Milli Defans Sil Baştan


Abdullah Avcı’nın kafasındaki yeni milli takım yapılanmasının şifreleri çözülüyor.Milli Takım'ın 2012 Avrupa Şampiyonası'na katılma hakkını kaybetmesinin ardından, Guus Hiddink'i gönderip yoluna Abdullah Avcı ile devam etme kararı Türkiye Futbol Federasyonu'nda yeniden yapılanma planlanıyor.A Milli Takım'dan en alt gruba kadar yenilenecek kadrolar Abdullah Avcı ekibiyle birlikte görüşmeler yaparken, 2014 Dünya Kupası elemeleri için yeni bir iskelet kurma kararı alan Avcı radikal değişikliklere gidecek. Özellikle defanstan başlayacak olan değişimde en büyük eksiklik sağda. Kale, stoperler ve sol kanat için kafasındaki isimleri belirleyen ve şimdiden onları mercek altına alan Avcı sağ kanatta Gökhan Gönül'e alternatif yaratmaya çalışacak.5 tane çok iyi kalecisi olduğunu düşünen Abdullah Avcı bunları Sinan Bolat, Volkan Demirel, Tolga Zengin, Onur Kıvrak ve Mert Günok olarak sıralıyor. Yani kalede öncelik Sinan Bolat'ta.. Avcı'nın defanstaki değişimi ise çok daha radikal. 4 yeni stoperle yola devam edecek olan Avcı o isimleri de Serdar Kesimal, Ömer toprak, Serdar Aziz ve Semih Kaya olarak belirledi.. Sol kanat ise İsmail Köybaşı'na emanet

edilecek. Ama Köybaşı ile konuşularak defansif yönde kendisini güçlendirmesi için çalışma yapması istenecek..OLCAN DA VAROrta sahada ise yeni yüz Eskişehirspor'dan Alper Potuk olacak. Süper Lig'de şu anda 4 Büyük kulübün de transfer listesindeki Potuk Ümit Milli Takım'ın da yıldızı. Hamit Altıntop, Selçuk İnan, Mehmet Topal, Mehmet Ekici, Nuri Şahin, Arda Turan, Caner Erkin gibi isimlerin Abdullah Avcı tarafından çok beğenildiği biliniyor. Olcan Adın da orta sahaya eklenmesi düşünülen isimlerden..Forvette Burak Yılmaz, Umut Bulut, Halil Altıntop gibi isimler güncelliklerini korurken Avcı, Mustafa Pektemek üzerinde ısrarla duruyor. Hatta bu konuda Trabzon-Inter maçı dönüşünde aynı uçakta yolculuk yaptığı Carvalhal ile de görüşen Avcı Pektemek'in durumu hakkında bilgi aldı. G.Antep'in genç yeteneği Muhammet Demir de millilerin parçası olacak. Avcı formda ve sürekli oynayan Pektemek'in takımın değişilmezi olacağı görüşünde.Esas büyük sürpriz ise Nihat Kahveci olacak gibi. Form grafiğinin aşağılara doğru kaymasının ardından milli takımdaki formasını kaybeden Kahveci ile görüşmeyi planlayan Abdullah Avcı, onun futbolu bırakması durumunda kadrolarından Nihat'a görev teklif edecek. Gökhan Keskin, Zeki Önatlı gibi isimler de Avcı'nın geniş ekibi içerisinde yer alacaklar.Nihat Kahveci bırakırsa Avcı teklif götürecek!Yakın zamanda..
Eylül ayına kadar resmi maç yapmayacak olan Milliler'de ilk oynanacak hazırlık maçında göze batar bir kadro değişikliği olacak.. Volkan kadroya çağırılacak ama kaleye geçecek olan isim Bolat olacak..Artık kadroya girmeleri zor!Abdullah Avcı'nın yeni planlamasında yer almaması beklenen isimler de var.. Bunların başında Sabri, Kazım, Semih Şentürk, Selçuk Şahin, Gökhan Zan ve Servet bulunuyor. Sağ bekte Gökhan'ın enerjisinin de üstüne çıkabilecek bir isim bulmak isteyen genç hoca, defans kurgusundaki değişimden sonra üstte yazan isimleri bir daha kadroya çağırmayacak gibi.2014 Dünya Kupası elemelerinde, 2014'te formda olması beklenen isimleri oynatmak isteyen Avcı, yaşı büyük yıldızları şu an iyi olsalar bile, geleceğe dönük düşünce tarzı sebebiyle aday kadroya çağırmayacak.2. yardımcı KorkutMilli Takım'ın saha içi yapılanması bu şekilde planlanırken, Abdullah Avcı'nın yardımcıları, Ümit ve Alt yaş takımları için de kimlerle çalışacağı yavaş yavaş şekilleniyor. A Milli Takım'da Okan Buruk ile çalışacak olan Avcı buraya ikinci yardımcı olarak Tayfun Korkut'u getirmek için çalışmalara başladı.. Tayfun'un hem Almanya kökenli olması, hem İspanya'da uzun süre futbol oynaması, hem İspanya'da hem de şu anda Almanya'da (Stuttgart) altyapılarda çalışıp pro-lisans sahibi olması onu Milli Takım yardımcı antrenörlüğüne taşıyacak gibi.Tayfun Korkut ile görüşmelere başlandı. Ümit Milli Takımlar ve Eğitim dairesi Tolunay Kafkas'a bağlanıyor. 2013'te U-20 Dünya Kupası'na katılacak takımın başına ise Feyyaz Uçar getirilecek. Onun yardımcılığı ve U-17 Milli Takım teknik direktörlüğü ise Emre Aşık'a verilecek..Vatan
 
Cevap: Milli Defans Sil BaştanEmre'den neden bahsedilmemiş. ?

