Moussa Dembélé'de Sona Doğru! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Moussa Dembélé'de Sona Doğru!

Galatasaray’da futbolu yöneten iki isim; Fulham’la sözleşmesi sona eren Moussa Dembele’nin transferi için önceki gün Londra’ya gitmişti. Görüşmelerden olumlu sonuç çıktığı ve tarafların imza aşamasına geldiği öğrenildi. Fransız santrfor, yaz döneminin ilk transferi olabilir.

5029318.jpg

Cimbom'da transfer harekatı hız kazandı...

1 Temmuz’a kadar tüm takviyeleri tamamlamayı hedefleyen Sarı-Kırmızılılar’da, futbol şubesinin başına geçen Alp Yalman ile futbol direktörü Cenk Ergün, önceki gün Londra’ya geçmişti. İkilinin hedefinde, Fulham’la sözleşmesi sona eren Moussa Dembele vardı. Fransız futbolcunun menaceriyle bir araya gelen Yalman ve Ergün’ün, son derece olumlu bir görüşme gerçekleştirdiği ve tarafların anlaşma aşamasına geldiği öğrenildi.

19 yaşındaki Dembele, Fransa Milli Takımı’nın alt yaş kategorilerinde sergilediği futbolla da dikkat çekiyordu. İngiltere’de 2. lig olarak kabul edilen Championship’te bu sezon 43 maça çıkıp 15 kez fileleri havalandıran Mali asıllı oyuncu, futbola PSG’nin altyapısında başlamıştı.

Adını Avrupa’ya duyuracak!

Moussa Dembele, golcülüğünün yanı sıra asistçi kimliğiyle de öne çıkıyor. Otoriteler, bitirici vuruşlarını geliştirmesi durumunda, genç forvetin birkaç yıl içinde Avrupa futbolunda adını duyurabileceğini belirtiyor. Fulham bu yüzden oyuncusunu kaptırmamanın hesapları içinde. Buna karşın Dembele, potansiyeli daha yüksek bir kulübün formasını giyerek hem Fransa Milli Takımı’na yükselmek hem de daha fazla para kazanmak istiyor.

Operasyon devam ediyor...

Bu arada Alp Yalman ve Cenk Ergün ikilisinin, transfer operasyonunda hız kesmeyeceği ve Dembele’den sonra birkaç futbolcu için daha temas kuracağı öğrenildi. Sarı-Kırmızılılar’ın hedefi, gelecek vaat eden, ama aynı zamanda ilk 11’de yer bulabilecek maliyeti uygun oyuncular bulabilmek. Bu çalışma da, scout ekibinin raporu ve menacerlerden gelen öneriler doğrultusunda gerçekleşiyor.

Fanatik
H.O. diyebiliriz mi ?

Abartmamak gerekir. İyi oyuncu olabilir de çok üst seviyeli de değil yani. Gelir bu tür oyuncular bize kolayca.

fanatik' e göre bizim son 3 yılda ki forvetlerimiz

dembele, eden dzeko, balotelli, ibrahimoviç,

bizim forvetimiz UMUT BULUT

buda gelsin dembele'de gelsin.
Sadece birisi bile gelse muazzam olur.
Bknz DuRsuuuuun.

Ama güzel olur.

-------Song Xelcuk
Sinan Sneijder Mousset
----------Dembélé

Gençleştirme Operasyon başlamış olur.
WES verimli olur..2 tane dinamik ve defansa, arkaya kosabilen Kanat Oyuncuları.
Poldi Kanat içinde aşırı yavaş.

Son düzenleme:
Sadece birisi bile gelse muazzam olur.
Bknz DuRsuuuuun.

Ama güzel olur.

-------Song Xelcuk
Sinan Sneijder Mousset
----------Dembélé

Gençleştirme Operasyon başlamış olur.
WES verimli olur..2 tane dinamik ve defansa, arkaya kosabilen Kanat Oyuncuları.
Poldi Kanat içinde aşırı yavaş.

en ucta dembele'ye sağlam bir alternatif lazım. derdiyok olabilir.

sneijder-podolski aynı takımda nasıl olacak bilemiyorum.

bende podolski'nin yerine daha dinamik ve tempolu bir kanat tercih ederim.

4-4-2 oynayacaksak o zaman en ucta podolski olabilir.

Yalanda olsa böyle genç ve bonservisi olmayan oyuncuların gündeme gelmesi iyi.

Zira yönetim medya ve taraftar sayesinde bu oyunculardan haberdar oluyordur.

Lanet gelsin Dursuna!

Yalanda olsa böyle genç ve bonservisi olmayan oyuncuların gündeme gelmesi iyi.

Zira yönetim medya ve taraftar sayesinde bu oyunculardan haberdar oluyordur.

Lanet gelsin Dursuna!

scout ekibi fena degil aslında.

carole-denayer'ı kimse tanımıyordu, bulup getirdiler. emre mor'u bir sene önce keşfetmisiz ama yönetim vurdumduymaz olunca askıda kalmıs.

tabi yönetim en büyük engel. scout bulmasına bulurda, bu adamları kim bitirecek?

en ucta dembele'ye sağlam bir alternatif lazım. derdiyok olabilir.

sneijder-podolski aynı takımda nasıl olacak bilemiyorum.

bende podolski'nin yerine daha dinamik ve tempolu bir kanat tercih ederim.

