Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi? - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Cevap: Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Ücünüde sürdüm.

Ben 18 yasimda yuvarlak Lambali E-240 sürdüm.

Baba arabaydi. 4 sefer Almanyadan Türkiyeye izine geldim. Bu kadar rahat araba görmedim hayatimda.

5 sene kullandim birkere olsun birseyi bozulmadi. 280bin kilometre yaptim sanki araba 20bindeymis gibi tikir tikirdi.

24 yasimda e36 325 Coupe kullandim. Eisenmann S takdim arkaya.

3 kilometreden duyuluyordu canavar. Ama tamiri coktu veletin 3-4 ayda bir bi haller oluyordu arabaya.

26 yasimda Audi A4 2.0 aldim.

Mercedes kadar rahat degil Bmw kadar güclü dinamik degil ama cok dayanikli.

Ücüde cok iyi ama ben Mercedesi tercih ederim.

Buarada Bmwnin videosu youtubeda duruyor isteyene linki gönderebilirim.

Asla Mercedes olamaz benim gözümde birincil olarak. Çünkü hiç bir zaman doğru düzgün "Jeap araç" yapamadılar. Çok geride kaldılar bu açıdan, bence. BMW bu piyasayı, X3 serisinden başlayarak, X5 ve X6 serileriyle sürklase etti. Aynı zamanda otomobil olarak müthiş arabalar yaptılar.

Şimdi yapacakları "Kara Şimşek" tam bir dehşet bir şey.

Kablosuz iletişimin tüm imkanlarını kullanabilen bu araç, sürücüsüz de hareket edebiliyor..20 inçlik jantları ise tam bir devasa! Sanal dünya ile iletişim kurma, herşey kusursuz, mükemmel! Mercedes, hiç bir zaman en iyi olamadı benim gözümde..

O yüzden, "Bundan iyisini tanrı yapar!"

:)

Benimki BMW olur gençlere hitap ettiğini düşünüyorum bazı modelleri.

X6 White çok da tatlı olur.

white-bmw-x6-left-view.jpeg

2009-bmw-x6-rear-three-quarter.jpg

Audi hiç sevmezdim ama; A7'yi gördüm fikrim değişti. Ayrıca Doğukan darılma ama, BMW o arabayı bence çıkarmaz, çünkü iğrenç bir tasarım.

2011-Audi-A7.jpg

Audi hiç sevmezdim ama; A7'yi gördüm fikrim değişti. Ayrıca Doğukan darılma ama, BMW o arabayı bence çıkarmaz, çünkü iğrenç bir tasarım.

2011-Audi-A7.jpg

BMW bu arabayı, Kara Şimşek'i Cenevre fuarında tanıtıma sundu bile. Araba mükemmel.. Herşey eksiksiz.

"Kara Şimşek, yani BMW Vision ConnectedDrive, akıllı telefonu üzerinden tanıdığı sürücünün randevularını organize ediyor, yolculuğu planlayıp, rotayı çizip, sürücüsünü indirdikten sonra en yakındaki otoparkı Google Maps üzerinden bulduktan sonra kameraları ve sensörleri yardımıyla kendi kendine otoparka gidiyor. Bütün bu fantezinin hemen yarın hayata geçmesi mümkün değil, ancak geçeceği günler de çok uzak sayılmaz. Otomobilleri sürücülerinden ve trafikteki diğer unsurlardan bağımsız hale getirebilen BMW’nin Vision’u üzerindeki pek çok elektronik göz ve sensör sayesinde özellikle sürücü dikkatsizliğinden meydana gelen yaya kazalarını tamamen ortadan kaldırabilmeyi hedefliyor."

Bu özellikler sadece bir kaçı.. Şuanda serisi yok arabanın. Üretimde bitim aşamasının son noktasına gelinmiş. Piyasaya 5 tane çıkarılacak öncellikli olarak. Buda 4 yıl gerektiyormuş.

Ayrıca Audi'nin A' serisi hariç arabaları fiyasko.. :) Sanırım birde A8 çıktı. O da mükemmel.. Ama asla bir BMW olamazlar tabi..

BMW bu arabayı, Kara Şimşek'i Cenevre fuarında tanıtıma sundu bile. Araba mükemmel.. Herşey eksiksiz.

Bu özellikler sadece bir kaçı.. Şuanda serisi yok arabanın. Üretimde bitim aşamasının son noktasına gelinmiş. Piyasaya 5 tane çıkarılacak öncellikli olarak. Buda 4 yıl gerektiyormuş.

Ayrıca Audi'nin A' serisi hariç arabaları fiyasko.. :) Sanırım birde A8 çıktı. O da mükemmel.. Ama asla bir BMW olamazlar tabi..

A serisi hariç, Q7 iyidir. RS serileri var RS4 ve 6 çok fenalar, özellikle motor olarak. Ama BMW ile kesinlikle kıyaslamam tabi. O senin dediğin BMW Z8 2012 sanırım. Ama Bugatti Veyron tarzı özel üretim, özel seri olacak. Birde aynı o resimde ki gibi değil. Senin koyduğun resim, biraz daha ilk konsept hali. Gizli makyaj ile test sürüşü resimleri vardı, biraz daha arabaya benziyor orda. Ben uzay mekiği gibi, çizgileri ve hatları olan araçlardan nefret ediyorum.

BMW herzaman 1 adım önde olmuştur fakat şuan Audi diyesim var, en basitinden artık BMW-Mercedes ucuz maliyete önem veriyor, 2007-2009 alt arası modellerinde darbe dağıtıcı varken 2009'dan sonraki alt modellerinde darbe dağıtıcı kullanmamışlar bu eksidir mesela

Hiç Mercedes'im olmadı, Bmw'yi iki defa sipariş ettim ama arabalar gelince vazgeçtim, ama ailede zibil sayıda olduğu için hepsinin normal modellerini kullandım (amg - M - S hariç)... Audi'yi ise 2005 - 2010 arasında 4 farklı model ile kullandım.. Arkadaşlarımın ve ailemin arabaları ile karşılaştırmak gerekirse, özellikle son 2-3 yıldaki modeller bazında Mercedes ciddi derecede üstün (kalite olarak). Audi baz modellerde hepsinden daha kaliteli, ancak eklentiler devreye girdiğinde geride kalıyor, çünkü dolu bir mercedes dolu bir audiden daha ucuza geliyor... Bmw ise boşu da dolusu da 5 para etmez-di yeni 5'e kadar... Yani fiyatı denkleme dahil edersek mercedes, fiyatı çıkarırsak audi derim. Bmw ise özellikle 3 kasayla ve o saçma X'lerle hep sonuncu gelir...

Diğer taraftan, doğuş temsil ettiği sürece benim artık audiyle işim olmaz. Keşke borusan bmw'yi doğuşa verip audiyi alsa, en iyi distribütör ve en iyi marka bir araya gelmiş olur.

Yeni kasa A3 geliyor 2012 model ve Scirocco'yla kapışacak deniliyor. Hala sır gibi saklıyorlar kasayı ama hayırlısı, sene sonuna doğru alabilirim eğer fiyatı uygun tutarlarsa kasa da güzel olursa.

Hiç Mercedes'im olmadı, Bmw'yi iki defa sipariş ettim ama arabalar gelince vazgeçtim, ama ailede zibil sayıda olduğu için hepsinin normal modellerini kullandım (amg - M - S hariç)... Audi'yi ise 2005 - 2010 arasında 4 farklı model ile kullandım.. Arkadaşlarımın ve ailemin arabaları ile karşılaştırmak gerekirse, özellikle son 2-3 yıldaki modeller bazında Mercedes ciddi derecede üstün (kalite olarak). Audi baz modellerde hepsinden daha kaliteli, ancak eklentiler devreye girdiğinde geride kalıyor, çünkü dolu bir mercedes dolu bir audiden daha ucuza geliyor... Bmw ise boşu da dolusu da 5 para etmez-di yeni 5'e kadar... Yani fiyatı denkleme dahil edersek mercedes, fiyatı çıkarırsak audi derim. Bmw ise özellikle 3 kasayla ve o saçma X'lerle hep sonuncu gelir...

Diğer taraftan, doğuş temsil ettiği sürece benim artık audiyle işim olmaz. Keşke borusan bmw'yi doğuşa verip audiyi alsa, en iyi distribütör ve en iyi marka bir araya gelmiş olur.

Şaka herhalde. BMW, X serileri ile piyasayı paramparça yaptı. BMW'ye kalite açısından bakarsak, motorları çok daha güçlüdür, BMW çok daha sportiftir, DSC gibi güvenlik sistemleri devreye en uç noktada girer.

BMW daha yakışıklı arabalar üretir, daha kaslı bir görünüm verir. Mercedes ise iç süs pansiyonlarla sadece konforu biraz daha rahat ayarlayabiliyor. Benim kişisel zevkime asla Mercedes hitap etmez.

Audi ile BMW aynı KM hız yapsın, Bmw'nin sorun çıkarma olasılığı daha düşük! Bu yüzden BMW ile AUDİ'yi karşılaştırmak komik! Ha tabiki göz zevkleri, tasarımları konusunda herkes fikir yürütebilir.

Deli gibi param olsa BMW alır mıydım? Almazdım. Gider Porsche alırdım, param 100-200 milyar arasında geziniyorsa, BMW, Mercedes ve AUDİ'den tercihim, BMW olurdu.

Şaka herhalde. BMW, X serileri ile piyasayı paramparça yaptı. BMW'ye kalite açısından bakarsak, motorları çok daha güçlüdür, BMW çok daha sportiftir, DSC gibi güvenlik sistemleri devreye en uç noktada girer.

BMW daha yakışıklı arabalar üretir, daha kaslı bir görünüm verir. Mercedes ise iç süs pansiyonlarla sadece konforu biraz daha rahat ayarlayabiliyor. Benim kişisel zevkime asla Mercedes hitap etmez.

Audi ile BMW aynı KM hız yapsın, Bmw'nin sorun çıkarma olasılığı daha düşük! Bu yüzden BMW ile AUDİ'yi karşılaştırmak komik! Ha tabiki göz zevkleri, tasarımları konusunda herkes fikir yürütebilir.

Deli gibi param olsa BMW alır mıydım? Almazdım. Gider Porsche alırdım, param 100-200 milyar arasında geziniyorsa, BMW, Mercedes ve AUDİ'den tercihim, BMW olurdu.

Yok şaka değil... Otomobil teknolojisi konusunda bmw ciddi şekilde geriden geliyor... X serisinin neyi paramparça ettiğini bilmiyorum, LR' nin arazi teknolojisinden yararlanıp birşeyler yaptılar işte... Ha, nasıl gidiyorlar diyorsan, uludağda sürekli görüyoruz meşhur X drive'ları, tek tekerleği demir mazgala takılmış debelenirken, yanından daihatsular geçiyor toyotalar geçiyor :D Arazi ve x drive, bütün yabancı otomobil test programlarının toschack muhabbetidir çıktıkları günden beri...

Eşit şartlarda bmw'nin daha az problem çıkartacağı kanısına nereden kapıldın bilmiyorum ama öyle değil... 3 de 5 de limitlerinin yanından bile geçmezken çok ciddi terletiyor sürücüsünü... 50-50 ağırlık dağılımı sadece park yerinde geçerli koca bir yalan! Önemli olan aracın yük altında, yanal ivmelenme altındayken, ani ağırlık transferi sırasında nasıl davrandığıdır ve bu konuda bmw de mercedes de audinin gerisindeler... mercedes bu problemi ileri aktif müdahale teknolojisiyle bir miktar çözmüş, bmw ise öylece bırakmış, sürücüye "sen soktun sen çıkar" demiş resmen... Dayanıklılık vs. konularında ise her üçü de insan evladının bir aracı kullanma limitlerinin çok çok ötesine geçmişler o nedenle bir sıralama yapılamaz...

Zevk başka birşeydir ama, mevcut 3, bir önceki 5 mevcut 7 "yakışıklı" ve "kaslı" ise bu harbiden tartışılmaz...

İşin asıl kötü tarafı, bmw çok uzun süredir sürücüsüne hiçbir yenilik vermiyor, sadece diğerlerinde birşey çıktığında bir sonraki model yılında "bizde de var" diyebiliyorlar...

Ha, karbon tavanlı kırmızı bir M3' e bütün stuttgart ve Ingolstadt feda olsun, orası ayrı...

Audi kim ya, ne dizayn olarak, ne özellik olarak bmw ve mercedesten önde olamaz, bence yanlış biliyorsun.Herşeyi geçtim bmw nin şekli yeter.

Audi gitsin, dizel motor, çevreci motor yapsın. Bmw'nin yanından geçemez. Burda az çok herkes 3 markaya da binmiştir. Audi, Volkswagen'in biraz daha lüks versiyonu. Motor olarak zaten aynılar. Sadece tasarımları farklı. Mercedes ve Bmw çok ayrı iki araba. Audi'nin rakipleri, Skoda-Volkswagen-Volvo-Saab olur.

Yok şaka değil... Otomobil teknolojisi konusunda bmw ciddi şekilde geriden geliyor... X serisinin neyi paramparça ettiğini bilmiyorum, LR' nin arazi teknolojisinden yararlanıp birşeyler yaptılar işte... Ha, nasıl gidiyorlar diyorsan, uludağda sürekli görüyoruz meşhur X drive'ları, tek tekerleği demir mazgala takılmış debelenirken, yanından daihatsular geçiyor toyotalar geçiyor :D Arazi ve x drive, bütün yabancı otomobil test programlarının toschack muhabbetidir çıktıkları günden beri...

Eşit şartlarda bmw'nin daha az problem çıkartacağı kanısına nereden kapıldın bilmiyorum ama öyle değil... 3 de 5 de limitlerinin yanından bile geçmezken çok ciddi terletiyor sürücüsünü... 50-50 ağırlık dağılımı sadece park yerinde geçerli koca bir yalan! Önemli olan aracın yük altında, yanal ivmelenme altındayken, ani ağırlık transferi sırasında nasıl davrandığıdır ve bu konuda bmw de mercedes de audinin gerisindeler... mercedes bu problemi ileri aktif müdahale teknolojisiyle bir miktar çözmüş, bmw ise öylece bırakmış, sürücüye "sen soktun sen çıkar" demiş resmen... Dayanıklılık vs. konularında ise her üçü de insan evladının bir aracı kullanma limitlerinin çok çok ötesine geçmişler o nedenle bir sıralama yapılamaz...

Zevk başka birşeydir ama, mevcut 3, bir önceki 5 mevcut 7 "yakışıklı" ve "kaslı" ise bu harbiden tartışılmaz...

İşin asıl kötü tarafı, bmw çok uzun süredir sürücüsüne hiçbir yenilik vermiyor, sadece diğerlerinde birşey çıktığında bir sonraki model yılında "bizde de var" diyebiliyorlar...

Ha, karbon tavanlı kırmızı bir M3' e bütün stuttgart ve Ingolstadt feda olsun, orası ayrı...

Hocam Bursalısın, otomotivle bir bağ da var mı?

Üst Alt