Sabri'nin 18'de olmadığı bir milli takımda olmaz.Onun dışındaki planlarını doğru buluyorum.
 
Cevap: Milli Defans Sil BaştanAbdulah hocadan cok umutluyun.Herseyiyle adam gibi adam.Emre Belezoglunu kadroya almasın o bize yeter;)
 
Cevap: Milli Defans Sil BaştanAbdullah Reis halen Volkandan bahsediyor. Hocam Tolga, Onur varken başkasına forma giydirmek vatana ihanettir. Hele hele Volkana giydirmek insalık suçudur, insan hakları evrensel bildirgesine aykırıdır. Suçtur, suça teşfik etmektir.
 
Cevap: Milli Defans Sil BaştanAbdullah Reis halen Volkandan bahsediyor. Hocam Tolga, Onur varken başkasına forma giydirmek vatana ihanettir. Hele hele Volkana giydirmek insalık suçudur, insan hakları evrensel bildirgesine aykırıdır. Suçtur, suça teşfik etmektir.Bu ikisinin üzerine Sinan Bolat ı da sayarsak 4. kaleciden öteye gitmez.
 
Cevap: Milli Defans Sil Baştanİyide yarısından çoğu sallama bilgi , dün akşam basın tribün programında Avcı konuktu. Keşke izleseydiniz.Almanyadaki bir kaç gurbetçinin evine gidilip görüşülecekmiş. Ayrıca devşirme oyuncu istemiyor.
 
Cevap: Milli Defans Sil BaştanTöreyi falan dün akşam TRTsporda çok övdü. Yıldıztvden basın tribününü tekrar izleyebilirsiniz. 00:30'da başladı.Almanya u17'deki 6 türk ile görüşme olacak.. Samet Yeşilde var.
 
Cevap: Milli Defans Sil BaştanEmrah kardes, cok guzel bir bilgi verdin. Almanya u17'deki butun yerlileri Turk milli takimlarina almak lazim keza bizim takima da almak lazim bir kac tanesini.
 
Cevap: Milli Defans Sil BaştanEmrah kardes, cok guzel bir bilgi verdin. Almanya u17'deki butun yerlileri Turk milli takimlarina almak lazim keza bizim takima da almak lazim bir kac tanesini.
Telefonlarda görüşme değil. Direk evlerine gideceklermiş. İkna edilebilirse iyi olacak.Topal'ı'da çok övdü. Size bir çırpırda 4 stoper sayabilirim dedi.. Semih, Serdar, Serdar K, Ömer dedi.Ayrıca çok iyi şeyler anlattı. Serdar Azizi ilk millide o oynatmış. Semih Kaya'nın bize gelişini anlattı.Avcının her oyuncu ile ilgili anısı var. Çoğundada emeği varmış.
 
Cevap: Milli Defans Sil BaştanTöreyi falan dün akşam TRTsporda çok övdü. Yıldıztvden basın tribününü tekrar izleyebilirsiniz. 00:30'da başladı.Almanya u17'deki 6 türk ile görüşme olacak.. Samet Yeşilde var.Almanya U17 de bir çok gurbetçi futbolcu oynuyordu. Samet, Levent Ayçiçek, cüneyt Köz vs. Ama bu iş Almanyada yetişen Türk futbolcuları toplamaya çalışmakla olmaz. Benim için önemli olan Türkiye deki futbol bilincinin tamamen evrim geçirerek dünyanın en kaliteli futbol kültürlerinden biri olması. Geçen gün Futbol Mundialde Kasta Rica futbol federasyonun yaptığı atılımları anlatıyorlardı. Federasyon yetkilisinin söylediği bir söz çok önemli biz 4 milyon nüfusa sahip bir ülkeyiz ve bu yüzden oyuncu bulmakta çok zorlanıyoruz. Yani adamların nüfusu biraz fazla olsa sistemi bulmuşlar. Bir de bize bakıyorum 75 milyon nüfus var ve bu nüfusun yaklaşık 35 milyonunu genç yaşta. Böyle potansiyelli bir ülkede bu kadar kermekeş bir düzen nasıl oluyor anlamış değilim. Bir Hırvatistanın nüfusu kaç? Ancak baktığınızda çok yüksek bonservis bedelleriyle çok büyük klüplerde oynayan futbolcuları bulunmakta.Çözümmü? Çözüm aslında ortada. Amerika yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Almanlar, Hollandalılar, İngilizler vs sistemlerini kurmuşlar. Hiç birşey bilmiyorsan kopyala yapışıtır usulü uygulamaya çalış. Ama ne yazıkki biz bu konularda biraz tembeliz.
 
Üst Alt