Messi mi? Ronaldinho mu? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi mi? Ronaldinho mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Messi mi? Ronaldinho mu?

Kaptan 3 sene önceki Ronaldinhoyu unuttun heralde

Gir Katalan forumlarına istersen taraftarlar Roniyi Messiden daha çok seviyorlar

Ben koyu bir Barca fanıyım. Senelerdir izlerim bu takımı. Ronaldinho'ya büyük saygım var. Barnebauda az mı duman etti Madridi. Ama Messi başka usta, topu alışı sürüşü, klası, aklı, zekası, sol bacağı. Ben Maradona'dan sonra böyle bir futbolcu daha görmedim.

Ben koyu bir Barca fanıyım. Senelerdir izlerim bu takımı. Ronaldinho'ya büyük saygım var. Barnebauda az mı duman etti Madridi. Ama Messi başka usta, topu alışı sürüşü, klası, aklı, zekası, sol bacağı. Ben Maradona'dan sonra böyle bir futbolcu daha görmedim.

Usta Barca Madridin altında eziliyordu PSG den bir Brezilyalı geldi Barca Madridin önüne geçti sonra alt yapıdan Messi diye bir çocuk geldi şu lafını çok iyi hatırlıyorum Ronaldinhodan çok şey ögrendim O çocuk Messi Realın üstüne geçmiş Barcanın takımında başarılı oldu

Ha diyeceksin Roni neden İtalyada başarılı olamadı İtalyada böyle klas futbolcular breysel yeteneklerini gösteremiyor

Ronaldinho bu disiplinsiz tavırlarını bıraksaydı zaten yenilmesi çok güç Barca yenilmesi imkansız bir takıma dönüşecekti

Valdes

Alves puyol pique Abidal

Yaya

Xavi İniesta

Messi Ronaldinho

İbrahimovic

Zekası derken ? Messi zeka futbolu oynamaz beyler, reflex futbolu oynar otomatik... Zeka futbolunu Hagi oynar, Xavi oynar, Lincoln oynar...

Messi = hız-top kontrolü ve bitiricilik.

Usta Barca Madridin altında eziliyordu PSG den bir Brezilyalı geldi Barca Madridin önüne geçti sonra alt yapıdan Messi diye bir çocuk geldi şu lafını çok iyi hatırlıyorum Ronaldinhodan çok şey ögrendim O çocuk Messi Realın üstüne geçmiş Barcanın takımında başarılı oldu

Ha diyeceksin Roni neden İtalyada başarılı olamadı İtalyada böyle klas futbolcular beysel yeteneklerini gösteremiyor

Ronaldinho bu disiplinsiz tavırlarını bıraksaydı zaten yenilmesi çok güç Barca yenilmesi imkansız bir takıma dönüşecekti

Valdes

Alves puyol pique Abidal

Yaya

Xavi İniesta

Messi Ronaldinho

İbrahimovic

Barca o zamanlar sistemini yeni yeni oturtuyordu. Ronaldinho tabiki müthiş yetenekli ama Brezilyalılardan gelen karakter sorunu sebebiyle belirli bir yaştan sonra devamlılık gösteremiyorlar. Bu karakter olarak istisnaden çok az futbolcu vardır. Kaka bunlara örnek olabilir mesela.

Ama eski Ronaldinho bu takımda olsaydı gerçekten müthiş olurdu. Neyse geçmiş geçmişte kaldı. Seneye Henry'nin yerine bir adam gerek Barca'ya.

Ronaldinho futbolu çok seviyordu.En dandik kupa maçlarına,garantilenmiş şampiyonlar ligi turlarına bile çıkıyordu.Ama sonradan nolduysa futbola sevgisi bitti.Disiplinsizlikler başladı.

Yanlış hatırlamıyorsam psg teknik direktörü ronaldinho odaya kızlar getiriyodu her gece bende iyi futbolcu diye sesimi çıkarmıyordum.. :eek:

Yalnız gerçekten süper futbolcuydu Ronaldinho.Hala videolarını izliyorum.Akıl almaz çalımlar atıyor.İnanılmaz paslar.Yok böyle birşey yemin ediyorum ya.

Dünyada tektir Ronaldinho_Ondan daha iyisi zor gelir bir daha.Messi'de büyük futbolcudur ama bir Ronaldinho değildir.Futbolde evrim yaratmak, futbolu dünyaya sevdirmek başka şey dünyaya kendini sevdirmek başka.Ronaldinho bunu başarmıştır, onun için her zaman en büyüktür.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt