Mr. Robot | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mr. Robot

MrRobot_FTheSystem.jpg

Mr. Robot; gündüzleri siber güvenlik mühendisi olarak çalışırken geceleri kanunsuz bir hacker olan Elliot adındaki antisosyal genç bir programcıyı merkezine koyuyor.
Bir gün, gizli bir hacker grubu liderinin kendine çeşitli çok uluslu şirketleri çökertmesinde yardım etmesi için iş teklifi aldığında yol ayrımına düşüyor. Çünkü bu adamın Elliot’u bu kadar çok istemesinin nedenlerden biri çalıştığı şirketteki konumu.
Eliot karakterine Rami Malek (24, The Pasific), gizli hacker grubunun liderine Christian Slater (Mind Games, Breaking In) hayat verecek.
Kadroda ayrıca Portia Doubleday (Her), Carly Chaikin (Suburgatory) ve Martin Wallström (Easy Money III) gibi isimler de yer alıyor.

Bir saat'lik pilot bölüm ve atmosfer fena değil, bir kenarda dursun.

Demin ilk bölümünü izledim.

Iyi diziye benziyor

heyecanli, modern, sosyal medyayi sIk sIk kullaniliyor.

Hatunu da fena degil

Rezerved

İyi başladı vasat devam etti son bölümde toparladı.

Yalnız konu ne kadar devam eder bilemiyorum. Mentalist tarzı giderlerse olmaz o iş, süreklilik için de bu kadar sığ kalmamaları gerek.

Mr. Robot ve diğer elemanlar esas oğlanın yanındayken etraftaki herkes sadece esas oğlanla konuşuyor ve ona bakıyorlar. Dediğim gibi umarım şizofreniye bağlamazlar.
Nasıl yahu? Kızlar beraber falan takıldı mesela.

Bu arada Dexter'dan ziyade Fight Club havası da var biraz, biraz da yine Black Mirrror esintileri. Umarım kaliteyi düşürmeden devam eder.

Çok tuttum bu diziyi iyi bir ivme ile başladı bakalım devamı gelecek mi.

Dizide Fight Club , Dexter , Black Mirror havasını hissettim.

Narrator seslendirmesi , dizinin temposu özellikle kendine çekiyor.Karakterin patlamaya hazır bir bomba gibi sakin duruşu tam anlamıyla Dexter ve Edvard Norton ile benzerlik taşıyor.

Dizide sağlam göndermeler de var ama acaba bu kadar firmanın ismi geçerken reklam alıyorlar mı diye düşünüyor insan.

Mesela fight club da markaları tiye alıyordu ama en çok ürün yerleştirme uyugulayan filmlerden de biridir.

Çok ironik değil mi?

pilot bölümden sonra yavan devam ediyordu fakat 5. bölümle birlikte çerezlik kıvamına geldi ivmeyi arttıracak mı göreceğiz.

ışid ve taliban göndermesi ilginçti. ha bu arada elyıt şizofren değilmiş sakin.

Üst Alt