MMA & Boks Genel Sohbet Konusu - Sayfa 57 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

MMA & Boks Genel Sohbet Konusu

İki taraftan da knockout bekliyorduk puana gitti maç. Ngannou'nun olağan dışı bir gücü var o sebeple güreş skilli düzey olmamasına rağmen rakibini yerde tutmaya yetti. En azından ayakta durdurulamaz diye bakılıyordu Gane bir şekilde kontrol edebildi süreyi uzatabilse kazanacaktı da muhtemelen. Jones yenebilir gibime geldi Ngannou'yu en azından birinin yenme ihtimali varsa o da Jones'tir.

Her halta sosyal medyadan duyar kasan adam sesini çıkartmıyor

khabib-in-savas-umurunda-degil-dunyaca-unlu-14774391_8585_m.jpg

Pazar sabahı Khamzat Chimaev dövüşüyor bu kadar hypelanan dövüşçü görmemiştim Burns tam test maçı et mi balık mı göreceğiz. Ayrıca iki kemer maçı var gecede genel olarak kart iyi zaten.

Khamzat son yıllarda gördüğüm en heyecan verici yetenek. Ben şu ana kadar UFC öncesi dövüşlerini de göz önüne alırsak iki eksiğinin dışında bir eksiğini göremiyorum.
1. Kafası biraz sabit. İyi jab yapan birine karşı zorlanabilir. Henüz bunu görme fırsatımız olmadı ama bir şekilde zor duruma düşecekse, bu bir neden olabilir.
2. Pek fazla tekme attığını görmedim. Çok ihtiyacı da yok aslında, shoot yapıp milleti yere indirebileceği için herkes zaten acayip defansif ama şu ana kadar vücuda veya kafaya tekme attığını görmedim.
Bu iki negatifin dışında çok önemli artıları var… Her şeyden önce MMA için gayet iyi bir boksör. Yumrukları çok net ve dikine. Zamanlaması da çok iyi. Sambo şampiyonu bir rakibini öyle bir nakavt etti ki, hayran kalmamak elde değil.
Core gücü çok iyi. Anormal güçlü bir adam. Çok elit seviye bir güreşçi olmadıkça kimsenin kolay kolay Khamzat onları yere indirdikten sonra ayağa kalkabileceğini sanmıyorum.
En büyük özelliği de çok çalışkan olması. Güreşçi olmasına rağmen BJJ de öğreniyor. MMA çapında iyi de bir boksör. Yani, bir kaç yıla tamamen komple bir dövüşçü olacak.

Bunları söylemekle birlikte şunu düşünüyorum: Burns maçı tehlikeli olabilir. Khamzat gibi kolları uzun birine karşı BJJ ciddi bir avantaj. Arm bar gelebilir. Ayrıca Burns sağlam da yumruk atıyor. Khamzat kafasını hedef olarak sabit tutarsa bir sürpriz olabilir.

Benim düşüncem Khamzat’ın rahat kazanacağı yönünde. Daha sonrasında Colby de Usman da bence onun için büyük sorun oluşturmayacaklar. Açıkçası 185’e çıktığında da çok iyi eşleşmeler onu bekliyor. Ne Whittaker’ın, ne Costa’nın, ne Vettori’nin ve en önemlisi de Adensanya’nın onu durdurabileceğim sanmıyorum. Bu saydıklarımın hepsini yere indirip G&P yapacak. LHW için bir şey diyemiyorum. Orada güç avantajı olur mu zamanla göreceğiz.

Ayrıca önündeki maçlardan herhangi birisini kaybetse bile daha çok çalışıp, geri dönüp yine en tepeye çıkacağını düşünüyorum. Öyle Johnny Walker gibi bi hype değil bu adam. Sadece tek bir özelliği yok. Bayağı komple bir adam ve MMA’in en önemli olan sporunda yani güreşte muhteşem bir adam.

Bir kaç saate her şey belli olacak…

Khamzat, puanla kazandı ama müthiş zorlandı şöyle anlatmak gerekirse ilk dört maçında 1 kayda değer vuruş almıştı bu maç 120 tane yedi. :) Usman'ı hemen vermezler önce Colby olabilir.

Üst Alt