Messi mi? Ronaldinho mu? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Messi mi? Ronaldinho mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Messi mi? Ronaldinho mu?

1997 u-17 dünya kupasini kazanmis

turnuvanin en iyi adami secilmis

1999 copa america sampiyonu olmus

2002 dünya sampiyonu olmus

2005 konfederasyon kupasini kazanmis

ve 87 macta 32 gol atmis ;)

Bunu o dönem brezilya kadrosunda olan her futbolcu için söyleyebilirsin:). u17 yi boşver bir kere. 2002 dünya kupasını Ronaldo tek başına getirdi. Ronaldinho için böyle bir şey söyleyebilir misin?

Bunu o dönem brezilya kadrosunda olan her futbolcu için söyleyebilirsin:). u17 yi boşver bir kere. 2002 dünya kupasını Ronaldo tek başına getirdi. Ronaldinho için böyle bir şey söyleyebilir misin?

adam kazanmis ve bu kadrolarda banko oynamis ve futbol sov yapmis

messi nin oldugu arjantin milli takimi kötümü??? degil

ama yinede bisey yapamiyor

8 maç 1 gol 1 asist=2009 elemeleri

5 maç 1 asist=2006 dünya kupası

5 maç 3 gol =2005 konfederasyon kupası

4 maç 1 gol=2002 dünya kupası

Bu Ronaldinho.

5 maç 3 gol - 1 asist=2006 dünya kupası

6 maç 7 gol=2002 dünya kupası

7 maç 4 gol 3 asist=98 dünya kupası

94 dünya kupası=kadroda şampiyonluk görmüş maç oynamamış.

Bu da kariyerinin yarısını sakat geçiren Ronaldo. Milli takımında iş yaptı diyebilmen için bu istatistiklere biraz olsun yaklaşması gerekir Ronaldinho'nun. Anlatmak istediğim bu. O kadroda olmak bu tarz süperstarlar için kesinlikle yeterli değildir;)

8 maç 1 gol 1 asist=2009 elemeleri

5 maç 1 asist=2006 dünya kupası

5 maç 3 gol =2005 konfederasyon kupası

4 maç 1 gol=2002 dünya kupası

Bu Ronaldinho.

5 maç 3 gol - 1 asist=2006 dünya kupası

6 maç 7 gol=2002 dünya kupası

7 maç 4 gol 3 asist=98 dünya kupası

94 dünya kupası=kadroda şampiyonluk görmüş maç oynamamış.

Bu da kariyerinin yarısını sakat geçiren Ronaldo. Milli takımında iş yaptı diyebilmen için bu istatistiklere biraz olsun yaklaşması gerekir Ronaldinho'nun. Anlatmak istediğim bu. O kadroda olmak bu tarz süperstarlar için kesinlikle yeterli değildir;)

sen simdi ronaldo'yu katmisin isin icine ama aralarinda cok büyük fark var

biri oyun kurucu öbürüde forvet

ronaldinho'nun isi gol attirmak

ronaldo'nun isi gol atmak

ama ronaldinho oyun kurucu takimin beyni olmasina rahmen 87 macta 32 gol atmis

asist sayisi maalesef elimde yok ama en az o kadarda asisti vardir

ben sahsen brezilya milli takiminin maclarina sadece ronadinho'yu izlemek icin bakardim :2_thumbs_up_-_anima

ben sahsen brezilya milli takiminin maclarina sadece ronadinho'yu izlemek icin bakardim :2_thumbs_up_-_anima

Ronaldinho oyun kurucu yani ?

Asist sayılarını da yazdım oraya. Ronaldo'nun daha çok asisti var. Ayrıca Zidane da oyun kurucuydu(Ronaldinho tam bir oyun kurucu değildi. Bunu da belitelim);) Demek istediğim bu tarz oyuncular takımı alıp götürmeli o zaman katkı yaptı derim. Yoksa 1,2 gol atıp asist yapabilir bu zaten olağandır. Ama bak Zidane'a 98 de kupayı aldırdı, 2006 da finale çıkardı. Bunlar büyük topçular. Onun dışında Cristiano, Mesii, Ronaldinho gibi isimler evet çok çok yetenekliler ama bana göre büyük topçu değiller. Belki Messi olur. Bu benim görüşüm tabii.

Ronaldinho başkaydı,ama şimdi kıyas götürmez.Ama bana göre hala son 15 yılda ki en kompakt futbolcu kim diye sorarsanız

1)Zidane

2)Gerrard derim,susarım.

ronaldinho barcada sol acik oynuyordu

xavi cift yönlü bir orta saha

ronaldinho tek yönlü onyuyor sadece ofansiv ama xavi oyunun iki yönünüde oynuyor ;)

Benim sana sorduğum şey bumuydu da böyle bir cevap veriyorsun anlamadım :)

Ronaldinho, C.Ronaldo, Kewell vb. adamlar oyun kurucu falan değillerdir. Kanat özellikli forvet oyuncularıdır. Arkalarında oynayanlardır oyun kurucu. Pirlo, Xabi, Xavi, Fabregas hatta Elano gibi.

Asist sayılarını da yazdım oraya. Ronaldo'nun daha çok asisti var. Ayrıca Zidane da oyun kurucuydu(Ronaldinho tam bir oyun kurucu değildi. Bunu da belitelim);) Demek istediğim bu tarz oyuncular takımı alıp götürmeli o zaman katkı yaptı derim. Yoksa 1,2 gol atıp asist yapabilir bu zaten olağandır. Ama bak Zidane'a 98 de kupayı aldırdı, 2006 da finale çıkardı. Bunlar büyük topçular. Onun dışında Cristiano, Mesii, Ronaldinho gibi isimler evet çok çok yetenekliler ama bana göre büyük topçu değiller. Belki Messi olur. Bu benim görüşüm tabii.

Ronaldinho önde hemen hemen her yerde oynyabiliyor

2002 dünya kupasinda yanlis hatirlamiyorsam sag kanat da oynuyordu

barcada cogu zaman sol acik

milan ve brezilya milli takimda forvet arkasi yani oyun kurucu

Ronaldinho kötü oynayinca takimda kötü oynuyordu ama o gününde olunca takimi sirtlayip galibiyete tasiyordu aynisini gecen sene lincoln bizde yapiyordu

ve bu sezon Milan'in iyi futbol oynamasi sadece Ronaldinho'ya bagli mesela

Benim sana sorduğum şey bumuydu da böyle bir cevap veriyorsun anlamadım :)

Ronaldinho, C.Ronaldo, Kewell vb. adamlar oyun kurucu falan değillerdir. Kanat özellikli forvet oyuncularıdır. Arkalarında oynayanlardır oyun kurucu. Pirlo, Xabi, Xavi, Fabregas hatta Elano gibi.

Xavi orta sahayi ayakta tutuyor ve oyunuda kuruyor

zaten ben Ronaldinho Barca'da oyun kurucu oynadi demedimki :D

sol acik oynuyordu ;)

4-3-3'ün ileri üclünün solunda oynuyordu Ronaldinho

ama Milli takim ve suandaki Milan takiminda oyun kurucu olarak oynuyor

4-1-2-1-2

2.li forvetin arkasinda yani :D

benim son maclarda izledigim ronaldinho oyun kurucu olarak oynuyor milan'da

hatta milan - madrid sampiyonlar ligi maclarinda sov yapmisti :2_thumbs_up_-_anima

Hayır Ronaldinho'nun yeri sol açıktır. Ama orta alana doğru çok kayıyor. Ortada da görünebiliyor. Fakat bildiğin sol açık işte. Bu arada yanlışlıkla Ronaldo yazmışım düzelttim. :D

milan - real madrid macinda mesela

pato - borriello cift forvet

arkalarinda ronaldinho

bu üclünün arkasinda da seedorf ambrosini ve pirlo

dizilisinde oynamislar ;)

neyse daha fazla tartismayalim bunu topicin icine ettik :D

devam edelim messi mi yada ronaldinho mu ??? :D :D

Milan'ın hermaçını izlemeye çalışırım Ronaldinho'yuda Barçadan beri çok sıkı takip ederim ve hep sol kanatda oynamıştır kendine orda bir yer parseller alıştığı zamanda şovunu yapar tıpkı milandaki 2.senesi gibi.Forvet arkası oynamışlığı yokmudur?bir kaç kere vardır ama o oynadığı maçlardada soldaki gibi etkili olamıyor.Mesela Sezon başında Amerika'da ve Almanya'da turnuvalara katılmıştı milan o maçlarda forvet arkası denemişti onu leonardo ama hiç etkili olamamıştı ondan sonrada sezona yedek oturarak başladı taki sol kanatda yaptığı patlamaya kadar(gerçi buna patlama denilemez dediğim gibi alıştığı zaman)ve şuanda Milan'da şov yapıyor.Daha Gerçek ronaldniho'nun % 20inde falan.%100 ne messi bırakır nede ronaldo.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt