Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Cevap: Mercedes-Bmw-Audi Sizce hangisi?

Saka yapıyosunuz degil mi? Bu iki araba Mercedes Benz'in miniminnacık olan yarıs tarihini iki böler bine carpar. Tabi arabadan anlayana.

BMW M1

1979_bmw_m1_01_m.jpg

3.0 CSL

BMW-3.0-CSL-Batmobile.jpg

BMW'nin klasik arabası yomus :haha:

@Mete; M1 klasik olarak iyi ama, e21 Mercedes klasiklerinin yanına yaklaşamaz.

Mercedes:Bundan daha iyisini ancak Tanrı yapabilir.

BMW:Tanrı bizim iş ortağımızdır.

Ön tasarımı M8'e benzetmiştim ama M1 konseptiymiş benim verdiğim resimdeki.

Bu arada sanırsam yeni M1 coupe çıkıyormuş. Hatta bi teaser video yayınlandı, bulabilirsem göstericem. Araba gerçekten çok kötü gözüküyor ama 360 begir ve müthiş torqueu var görünene göre. Bazı söylentilere göre Metehan'ın çok övdüğü E46 M3 CSL ile hissiyat anlamında yarışacak deniliyor ki o araba M3'lerin hatta M kasasının babası gibidir.

Konu gerçekten çok güzel sardı beyler sağolun varolun(special thanks to Sercan Üstün :D), forumda araba tutkunu olanları görmek içimi ferahlattı :D

Saka yapıyosunuz degil mi? Bu iki araba Mercedes Benz'in miniminnacık olan yarıs tarihini iki böler bine carpar. Tabi arabadan anlayana.

BMW M1

1979_bmw_m1_01_m.jpg

3.0 CSL

BMW-3.0-CSL-Batmobile.jpg

BMW'nin klasik arabası yomus :haha:

Birde bunu eklemeyi unuttum.

McLaren F1. Made by Bayerische Motoren Werke, kısaca BMW :haha:

Bakın su gördügünüz arabanın üzerine daha araba icat edilemedi. Hız rekorlarını alt ust etmis ve rekoru tam 12 sene elinde tutmus bir efsanedir bu araba.

Ferrari F40 o zamanların en gözde arabasıydı. F40 gecti, F50 geldi, Ferrarinin en efsane arabası Enzo yapıldı yine bir McLaren F1 olamadı. Sonra Bugatti Veyron 2004 senesinde, yani McLaren'den tam 12 sene sonra icinde iki tane motor ve 4 tane turbocharger ile bu rekoru egale etti. Fakat asla bir McLaren F1 olamadı, olamazda. Zira Mclaren F1'in motoru 6.1L hacimli, 12 silindirli naturel solunumlu bir motordu. Bugatti'yi öne gecirebilmek icin toplamda 4 turbolu ve 16 silindirli iki tane motor kullandılar. Hemde 12 sene sonrasının teknolojisine ragmen.

Mclaren-F1-1.jpg

McLaren'in motoru ve sözün bittigi yer.

mclaren.jpg

Motorunun uzerinde yazan seye dikkat: BMW MPower.

w8kuww.png

Haa unutmadan, simdilerde Mercedes McLaren'in isim hakkını alıp rezil etti bıraktı. SLR McLaren'mis :haha:

Haa unutmadan, simdilerde Mercedes McLaren'in isim hakkını alıp rezil etti bıraktı. SLR McLaren'mis :haha:

SLR belgeselini izledim de, uzman kullanıcılar arabayı çok aşağıladı nedense. Motoruna göre gereken performansı veremiyormuş. Motor olarak Mercedes ve Bmw zaten kıyaslanmaz. En azından ben kıyaslamam. Ama klasik model olarak Mercedes'in daha çok modeli vardır.

SLR belgeselini izledim de, uzman kullanıcılar arabayı çok aşağıladı nedense. Motoruna göre gereken performansı veremiyormuş. Motor olarak Mercedes ve Bmw zaten kıyaslanmaz. En azından ben kıyaslamam. Ama klasik model olarak Mercedes'in daha çok modeli vardır.

Tabiki veremez. Turbolu motorlar her ne kadar düsük devirlerde avantajlı olsada, yüksek devirlerde güc kaybeder. Fakat bir istisna var, oda BMW. BMW yine klasını konusturarak yüksek devirlerde dahil güc kaybetmeyen turbo motorlu 1M'i cıkartmak üzere.

Mercedes klasik yapsın, BMW destan yazsın. Bir nevi Fenerin bizi daha cok yenip hala ve sonsuza dek bizden kücük kalacagı gibi :)

760'lar cok benzin yiyor. Bende 98 model 740iL var, 120km'den sonra kuzenimin 2010 Mustang'iyle dalga gectim gecen :haha:

BMW hayranıyım ama mercedes kullanan anlar farkı mercedes ve digerleridir.Audi ise son senelerde yaptığı cıkışla bu ikiliye yaklaşmıştır ama aynı seviyede değildir hala.Ozellikle yaşı kucuk olanlar audi yi mercedes ve bmw ayarında olarak gorebilirler..

Hocam bana cevap vermişsin ama Mercedes'in miniminnacık yarış tarihi derken baştan fail.McLaren-Mercedes Ferrari'nin en iyi yıllarında kafa tutabilen tek ekipti onlara.BMW'nin F1 tarihinde kayda değer başarısı bile yok.Ki zaten motor yapımında ustalık F1'de ortaya çıkıyor.

Ve evet BMW'nin hala klasik arabası yok diyorum.Bugün şu araba bende olsa zevkle kullanırım

klasik_araba_resmi_3.jpg

Arabaların ruhundan da anlamak lazım.

McLaren-Mercedes, gercekten komik. McLaren firması baslı basına bir efsanedir pistlerde. Mercedes sadece McLaren'in isim hakkını kullandı. Yapım ve mekanizma yine McLaren firmasının eseridir. Yine o McLaren, F1 super car projesini BMW'ye verdi.

McLaren-Mercedes ha :haha:

Yeni 1M coupe. BMW turbo motorda yeni bir cag actı bu model ile.

[video=youtube;1spzeR-giq4]https://www.youtube.com/watch?v=1spzeR-giq4&feature=player_embedded[/video]

audi harika bir firma değil bence. Sadece sıradanın üstü! Ama bmw mercedes ayrı yerlerdeler ki mercedes hep kral :)

Üst Alt