Milli Takım Nasıl Düzelir? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Milli Takım Nasıl Düzelir?

Cevap: Milli Takım Nasıl Düzelir?

4-2-3-1 gereksiz olur çünkü orta sahamız çok yumuşak kalır o şekilde. 4-5-1 olabilir.

------------Onur

Gökhan-Stoper-Semih-HasanAli

-------Selçuk-Emre-Nuri-------

Hamit--------------------Arda

-----------Burak--------------

Emre yerine Alper de olabilir tabi.

Abdullah Avcı kimdir, ne vasıfla milli takım başına gelebiliyor. İBB'de falan yakaladığı üstün bi başarı olsa neyse diyeceğim orada da yok hayatında büyük takımda çalışmamış bi adam bu herif nasıl geliyor bi kere milli takımın başına ne ayak? Bizim kadroda ahım şahım değil ama bu gruptan sallana sallana çıkacak bi kadro. Andorra'ya bile pozisyon bulamadık resmen gelenin geçenin 5 attığı takım. Avcı giderse net düzeliriz analize falan gerek yok pek.

Düzelmesi icin böyle 10 yil sabirli olmamiz lazim ki alt yapi dedikleri bu is Ayni Almanya federasyonu Amatör futbolu dahil bütün sistemini gözden gecirdi ve Hollandayi örnek alarak kurdular.. bunu da 10-15 yil önce yaptiklarini hatirliyorum simdi ise Liglerindeki artan seviye ve Alman Milli takiminin 4-6 yildir olan asiri genis ve giren oyuncu cikan oyuncuyu aratmiyan bir seviyeye ulastigini görüyoruz. bunu biz millet olsun profesyoneller olsun sabir gösteremiyoruz yani cok zor.

ha bunlari gectik ? takim adina.. Abdullah avci simdi ayrilirsa sonucta yine zarar olacaktir.. ne diyeyim oyun anlayisi yok gibi sahada ben buna kiziyorum ama Guus hiddinki getirdiler o bile oyun düzeni kuramadi bu takima.

Neyse kisaca takim adina:

------------------------Burak-----------------------

----Arda-------------Salih/Oguzhan-------Hamit--

------------------Selcuk------Nuri------------------

--Hasan ali------------------------------Gökhan G-

-----------------Ömer T-----Semih-----------------

------------------------Onur-------------------------

Benim kadrom su sekilde olur ve pasa dayali ayni Galatasaryimizin oyun anlayis.. kanatlar iceri dönük oyniyan Sag ve Sol bek dogru zamanlama ile bindirme yapan (Andorra macinda gibi resmen sag ve sol acik gibi oynamadan) Ömer Toprak tercihim de oyun kurma anlaminda büyük bir ilerleme olur su anki Bekir ve Egemen gibi oyunculardan alin iste orta sahanin göbeginde 3 pas yapan ve yapmasini seven oyuncu Defansta 2 tane pas yapmasini bilen oyuncu(semih bu konuda gelistirmesi lazim kendini) Hasan Ali Kaldirim bu seviyede henüz degil ama alternatifi yok gibi zaten... Gökhan da Adam gibi oynarsa zaten cok iyi bir sag bek.. Orta sahada Arda icin söylenmesi gereken laf yok tek yapacagi is topu daha cabuk ayagindan cikarmasi lazim Madrid de oynadigi gibi assistci olmasi lazim Milli takimda daha cok kendisi yapmak istiyor.

*Salih/Oguzhan/Kerim Frei

-Salih Belki olur belki olmaz bir cok kisi nasil olur ne yaptiki diyebilir birde tabiki fb'de oynamasi tepki cikartacaktir ama bence gayet iyi oyuncu saglam pas yapiyor ve iki yönlü oyniyabilir ve ayrica gayet cabuk bir oyuncu ve en cok begendigim acisi ise topu ayaginda gereksizce tutmuyor

-Oguzhan (karakterine edeyim demesi geliyor icimden cok tahrikci bir oyuncu) ama oyun anlayisi ve oyun temposu gayet yerinde ve dikini cok iyi pas veriyor.

-Kerim Frei acikcasi cok fazla izlemedim ama gördügüm 3-4 lig maci ve bir de milli takimda ikinci yari oyunda górdüm ve topu saklama basit oyun calim atma yetenegini gördüm modern oyuncular gibi yüksek tempoda pas veriyor yani gereksizce topu ayaginda tutmayan bir oyuncu.

Bu 3 isim gibi olan genc oyuncular Milli kadroyua derhal bir sekilde korkmadan yerlestirilmeli. Hollanda Milli takimin izledim bugün Robin v Persi/Sneijder/VdV/Robben disinda bütün oyuncular cok genc 24ü gecen yoktu galiba... korkmadan oynatacaksin.. birde giren oyuncular cikan oyunculardan bile genc oyuncu. Oyun anlayisi ve sistemi olduktan sonra bu oyuncular hem kendini gelistirirler hem takima seviye atlatirlar bu nedenle israr edilmesi lazim. ama Abdullah Avci TRTspor da verdigi bir demec var.. Tecrübe konusunda Selcukun uluslar arasi ne tecrubesi var diye onun icin Emre ilk tercihim demisti... iste böyle bir vizyonu olan bir hocanin bu genclere nasil sans verir verebilirmi???

----------neyse yine cok asiri uzun bir yazi olmadan önce kapatiyorum.------ isimiz zor Allah yardimcimiz olsun.

