Üye Görüşü - Morutan'a Haksızlık Olmuyor mu? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Morutan'a Haksızlık Olmuyor mu?

Adamı satana kadar verim almalıydık en kötü zaha tete vs. hazır olana kadar kullanmalıydık.Bu şekilde hem herifin değeri düşüyo hem hazır 1 oyuncudan katkı alamıyoruz

bana göre morutan'ın oyun görüşü, kısa ve uzun pasları, top kontrolü takımdaki tüm yerlilerden fersah fersah iyi. zahayı niye konuya dahil ediyorsun ki anlamadım.
Büyük problemlerden birisi yerlilerimizin oyun bilgisi ve teknik anlamda çok düşük seviyelerde olması. Daha önce başarı sürekliliği yakaladığımız jenerasyonlarda yabancı ve yerliler arasındaki açıklık bu kadar fazla değildi.

Morutan'a kesinlikle çok büyük haksızlık yapıldı. Geçen sene de aynı şeyi sacha boey'e yapacaklardı ama Allahtan hain Omar ve Dubois sakatlandı yoksa onu da yiyeceklerdi. Ve o gün boeyi yeselerdi biz sampiyon falan olamazdık. Herşey çok doğru gözüküyor ama şanslıydık aslında.

Elinde haaland, benzeme var. Ama Halil hazırlık döneminde iyi performans gösterdi diye onu oynatacağız demek gibi birşey bu. Morutan kalite olarak Zaha, tete, barış, kerem'in gerisinde.

Yunus'tan daha iyi doğrudur ama o da formayı hak etmiyor.
Ne alakası var kardeşim, adam direkt 11 oynasın diyen yok, rotasyonda yer alması çocuğun hakkıydı, çünkü eldekilerden farklı stilde bir oyuncu tipi ve böyle kilitlenen maçlarda sonradan girip oyunu çözebilir, Zalgris maçında bunu zaten gösterdi. Kontenjan bu kadar şişmese kalacaktı zaten, Okan hoca da bunu söylemişti. Ama mevcut yabancı transferleri ile şişkinlik oluştu, bir nevi adamın şanssızlığı oldu.

SM-S911B cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

bana göre morutan'ın oyun görüşü, kısa ve uzun pasları, top kontrolü takımdaki tüm yerlilerden fersah fersah iyi. zahayı niye konuya dahil ediyorsun ki anlamadım.
Niye mi ediyorum? 3 Türk oyuncu ile oynamak zorundasın? Kerem'i morutan yerine kestiğin anda hangi yabancıyı keseceksin? Ya da hanhi 3 Türk ile oynayacaksın?

Ne alakası var kardeşim, adam direkt 11 oynasın diyen yok, rotasyonda yer alması çocuğun hakkıydı, çünkü eldekilerden farklı stilde bir oyuncu tipi ve böyle kilitlenen maçlarda sonradan girip oyunu çözebilir, Zalgris maçında bunu zaten gösterdi. Kontenjan bu kadar şişmese kalacaktı zaten, Okan hoca da bunu söylemişti. Ama mevcut yabancı transferleri ile şişkinlik oluştu, bir nevi adamın şanssızlığı oldu.

Bizde onu diyoruz zaten? Morutanin rakipleri Zaha, tete ve kerem. Hepsi aynı pozisyonda oynayabilen oyuncular. Bunlardan hangisini keseceksin bu Morutan yerine? Rotasyon şişti be ondan kaliteli adamlar bile forma şansı bulamayacak yeri geldiğinde. Ya siz anlamıyorsunuz ya da ben anlatamıyorum.

Niye mi ediyorum? 3 Türk oyuncu ile oynamak zorundasın? Kerem'i morutan yerine kestiğin anda hangi yabancıyı keseceksin? Ya da hanhi 3 Türk ile oynayacaksın?
nöbette de yazmıştım

..................muslera
boey...nelsson...bardakcı...karataş
.............torreira...kutlu
..................morutan
.....zaniolo.....icardi....zaha

şu kadronun bugün kayseriyi yenme şansı daha yüksek olurdu

Olmuyor. Morutan önünde oynayacak çok sayıda oyuncu var hem de yabancı sınırı var. Bu nedenle kiralık gidip kendini kanıtlamalı.

Bizde onu diyoruz zaten? Morutanin rakipleri Zaha, tete ve kerem. Hepsi aynı pozisyonda oynayabilen oyuncular. Bunlardan hangisini keseceksin bu Morutan yerine? Rotasyon şişti be ondan kaliteli adamlar bile forma şansı bulamayacak yeri geldiğinde. Ya siz anlamıyorsunuz ya da ben anlatamıyorum.
İyi de Zaha, Tete ve Kerem'den 2'si mümkün mertebe 11 oynayacak zaten, ve hepsi de kanat oyuncusu. Rotasyon şişti diyorsun da, 36'lık Mertens'e alternatif yapabileceğin kimse yok mesela, Morutan o bölgede de oynayabilecek tek adam görüntüsü veriyordu. Neyse zaten ayrılacak artık belli ki, üzerine konuşmaya gerek yok. Ben hazırlık döneminde fark yarattığını düşünüyorum, kalması fayda sağlayabilirdi, özellikle böyle kilitlenen maçlarda. Sağlık olsun diyip geçeceğiz.

Bu transfer dönemi hepimiz ouvvv vaouvvv dedik ama galiba kadro mühendisliği yanlış yapıldı

7 kanat ama 1 ön libero, 1 on numara

Kanatlar:
Kerem, yunus, bay, zaha, tete, zaniolo(gitmezse eğer), morutan

Ön libero:
Torreira
Berkan’la olmayacağı belli
Midtjö tam ön libero değil, 6-8 arası gibi
Kerem D. de bence 8 gibi ama ön libero performansını bir görmek lazım
Dört başı mağrur ön libero diyebileceğimiz tek Torreira var

Üst Alt