GSC Scout - Mert Hakan Yandaş & Emre Kılınç - Sayfa 38 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Mert Hakan şuana kadar en çok istediğim yerli oyuncudur herhalde adamda bir ortasaha oyuncusunda olması gereken her özellik var şutları ve ortaları çok iyi baskı altında top kaptırmıyor rahat adam eksiltiyor Fatih Terimin bütün oyun planını onun üstüne kuracağını düşünüyorum prime Selçuk gibi.

SM-J500FN cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Mert Hakan şuana kadar en çok istediğim yerli oyuncudur herhalde adamda bir ortasaha oyuncusunda olması gereken her özellik var şutları ve ortaları çok iyi baskı altında top kaptırmıyor rahat adam eksiltiyor Fatih Terimin bütün oyun planını onun üstüne kuracağını düşünüyorum prime Selçuk gibi.

Bir de ideal yasta geliyor. Selcuktan daha genc galiba

Solda bale oynamıyor muydu ya da bale sol bek de olabilir o dönem.. Modric sanki gezgin 10 no gibi kalmış aklımda hatta aynı gruptaytık arda da benzer şekilde oynuyordu kıyaslamaları yapılıyordu..
Başlarda solda Modric vardı sonrasında Bale öne geçince ortada oynamaya başladı ki ilk dönemlerinde daha ofansifti o bariz zaten. Mourinho sonrası 8 numara gibi oynamaya başladı daha çok.

Hatta Cruyff hayranlığından dolayı 14 giyiyordu falan.

Kesinlikle doğru tespit herşeyden önce adamın oyun görüşü muazzam top gelmeden nereye vereceğini biliyor.
Kafa hep havada baskı altında asla ezilmiyor dar alanda etkili buda büyük takım oyuncusu demek
Mesela Emre Akbaba da iyi oyuncu direk gole gidebiliyor ama dar alanda çok meziyetli değil
Mert Hakan Selçuk inan rolünü çok rahat üstlenir Lemina Yanına Cuk Oturur Selçuk Melo etkisi alabiliriz.

Üst Alt