GSC Scout - Mert Hakan Yandaş & Emre Kılınç - Sayfa 47 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Akbaba ile aynı yolu izliyorlar.

Aklın sıra araya feneri sokacaklar ve fiyatı yükseltecekler.
Sonra da gelip yatışa geçecekler.

Burda ciddi ciddi mert ve Emre ile CL macinst çıkmayı hayal eden futbol cahilleri olması çok çok üzücü.

CL' de bu ikisini ağlatirlar.

Bayern, Juventus,PSG gibi sürekli bir hegemonya kurmak istiyorsak onlar gibi olmalıyız.Ligde sivrilen bir oyuncu varsa(hele ki o ligde yabancı sınırlaması konuşuluyorsa, bonservisi de yoksa) onu takımımıza kazandirmaliyiz.Zaten kadro kalitesi olarak geride olan rakiplerimiz bizimle yarışamaz(Alt yapı destekli TS ve sermaye takımı Başakşehir ayrı bir platformda). Aynı şeyleri Emre Akbaba ve Vedat Muric transferlerinde de yazdım, bazı transferlerin stratejik yararı olur.Acimasiz fakat diğer Avrupalı takımlar tarafından sürekli tutan bir transfer politikası.

Adam hayatının sözleşmesini imzalayacak. Fenerde kariyeri baltalanır ama teklifler arasında ciddi bir fark varsa gidebilir. Para her zaman önce gelir.

Diyelimki size hem Galatasaray hemde Fenerbahce teklif yapti.

Galatasaray size 500.000 € verdi yillik. Atiyorum Fenerde 2.000.000€ verdi yillik.

Galatasarayli olmaniza ragmen Fenere gidermisiniz?

Diyelimki size hem Galatasaray hemde Fenerbahce teklif yapti.

Galatasaray size 500.000 € verdi yillik. Atiyorum Fenerde 2.000.000€ verdi yillik.

Galatasarayli olmaniza ragmen Fenere gidermisiniz?
Herhangi bir oyuncuya X takım 500.000 euro önerirken, onu almak isteyen diğer Y takım 2 milyon euro önermez. Böyle bir matematik yok. FB bile o kadar salak değil.

Ama hadi farazi olarak konuşalım:
Kazanma ihtimalim olan o kadar kupa, çocukken hayalini kurduğum kulüpte oynama şansı elde etme, bu kulüp için mücadele edecek olmanın onuru... Bunlar parayla satın alınabilecek şeyler değil. Ama hadi parayı da konuşalım biraz.
Yaşım 25. Zaten TR'de herhangi bir Türk futbolcu bile 25 yaşına kadar en az 3M euro'yu bankasına koyuyor. 21 milyon TL eder.
GS ile 500.000 euro'dan 4 senelik sözleşme yapsam, 2 milyon euro eder. O da 14 milyon liraya tekabül ediyor. 21 + 14 = 35 milyon lira = 5 milyon euro.
Sözleşmem bittiğinde 29 yaşında olacağım. GS kariyerim iyi geçmese bile herhangi bir Anadolu takımında en az 4 sene daha 500.000 euro'dan oynarım.
Bi 14 milyon lira daha ekle oraya. Etti mi sana 50 milyon lira = 7 milyon dolar.
Bu para yedi sülaleleme yeter. GS ile iyi performans verip sözleşme uzatırsam bunun çok daha fazlasını kazanıp kulüpte iz bırakma ihtimalimi hesaba katmıyorum bile.

FB'ye gidersem, imzaladığım sözleşme süresi boyunca daha fazla kazanacak olsam da, muhtemelen o leş takımda Alper Potuk'un veya Volkan Şen'in durumuna düşeceğim için 29 yaşında kimsenin yüzüne bakmadığı bir topçu olacağım. O yüzden bok gibi bir kariyerimin ve hayatımın olmasının yanında, kariyerim bittiğinde bankada hemen hemen aynı miktarda param olacak.

Ha bir de tekrar vurgulamakta fayda var. GS ile sözleşme uzatırsam her türlü FB'ye gittiğimden daha fazla kazanacağım.

Gerçek bir Galatasaraylı olan asla ezeli rakibine gitmez. Mert Hakan fenere giderse artık fenerli olmuştur.

Sen Galatasaraylı olacaksın ama ezeli rakibine gidip tuttuğun takıma karşı mücadele edeceksin. Niye? Karşı taraf fazla para verdi diye. Şeaayapmışam onun taraftarlığına.

Mhy de ben Galatasaraylıyım şöyle böyle deyip para için fenere giderse hiçbir zaman Galatasaraylı olamamıştır demektir.

Üst Alt