tanımı devre dışı bırakıyor.

Topu kaptığında keza çoğunlukla dribbling yaparak bazen de uzun paslarla topu rakip yarı sahaya taşıması dahi onu klasik çapa rolünden farklı bir role itiyor. Hatta ara ara ceza sahasına girip burada top kullanıyor, burada ceza sahasına girmek geçen yıl Tolganın yaptıkları gibi değerlendirilmemeli siz son vuruşu yapmak için ceza sahasına girerseniz bu sizi ofansif yönü çok iyi bir adam yapmaz, vitor pereira josef'i alıp ceza sahasına girmesini isteyerek sezonda 8 gollük katkı almıştı ve attığı goller çoğunlukla ceza sahasına sürpriz koşular yapıp gelen toplara vurmasıyla olmuştu, Mehmet ise ceza sahasına top kullanan +1 oyuncu olarak giriyor, hatta sahanın her alanında pas kanalına giriyor olması dahi onu modern bir orta saha yapıyor.

Evet ofansif anlamda yapabilecekleri sınırlı ancak kesinlikle bir çapa değil.

Ne olursa olsun çapa rolünde oynayan bir Dos olduğunu düşünmüyorum Mehmetin, sahanın her alanına gitmesi dahi bu tanımı devre dışı bırakıyor.

Topu kaptığında keza çoğunlukla dribbling yaparak bazen de uzun paslarla topu rakip yarı sahaya taşıması dahi onu klasik çapa rolünden farklı bir role itiyor. Hatta ara ara ceza sahasına girip burada top kullanıyor, burada ceza sahasına girmek geçen yıl Tolganın yaptıkları gibi değerlendirilmemeli siz son vuruşu yapmak için ceza sahasına girerseniz bu sizi ofansif yönü çok iyi bir adam yapmaz, vitor pereira josef'i alıp ceza sahasına girmesini isteyerek sezonda 8 gollük katkı almıştı ve attığı goller çoğunlukla ceza sahasına sürpriz koşular yapıp gelen toplara vurmasıyla olmuştu, Mehmet ise ceza sahasına top kullanan +1 oyuncu olarak giriyor, hatta sahanın her alanında pas kanalına giriyor olması dahi onu modern bir orta saha yapıyor.

Evet ofansif anlamda yapabilecekleri sınırlı ancak kesinlikle bir çapa değil.

Sirf Sen övdün diye biraz arastirdim maclarini

Yazdigin kadar var gercekten

Üst Alt