Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi?

Cevap: Muslera, Taffarel ve Mondragon'dan İyi Mi?

mondragon cok cana yakindi ya :) bence en iyisi taffarel di, ama musleranin avrupanin en iyi 3 kaleci arasina gilme olsaligi önümüzdeki senelerde yüksek ve mümkündür

Şunuda söylemek lazım Allah aşkına Taffarel'in önündeki ve orta sahadaki oynadığı oyunculara bakın (Capone-Bülent-pope-Hakan-Suat-Ümit-Emre-Okan-Ergün) birde Mondinin bakın (Perez-Almaguer-Saar-Victoria-Fleurquin-Emre Aşık-Bülent Akın- Suat,Bülent,Ergün son dönemleri)

Şimdi bir kere Muslera daha 26 yaşında. Taffarel, Simoviç, Mondi hepsi 30+ yaşında geldiler Galatasaray' a.

Kaleciler 30 yaşından sonra kaleci oluyorlar bana göre. Muslera o yaşa, o tecrübeye geldiğinde ben şu an ki halinden çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

Bugün için kıyaslamaya kalkarsak benim için Taffarel>Mondragon=Muslera=Simoviç

Mondi Tafodan iyidir, Muslera Tafo arasında kararsız kaldım. Mondi yetenek olarak Tafodan iyiydi. Mondragon geldiğinde döküldüğümüz yıllardı, Tafo varken 3 yiyip 5 atardık. Taffarel Brezilya milli takımının kalecisiydi ve Uefada payı var diye Tafoyu gözünüzde büyütmüşsünüz. Tafo ortalama üstü kaleciydi, Mondi top-class kaleciydi.

Kalecilik yetenekleri açısından 100 üzerinden;

Mondi 85

Tafo 80

Muslera 75-80 arasıdır. Muslera ilerde Mondiyi geçecek kapasite olduğunuda es geçmeyelim. Değerlendirmemi shit bulanlar açıp eski menajerlik oyunlarını Taffarel'in özelliklerine baksınlar.

Muslera'yı çok seviyoruz gerçekten Mondi'den sonra aradaki geçiş dönemlerinde hep rezalet kalecilerle oynadığımız için özellikle Muslera bize şuanda mükemmel geliyor ama şuanki performansıyla ne Taffarel'in ne de Mondragon'un seviyesinde ...

Ama potansiyeli kesinlikle ikisininde üstüne çıkabilecek seviyede bu ayrı konu ... Ama şimdiye kadarki gösterdikleri performanslar kıyaslandığında Taffarel > Mondi > Muslera ...

güzel anketmiş hortlatayım :)

bence mondragon çizgide hem taffarel'den hemde muslera'dan çok daha iyi.

ama mesela ayak hakimiyeti olarak ikisinden de çok geride bi kaleciydi.

muslerada her iksini de geride bırakabilecek bi potansiyel var.

ama geliştirmesi gereken en önemli eksiklerinden biri uzaktan atılan şutlar bence. tamam uzaktan yediği gollerde toplar çok can alıcı noktalara gidiyor bazen mesela alexin attığı goldeki gibi ama mondragon bizde oynadığı 6 senede boyunca toplasan belki 6 tane gol yememiştir ceza sahası dışından. hele çıkardığı bi frikik vardı ki fb gs maçında rapaiç'in kullandığı, inanılmaz bi kurtarıştı hiç gözümün önünden gitmiyor. sonra bir liverpool deplasmanı, dortmundda oynanan juventus maçı...

taffarel mesela mükemmel yer tutan sezgileri gerçekten çok güçlü bi kaleciydi. eski maçlarını izlediğinizde öyle çok fazla uçarak falan 90'dan top çıkardğını, inanılmaz kurtarışlar yaptığını görmezsiniz. çünkü çok zor topları, çok basitmiş gibi uçmadan atlamadan zıplamadan kurtarırdı. iyi kalecilik böyle bişey.

sonuç olarak ben taffarel ve mondragon arasında bi ayrım yapamıyorum. muslera şu anda kesinlikle onlardan geride ama kesinlikle onları geçebilecek potansiyele sahip bir kaleci.

vay be anılar canladı gözümün önünde. uefa finali, 16 dakikalık bekleyiş ve mondragonun ağlamaktan kıpkırmızı olmuş gözleri...

Sadece Mondragon'dan iyi dedim ama ayrı bir severim Mondragon'u.

Af buyurun ama Tafarel'e hakaret gibi bir anket olmuş. Diğer kalecilerimiz de çok iyi ama Tafarel kaleciliğin yanı sıra defans oyuncusu gibi topu yönlendiriyordu. Böyle bir kaleci dünyaya zaten nadir gelir. Bir de bunu anket mezesi yapmak değişik :D

Mondragon'u izlememiş çocuklar burada Muslera'yı Mondragon'dan iyi yaptı. Hadi hayırlısı. :)

Bu arada Taffarel'in bize kazandırdıklarını bir kenara koyarsak, Mondragon Taffarel'den de iyi bir kaleciydi. İmkansız kurtarışlar yapardı.

Aynı görüşte olmayınca hemen yaştan dolayı; "Mondragon'u izlememiş adam eheh" damgası vurmak da iyiymiş. Dikkat ederseniz Taffarel'le ilgili yorumda bulunmadım çünkü hatırlamıyorum. Mondragon'u yeterince izlemişim ki Muslera'yla kıyaslamışım. Mondi bizdeki en iyi zamanında bile milli takımın as kalecisi değildi, yedirdiği saçma sapan goller olduğunu da hatırlıyorum. Hiçbir zaman da dünya çapında bir kaleci olamadı.

Sonuç olarak Muslera, Mondi'den her türlü iyidir.

10 yaşında biri ne kadar sağlıklı izleyip değerlendirme yapabilir acaba? Bizim milletteki bu "herşeyi bilirim" tavrı çok can sıkıcı.

Ben Mondragon'u geçtim takımımda Hayrettin'i, Litvanyalı Stauce'yi, Nezihi'yi bile canlı canlı izlemiş biriyim. Mondragon Muslera'dan daha iyi bir kaleciydi. Bu konuda yorum yapacak insanlar en azından düzgünce izlemiş ve analiz etmiş kişiler olsun.

Kendinden küçük olanları "bu yaştaki biri ne anlar" tarzında yargılamak daha da can sıkıcı.

Üst Alt