Galatasaray'dan iyi bir alt yapı jenerasyonu çıkmazsa çok zor Ömer kardeşim. Tespit falan değil doğrudan realite bu takımcılık falan yapmıyorum. İstediğimiz kadar kadro şu bu gelsin yapalım olmaz olmayacakta bir kere sahadaki futbolcudan tut bu organizasyonda yer alan tüm unsurlar Milli Takım nedir, ne işe yarar, ne yapılır, ne yapılmaz bilmiyoruz. Yahu bir rahatlayalım madem bu kadar çok seviyoruz bu oyunu arkamıza yaslanıp şapkalarımızı önümüze koyalım düşünelim çok basit ve temel bir soru soralım futbol nedir ?

Abdullah Avcı beğendiğim bi hocaydı aslında milli takımın başına gelene kadar ama belli bi oyun sisteminde ısrarcı olması, bazı belli oyuncuları ısrarla çağırması ve oynatması, Selçuk'u bile yeni yeni oynatmaya başlaması (Emre sakat olmasaydı belki bu maçta bile oynamayacaktı.) gibi bir çok olumsuzluk gördüm şimdiye kadar ama bunun yanında çokta iyi şeyler gösteremedi bize. Biz mi çok sabırsızım diye düşünüyorum ama Hiddink döneminde olduğu gibi olumlu hiç bir şey yok futbol olarak. Şu takımda Arda, Selçuk olmasa belki de önde top tutamayacağız Andorra maçında bile. Sercan sakatlıktan yeni çıktı ve bir aydır maç oynamamasına rağmen onu çağırması, Kerim keza 2 aydır oynamıyor kendi takımında.. Umut ilk 11 oynamıyor ne zamandan beri.

Emre(Nuri)-Topal(Selçuk)

--------Arda

Umut-Burak-Sercan

Sürekli bu sistemde ısrar ediyor başından beri ve en iyi bölgemiz olan orta sahayı bile iyi kullanamıyor, oynayamıyoruz. Üçlü orta saha,(Emre-Selçuk-Alper/Nuri) Sol'da Arda, sağda Hamit, Forvette Burak'la oynasa bence çok daha iyi bi oyun sergileyebiliriz.

Genclestirme operasyonu ciddi sekilde baslamali. Genclestirme derken, Avrupada ( Almanya) dan her elin gurbetcisinide Milli Takima cagirmayacan.

Volkan , Emre karakterinden Bekir, Egemen, hatta Hamit yasindan dolayi bunlar kesinlikle Milli Takima girmemeli. Ertugrul Saglam, Senol Günes gelmeli .

------------------------Onur-----------------------------

------Semih Kaya-------------Ömer Toprak----------

Gökhan--------------------------------------?????????

--------------------Nuri--------Selcuk--------------------

---------------------------Arda-----------------------------

?????--------------------------------------------------Frei?

---------------------------Burak-----------------------------

Frei haric su isimler takimin iskiletini kurmali. Nuri ne gösterdiki demeyin, Nuri alayindan yetenekli, Milli Takimda ne kadar sans verildiki adama? 1 mac oynuyor 10 mac yedek kaliyor.

Genclestirme operasyonu ciddi sekilde baslamali. Genclestirme derken, Avrupada ( Almanya) dan her elin gurbetcisinide Milli Takima cagirmayacan.

Volkan , Emre karakterinden Bekir, Egemen, hatta Hamit yasindan dolayi bunlar kesinlikle Milli Takima girmemeli. Ertugrul Saglam, Senol Günes gelmeli .

------------------------Onur-----------------------------

------Semih Kaya-------------Ömer Toprak----------

Gökhan--------------------------------------?????????

--------------------Nuri--------Selcuk--------------------

---------------------------Arda-----------------------------

?????--------------------------------------------------Frei?

---------------------------Burak-----------------------------

Frei haric su isimler takimin iskiletini kurmali. Nuri ne gösterdiki demeyin, Nuri alayindan yetenekli, Milli Takimda ne kadar sans verildiki adama? 1 mac oynuyor 10 mac yedek kaliyor.

hamitin yaşinda ne varmiş yav. her 30una geleni emekli yapacaksak işimiz iş:D şu nuri baya maça çikti. hiçbişey yapmadi. yapmasi için bir sistem olmasi lazim.

Memleketimin insani elinden gelse 30'undaki adami gömecek.

Giggs reyis türkiyede oynasaydi, coktan futbolu birakmisti, oglu baslamisti ve birakma noktasina gelmisti...

Şemsiye açılmış... Biraz zor çıkar artık. Uzun süre böyle kıvranacaklar. Yazık ettiler takıma. Alırsanız küfür eden karaktersiz futbolcuları zaten baştan kaybetmişsiniz demektir. Bir de Fenerbahçeli futbolcuları motive edip, Galatasaraylı futbolcuları demoralize edersen hepten bitmişsin demektir. En güzeli bence bizim takımdan kimse çağırılmasın.

Garip, eskiden okadar heycanla izlerdim milli maclarini, artik ne sevda kaldi, nede baska bisey.

resmen sogutular bizi milli takimdan

Demirören ve Avcı gitmeli.

Şu şekilde oynanmalı ve istikrar sağlanmalı , yükselen performanslara veya gelişen yetenekli genç oyunculara göre değişim gösterilebilir.

Üst Alt