GSC Scout - Mert Hakan Yandaş & Emre Kılınç | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
5dcba15aae298bc35beb7573

Yerli futbolcu sayısını artırmak isteyen Galatasaray, ligin sürpriz lideri Demir Grup Sivas’ın iki yıldızı Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş’ı takibe aldı.

Sezon sonunda Selçuk İnan’ın ayrılacak olması nedeniyle orta sahada Ömer Bayram, Emre Akbaba ve Taylan Antalyalı dışında yerli oyuncusu kalmayacak olan Aslan, Yiğidolar’ın başarısında önemli pay sahibi olan Emre ve Mert Hakan’ın performanslarını incelemeye başladı.

Sol açık da oynayabilen 25 yaşındaki Emre Kılınç, 10 maçta 3 gol attı, 5 asist yaptı. On numarada görev yapan Mert Hakan ise 12 maçta 4 gol kaydetti.

Galatasaray'ın yanı sıra Trabzonspor'da bu 2 oyuncunun peşinde..Her iki kanatta da oynayabilen Emre Kılınç’ı Nwakaeme’ye alternatif olarak takıma kazandırmak isteyen teknik direktör Ünal Karaman, 10 numara pozisyonunda skor katkısının yanı sıra takım savunmasındaki disiplinli oyunuyla da dikkatleri üzerine çeken Mert Hakan’ı ise Sosa’yla alterne etmeyi planlıyor. Bu iki oyuncu için yönetime verilen raporun ardından harekete geçildi. Bordo-Mavililer, Sivasspor’daki sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan iki yıldız adayının menajerleriyle bir görüşme yaptı. Oyunculara, “İmza atmayın, devre arasında sizi alacağız” mesajı yollandı.Sivasspor da oyuncularıyla sözleşme yenilemek istiyor. Ancak Mert Hakan ve Emre’ye menajerler aracılığıyla yalnızca Türkiye’den değil, Avrupa’dan da teklifler geliyor.

Sözleşmeleri 30 Haziran 2020’de bitecek iki isim, ocak ayından itibaren istedikleri kulüple görüşme yapabilecek.

Hürriyet / Fanatik

İkisini de biz alırız, Mert'i beğeniyorum ama Emre bence bizde zor başarılı olur. Olcan ondan çok daha iyidi ama bizde sönük kalmıştı, Anadolu takımı yıldızı olsa da büyük takımdaki dar alan üretkenliği zayıf kalır gibi geliyor.

Mert daha mücadeleci bir çocuk o yüzden en kötü rotasyonda iş yapar.

Emre iyi topçu yıllardır ligde beğendiğim ender yerlilerden

Ayrıca tam ofansif kanat olarak değerlendirmek yanlış olur.Gerçi Akbaba'yı da beğeniyordum ama bir sürü şanssızlık yaşadı

Mert iyi de daha yeni parlıyor. Kilinc iyi de bu takımda iş yapacak yeteneklere sahip mi, bilmem. Ikisini çok pahalıya almadan alabilirsek hoş olur.

İkisini de biz alırız, Mert'i beğeniyorum ama Emre bence bizde zor başarılı olur. Olcan ondan çok daha iyidi ama bizde sönük kalmıştı, Anadolu takımı yıldızı olsa da büyük takımdaki dar alan üretkenliği zayıf kalır gibi geliyor.

Mert daha mücadeleci bir çocuk o yüzden en kötü rotasyonda iş yapar.

aynı fikirdeyim emre kılınçın o fizikle iş yapması çok zor büyük takımlarda deniz türüçün kayseri performansı çok daha iyiydi emreden ama görüyoruz ne milli takımda ne kendi takımında duran top kullanmaktan başka işe yaramıyor emrenin de ayaklar iyi sonu aynı olur..

Yerli oyuncu olarak Mert Hakan ı ben de cok begeniyorum. Umarım takıma kazandırılır. Bunun yanında Marcao yollanıp Kaan Ayhan alınabilirse super olur.

Emre Kılınç yetenekli adam ama karar alma mekanizması bence kötü. İstanbul takımlarında iki kötü maç ile asar taraftar. Mert Hakan'ı çok fazla izlemedim ama yerli orta saha yokluğunda denenebilir sanki.

Ikisini de fahiş rakamlarla alırız ikisinden de katkı alamayız Akbaba gibi ayakta duramazlar bizde , ondan sonra bunları niye aldık diye söveriz bizim ligin ilacı özellikle bizim takım için fizikli, güçlü oyuncular lazım tekniği iyileri alıyoruz sonra bu çöpmüş diyip geçiyoruz aynısı seri'de de oldu iyi oyuncu olabilir ama bizim lig için uygun değil.

İkisi de beleş, çökmemiz lazım oyuncular tutar tutmaz orasını bilemem ama performans veren kaç Türk var para vermeden alabileceğimiz neredeyse bu iki adamı çıkar cevap hiç oluyor o yüzden çökmemiz lazım tutmazsa tutmaz ama denemek zorundayız.

Yabancı sınırı için bedava iki topçu müthüş hamle olur. Emre akbaba ile ömer de var etti mi sana 4.
Bundan sonrasını diğerleri düşünsün.

bonservisini alma ihtimalin bile olmayan gerzek kiralık yabancılara haybeye para verileceğine milli takım oyuncularını toplayın işte. Bütün rotasyon mevkileri yerlilerle doldurulmalı. İlk onbire de en az 2-3 yerli monte etmemiz lazım. Bu sezon dünyanın en kötü kadro harmony'sine imza attık inş birilerine ders olmuştur.

Üst Alt