4-4-2 oynayacaksak o zaman en ucta podolski olabilir.

Bana göre sağlam alternatif hazır. Podolski.
Podolski kim ne derse desin büyük futbolcu. Mental anlamda mükemmel işler yapıyor. Bu sezon özellikle Riekerink'ten sonra Umut Bulut yerine forvete geçince, yaptığı koşular futbolcularımız tarafından değerlendirilebilse inanılmazdı. Keşke Podolski'yi Elmander ile oynatabilseydik. Ben her türlü ilk 11'e adını yazarım. Ama second striker, ama tek forvet, ama sağ-sol açık...

Lig'de Etoo var, Gomez var, Van Persie var. Net söylüyorum iyi bir Galatasaray'da Podolski hepsini geçer.
Dembele transfer edilirse bana göre hücum hattımız fazlasıyla zengin hale gelir. Ekstradan transfer yapmaya gerek kalmaz. Sinan Gümüş, Podolski, Dembele, Bruma, Yasin ve tabi ki Sneijder... Kullanmasını bilene bizim ligin standartlarında mükemmel seviyede bir topluluk. Zaten Riekerink kalsın istememin en önemli sebebi bu. Adam kullanmasını biliyor. Bana göre Bruma parlama yapacaksa bu adamla yapar.

Kadromuzdaki Koray, Bruma, Telles, Linnes, gelirse Dembele... Birlikte çalışmak için Riekerink'ten iyi hocayı kolay kolay bulamazlar. Biraz da geleceğimize yatırım yapalım. Seneye şampiyon olsan ne olur, uzaya gitsen ne olur. Artık futbol ekonomisine bakıştaki devrime ayak uydurmamız, kadro değerimizi para harcamadan ya da az para harcayarak arttırmanın yollarını öğrenmemiz gerekiyor.

Podolski'ye dönersem bu sezonki bitik Galatasaray'ı taşıyan isimdir. Bence kadromuzdaki önemli bir şans.

Bana göre sağlam alternatif hazır. Podolski.
Podolski kim ne derse desin büyük futbolcu. Mental anlamda mükemmel işler yapıyor. Bu sezon özellikle Riekerink'ten sonra Umut Bulut yerine forvete geçince, yaptığı koşular futbolcularımız tarafından değerlendirilebilse inanılmazdı. Keşke Podolski'yi Elmander ile oynatabilseydik. Ben her türlü ilk 11'e adını yazarım. Ama second striker, ama tek forvet, ama sağ-sol açık...

Lig'de Etoo var, Gomez var, Van Persie var. Net söylüyorum iyi bir Galatasaray'da Podolski hepsini geçer.
Dembele transfer edilirse bana göre hücum hattımız fazlasıyla zengin hale gelir. Ekstradan transfer yapmaya gerek kalmaz. Sinan Gümüş, Podolski, Dembele, Bruma, Yasin ve tabi ki Sneijder... Kullanmasını bilene bizim ligin standartlarında mükemmel seviyede bir topluluk. Zaten Riekerink kalsın istememin en önemli sebebi bu. Adam kullanmasını biliyor. Bana göre Bruma parlama yapacaksa bu adamla yapar.

Kadromuzdaki Koray, Bruma, Telles, Linnes, gelirse Dembele... Birlikte çalışmak için Riekerink'ten iyi hocayı kolay kolay bulamazlar. Biraz da geleceğimize yatırım yapalım. Seneye şampiyon olsan ne olur, uzaya gitsen ne olur. Artık futbol ekonomisine bakıştaki devrime ayak uydurmamız, kadro değerimizi para harcamadan ya da az para harcayarak arttırmanın yollarını öğrenmemiz gerekiyor.

Podolski'ye dönersem bu sezonki bitik Galatasaray'ı taşıyan isimdir. Bence kadromuzdaki önemli bir şans.

Podolski'nin ilacını yazmıssın. Elmander vari bir st.

Derdiyok-Podolski sağlam ikili olur.

Podolski'nin ilacını yazmıssın. Elmander vari bir st.

Derdiyok-Podolski sağlam ikili olur.

Podolski çok yönlü bir oyuncu. Dembele tarzı hızlı oynayan adamlarla da çok iyi iş yapar.
Eren Derdiyok bana göre abartıldığı kadar önemli ya da sanıldığı kadar bulunması zor bir futbolcu değil. bizim ligde fizikli, ortalama top kontrolü olan her forvet kral oluyor. Zaten görünen köy kılavuz istemez. Derdiyok gündemimizde değil, iyi ki de değil. Bu arada Donk gibi kimi oyuncular küçük takımda iş yaparlar. Derdiyok da öyle... Elmander ayarında falan hele asla değil.

Ama bu Dembele iyi oyuncu. Umarım alabiliriz.

Üst Alt