Müftülerden Sonra İmamlar da Nikah Kıyabilecek - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Müftülerden Sonra İmamlar da Nikah Kıyabilecek

58d57e5d0f25441db8d42e90.jpg

Başka dinler için siz öyle söyleyin mi diyolar size...

Bana ne baska devletlerden. Turkiye Cumhuriyeti Devletinin dini yoktur.

Lideri Papa'yla fotograf cektirince devlet Hristiyan mi oluyor?

İmam nikahlı 3-4 eşi olan herifler var bu ülkede bu neden bile işin imamlar seviyesine inmemesi gerektiğini gösterir.

Mesele dini ve ruhani hayatsa;
Kilise veya papaz nikahı olmadan cafelerden partilerden toplanmış 10 hatunluk dost hayatı, sırf adı harem değil diye kabul oluyor da;
Davullu zurnalı dini nikahlı toplumun onayladığı 4 eş neden kabul görmeyip, rahatsız ediyor bende onu anlamıyorum dostum.

Bana ne baska devletlerden. Turkiye Cumhuriyeti Devletinin dini yoktur.

Lideri Papa'yla fotograf cektirince devlet Hristiyan mi oluyor?

Kendinizden haberiniz yok, bize not dağıtıyorsunuz..
Bu fotoğraftan evvel; 2 gün boyunca kapalı kapılar arkasında, içeriği konusunda açıklama gereği bile duyulmayan toplantılar yapıldı..

Sence Fifa ve uefa yolsuzluklarını engelleme görüşmelerimi yapıldı o iki günde...

NOT: '' Evet '' veya '' olabilir orada değildim '' cevabı gelirse neden şaşırmam acaba..:confused:

Kilise veya papaz nikahı olmadan cafelerden partilerden toplanmış 10 hatunluk dost hayatı, sırf adı harem değil diye kabul oluyor da;
Davullu zurnalı dini nikahlı toplumun onayladığı 4 eş neden kabul görmeyip, rahatsız ediyor bende onu anlamıyorum dostum.

La sırf her boka cevap vereceğim diye atlıyorsun her gördüğün yoruma 10 hatunluk dost hayatını kabul ettiğimi nereden çıkarıyorsun ki? Hangisi daha midesizce dersen tabi ki 4 kadını bir eve kapatıp, her gece biriyle beraber olup kadınları pencereye bile çıkarmamak daha hayvanca.

Neyse ben iki tek eşlilik taraftarıyım eğer sen 4 eşli haremi ve 10 hatunluk dost hayatını kabul ediyorsan bu fikir özgürlüğü değil başka birşey oluyor ama dikkat et ;)

1) Boyle bir sey senin sandigin kadar yaygin degil. Biraz daha fazla disari cikmani oneririm.
2) Boyle bir sey yaygin olsa bile, sana ne? Burada gercek mesele su: Senin karanlik hayallerindeki "10 hatunluk dost hayati"nda o "hatun"larin hepsi bu isin icinde kendi rizalariyla varlar ve isterlerse bir yandan kendileri de "10 heriflik dost hayati" yasiyor olabilirler. Olay cift yonlu yani. Bir adamin birkac karisi olmasi mevzusu ise toplumu medeni anlamda 200-300 sene geri goturur. Kadinin toplumdaki yerini zedeleyecek bir husus.

Kendinizden haberiniz yok, bize not dağıtıyorsunuz..
Bu fotoğraftan evvel; 2 gün boyunca kapalı kapılar arkasında, içeriği konusunda açıklama gereği bile duyulmayan toplantılar yapıldı..

Sence Fifa ve uefa yolsuzluklarını engelleme görüşmelerimi yapıldı o iki günde...

NOT: '' Evet '' veya '' olabilir orada değildim '' cevabı gelirse neden şaşırmam acaba..:confused:

Büyük resmi gormussun, seni tebrik ederim.

Evet, kapali kapilar ardinda cok gizli dunyayi Hristiyanlasma planlari cizildi, sonra da bu fotograf yayinlandi.

Islam, reformunu yasamamis bir dindir. Istedigin kadar cirpin.

La sırf her boka cevap vereceğim diye atlıyorsun her gördüğün yoruma 10 hatunluk dost hayatını kabul ettiğimi nereden çıkarıyorsun ki? Hangisi daha midesizce dersen tabi ki 4 kadını bir eve kapatıp, her gece biriyle beraber olup kadınları pencereye bile çıkarmamak daha hayvanca.

Neyse ben iki tek eşlilik taraftarıyım eğer sen 4 eşli haremi ve 10 hatunluk dost hayatını kabul ediyorsan bu fikir özgürlüğü değil başka birşey oluyor ama dikkat et ;)

Tek eşlilik konusunda bende seninle sonuna kadar aynı saftayım emmoğlu..

Sadece benim farkım; başkalarının benim tercihlerime paralel yaşamaya zorlamamak yada benim gibi olmadıkları için onları ötelememek.
Bu konuda aramızdaki tek fark sadece bundan ibaret..

Büyük resmi gormussun, seni tebrik ederim.

Evet, kapali kapilar ardinda cok gizli dunyayi Hristiyanlasma planlari cizildi, sonra da bu fotograf yayinlandi.

Islam, reformunu yasamamis bir dindir. Istedigin kadar cirpin.

Ve HİÇBİR ZAMAN DA YAŞAMAYACAKTIR....

Sen islamı başka dinlerle karıştırıp, aynı kabul ettiğinden onlar gibi her beşyüzyılda bir çağa ayak uydurma için
kutsal kitap revizyonu adına boşuna reform çırpınışları içindesin derim..

La oğlum başka işiniz gücünüz mü yok, gidin boş boş duvara bakın buradaki tartışmadan daha faydalı bir iş yapmış olursunuz.

İşte bundan bahsediyorum, forumda kendi fikirlerini nerede ise tartışılamaz doğrular olarak görmek, üstelik bunu bazen ütopik kıyaslamalar ile desteklemek.

Yanlış olan bir durumu örnek verip başka bir yanlışı meşrulaştırma düşüncesi pek de makul bir düşünce değil Tamer Tuna.

Davullu zurnalı olunca doğru mu oluyor yani 4 eş almak? Bu mudur yani? Sen şimdi bunu tutar dine, kur'ana da dayandırırsın.

Üst Alt