Motorine Zam Üstüne Zam! - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Motorine Zam Üstüne Zam!

Asıl sorun mazottan dolayı gıdaya ve igneden ipliğe herşeye gelen zamlar
yoksa şahsi arabası olup mazot zamlandı diye ağlayanlara gram acımıyorum
200.000 Lik araca bineceksin mtv bakım sigorta ödeyeceksin sonra mazot bilmem kaç para diye ağlayacaksın
beter ol biniyorsan arabaya ötv yi ödüyorsan mazotada para bul bulamıyorsan sat aracını

Gıda nakliyesi yapan araçlara çiftçilere bazı sektörlere muafiyet gelip ötv siz yakıt verseler
geri kalan kısım zerre umrumda değil bir depo benzin için kuyruğa girip 15 tl kara geçerler
altlarındaki araba 200 000 TL klasik türk milleti

En ucuz araç neden 200 bin demiyorsun gıdaya zam gelicek diyorsun komedi hepsi bağlantılı aslında a dan z ye hepsi

Asıl sorun mazottan dolayı gıdaya ve igneden ipliğe herşeye gelen zamlar
yoksa şahsi arabası olup mazot zamlandı diye ağlayanlara gram acımıyorum
200.000 Lik araca bineceksin mtv bakım sigorta ödeyeceksin sonra mazot bilmem kaç para diye ağlayacaksın
beter ol biniyorsan arabaya ötv yi ödüyorsan mazotada para bul bulamıyorsan sat aracını

Mazota zam yapanlardan daha değişik bir zihniyet. Adamlar çalıyor ama en azından mazot veriyor, bu nedir tanımlayamadım.

El oğlunun çöp diye binmeyeceği 65 beygirlik eşeklerin fiyatı olmuş 150-200 bin yoruma bak çiçek gibi.

2289966_620x349.jpg

Motorine 19 Ekim tarihinden geçerli olmak üzere 23 kuruş zam geldi.​

Akaryakıtta eşel mobil sistemi kapsamında belirlenen ÖTV limitlerinin sonuna gelinmesiyle pompaya zamlar yansımaya devam ediyor.

Haftasonu Bloomberg HT'nin kamuoyuna duyurduğu 23 kuruşluk zam gerçekleşti.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamada motorinin litre fiyatına 19 Ekim tarihinden geçerli olmak üzere 23 kuruş zam geldiği duyuruldu.

Buna göre, Ankara'da ortalama 7,99 liradan satılan motorinin litre fiyatı 8,22 lira olacak.

Motorinin litresi İstanbul Avrupa yakasında 7,96 liradan 8,19 liraya, İzmir'de 8,01 liradan 8,24 liraya çıkacak.

Motorinin fiyatı benzini geçti​

Son gelen zamla birlikte motorinin fiyatı benzinin fiyatını da geçmiş oldu. İstanbul Avrupa yakasındaki ortalama fiyatlara göre motorin 8,19 olurken, benzinin fiyatı 7,92'de kaldı.

2289966_0c161d2ec1e09b83f2ae9b0038565bf3.jpg

Eşel mobille 46 milyar TL'lik gelirden feragat edildi​

Hazine'nin Eylül sonunda açıkladığı kamu maliyesi raporuna göre eşel mobil sisteminin Ocak-Ağustos döneminde enflasyona düşürücü etkisi 1,42 puan doğrudan, 1,06 puan ise dolaylı olmak üzere toplamda 2.48 puan oldu. Aynı rapora göre Hazine 2021 yılında eşel mobil nedeniyle 46 milyar TL'lik KDV ve ÖTV gelirinden feragat etmiş oldu.

İlgili fiyat artışları enflasyona etkisi nedeniyle de takip ediliyor. Benzin fiyatlarının TÜFE sepeti içindeki payı yüzde 1,16, otogazın yüzde 0,94 ve motorinin yüzde 1,66 seviyesinde.
Böyle paylaşımlar için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. Sağa sola gitmeden sadece forumdan bile sayenizde gündem takibi yapabiliyorum.

büyük bir şaşkınlıkla okudum aracımın muhtemel fiyatı 170 ve motorine gelen zamlara karşı sinirlenip geriliyorum, çünkü malum işe gitmek için aylık 2000 civarı yakıt ödüyorum. ha diyorsan 50 binlik araçla git diye, gideceğim bölgeye öyle bir araçla gidemezsin yolda bırakır, diyorsan ki toplu taşıma kullan diye o da o bölge de yok. Ne yapalım evren bey araba ihtiyacımız yüzünden motorin zammına şükür mü edelim?
Olayı yanlış anlayanlar var Gıdaya gelecek zamlardan çok arabamın deposu dolmuyor diye isyan eden topluluk daha fazla
bundan bahesiyorum zaten kurun burda olmaması lazım bu araç fiyatlarının buralara gelmemesi lazım ama sen aracından inip toplu taşımayala
işe gidebilirsin ? Gıda yemeden yaşabilirmisin öncelik gıda ve market fiyatları diyorum
yoksa aracın şişkin fiyatını veya mazotun akılalmaz fiyatını tabiki savunmuyorum yanlışta anlaşılmasın bu hükümeti günahım kadar sevmem
Almayın mazot binmeyin araca indirim istiyorsanız tepki gösterin araçların kontağını kapatıp bırakıp gidin bir eylem bir tepki koyun
tepki yok karşı çıkma yok herşeyi kabul ediyoruz. bahsettiğim buydu biraz kısa yazınca sanırım yanlış anlaşıldı

Olayı yanlış anlayanlar var Gıdaya gelecek zamlardan çok arabamın deposu dolmuyor diye isyan eden topluluk daha fazla
bundan bahesiyorum zaten kurun burda olmaması lazım bu araç fiyatlarının buralara gelmemesi lazım ama sen aracından inip toplu taşımayala
işe gidebilirsin
? Gıda yemeden yaşabilirmisin öncelik gıda ve market fiyatları diyorum
yoksa aracın şişkin fiyatını veya mazotun akılalmaz fiyatını tabiki savunmuyorum yanlışta anlaşılmasın bu hükümeti günahım kadar sevmem
Almayın mazot binmeyin araca indirim istiyorsanız tepki gösterin araçların kontağını kapatıp bırakıp gidin bir eylem bir tepki koyun
tepki yok karşı çıkma yok herşeyi kabul ediyoruz. bahsettiğim buydu biraz kısa yazınca sanırım yanlış anlaşıldı
Çalıştığım bölgeye yok diyorum önceki mesajı tam okumamışsın belli ki. Konuya farklı bir açıdan bakmaya çalışmış olabilirsin hatta ironi bile yapmış olabilirsin ama "beter olun" falan olmamış. Şahsen bana böyle diyen birine herhangi bir zamanda grev yaptın mı derim çünkü biz yaptık zamanında ve ne "bir avuç çapulcu"luğumuz ne de "paragöz doktor"luğumuz kaldı.

Üst Alt