Motorine Zam Üstüne Zam! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Motorine Zam Üstüne Zam!

Temel ürünlere zam gelmeye başladı zaten. Bazı ürünlerde %15-20 zam oldu son 20 günde. Toptancılarla konuşurken daha da geleceğini söylüyorlar

Çok doğal. Silsile bu. Tarlayı sürerken kullandığı traktörün mazot gideri 15 binden 17 bine çıkan çiftçi de zam yapacak, o ürünü taşıyan nakliye şirketi de zam yapacak, aradaki simsarlar da fırsatı değerlendirecek. Zurnanın son deliği bakkal, market, fırın vs boş durur mu?

Düzen değişecek düzülen asla.

Çok doğal. Silsile bu. Tarlayı sürerken kullandığı traktörün mazot gideri 15 binden 17 bine çıkan çiftçi de zam yapacak, o ürünü taşıyan nakliye şirketi de zam yapacak, aradaki simsarlar da fırsatı değerlendirecek. Zurnanın son deliği bakkal, market, fırın vs boş durur mu?

Düzen değişecek düzülen asla.

Ben yalniz burada ciftciyi de suclu buluyorum. Arkadas 3-5 kurus aranizda toplayip kooperatif kurun. Küçük capta bir dagitim ağı olusturup ürünü kendiniz satın. En azindan bazi asamalardaki simsarlari pasifize edin. Söyleyince bunu, amaan kim ugrasacak abi o islerle diyorlar. Halbuki Avrupa'da var bu sistem. Bizim insanimiz da tembel arkadas.

95 1,58€
98 1,72 € burada (ispanya)
Pandemi de 1,10 lara düşmüştü
Her bi boka zam gelmeye başladı
Ben geçen sene bizim pederin arabaya dizeli 0,96€'ya almıştım bir aralar. Benim arabaya da en düşük 1,15 €'ya benzin almıştım hatırlıyorum.

Dün ise 1,65 €'ya benzin buldum diye sevindim ya şaka gibi. Bu artışlar devam edecek herhalde.

Ben geçen sene bizim pederin arabaya dizeli 0,96€'ya almıştım bir aralar. Benim arabaya da en düşük 1,15 €'ya benzin almıştım hatırlıyorum.

Dün ise 1,65 €'ya benzin buldum diye sevindim ya şaka gibi. Bu artışlar devam edecek herhalde.
Ki ispanya ab de en ucuzlardan ,slovenya falan var birde
Baya uçtu ,diesel 1,40 mış burada

Asıl sorun mazottan dolayı gıdaya ve igneden ipliğe herşeye gelen zamlar
yoksa şahsi arabası olup mazot zamlandı diye ağlayanlara gram acımıyorum
200.000 Lik araca bineceksin mtv bakım sigorta ödeyeceksin sonra mazot bilmem kaç para diye ağlayacaksın
beter ol biniyorsan arabaya ötv yi ödüyorsan mazotada para bul bulamıyorsan sat aracını

Gıda nakliyesi yapan araçlara çiftçilere bazı sektörlere muafiyet gelip ötv siz yakıt verseler
geri kalan kısım zerre umrumda değil bir depo benzin için kuyruğa girip 15 tl kara geçerler
altlarındaki araba 200 000 TL klasik türk milleti

Asıl sorun mazottan dolayı gıdaya ve igneden ipliğe herşeye gelen zamlar
yoksa şahsi arabası olup mazot zamlandı diye ağlayanlara gram acımıyorum
200.000 Lik araca bineceksin mtv bakım sigorta ödeyeceksin sonra mazot bilmem kaç para diye ağlayacaksın
beter ol biniyorsan arabaya ötv yi ödüyorsan mazotada para bul bulamıyorsan sat aracını

Gıda nakliyesi yapan araçlara çiftçilere bazı sektörlere muafiyet gelip ötv siz yakıt verseler
geri kalan kısım zerre umrumda değil bir depo benzin için kuyruğa girip 15 tl kara geçerler
altlarındaki araba 200 000 TL klasik türk milleti
büyük bir şaşkınlıkla okudum aracımın muhtemel fiyatı 170 ve motorine gelen zamlara karşı sinirlenip geriliyorum, çünkü malum işe gitmek için aylık 2000 civarı yakıt ödüyorum. ha diyorsan 50 binlik araçla git diye, gideceğim bölgeye öyle bir araçla gidemezsin yolda bırakır, diyorsan ki toplu taşıma kullan diye o da o bölge de yok. Ne yapalım evren bey araba ihtiyacımız yüzünden motorin zammına şükür mü edelim?

Üst Alt