Mustafa Cengiz Açıklamalarda Bulunuyor - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu hakemler maç satıyor diye inanıyorsak o zaman bırakalım maç izlemeyi.
Hakem maçı satmaya karar verirse istediği takıma kazandırır, bunu ne iyi kadroyla ne de iyi oyunla ne de yönetim açıklamalarıyla engelleyemezsin.
Buna inanıyorsak o zaman kazandığımızda ne diyeceğiz? Sağolsun hakem bizim kazanmamıza izin verdi mi diyeceğiz? Bunu diyeceksem kazanmanın da ne anlamı var ki... Komik olan tüm takım taraftarları kendilerinin doğrandığını ve rakiplerin kayırıldığına inanıyorlar.

Artık şu komplo teorilerinden kurtulup futbol konuşalım diyorum.
Bende aynen bu şekilde düşünüyordum bu sezona kadar ama bu sezon dönen pislikleri görmemek için kör olmak lazım ki zaten koç kendisi canlı yayında dedi şampiyonluğu almak için ne gerekiyorsa yapacaz dedi limit filan tanimayiz biz dedi hakli ciktimi çıktı limit ffp filan seylerinde değil transferleri nasıl yaptıklarını dönen yalan bildirimleri filan tek tek yazmiyayim buraya gelelim komplo teorisi dediğin hakemlere evet her takım hakemler yüzünden isyan ediyor peki istisnasız her maç fenerin maçlarında hakem parmağı yok diyebilirmisin ya rakibe kırmızı veriyorlar ya fenere penaltı yada verilmesi gereken kartı vermiyor ama aynı kartlık pozisyonda bizde olunca anında basıyorlar bu komplo teorisini?
Göstere göstere yapıyorlar ve aynen Erkan'ın dediği gibi koç adına bu pislikleri ayakcilari yapıyor misal iblis arkasında devlet gucude var dikkatli izle fenere hakemler bırak kırmızı kartı sarı vermeye bile korkuyorlar veremiyorlarda bu hakemlerin hepsi tabiki maddi olarak karsiliklarini alıyorlar orası açık ama ortaya cikarmi çok sanmam ama bunlara komplo teorisi demek polyannaciliktir dün bizim maçta hakemin penaltı verdiği pozisyon yine diyorum o hakemi unutmayın unutturmayin ona benzer her maç fenerin var foul bile vermiyor

Bende aynen bu şekilde düşünüyordum bu sezona kadar ama bu sezon dönen pislikleri görmemek için kör olmak lazım ki zaten koç kendisi canlı yayında dedi şampiyonluğu almak için ne gerekiyorsa yapacaz dedi limit filan tanimayiz biz dedi hakli ciktimi çıktı limit ffp filan seylerinde değil transferleri nasıl yaptıklarını dönen yalan bildirimleri filan tek tek yazmiyayim buraya gelelim komplo teorisi dediğin hakemlere evet her takım hakemler yüzünden isyan ediyor peki istisnasız her maç fenerin maçlarında hakem parmağı yok diyebilirmisin ya rakibe kırmızı veriyorlar ya fenere penaltı yada verilmesi gereken kartı vermiyor ama aynı kartlık pozisyonda bizde olunca anında basıyorlar bu komplo teorisini?
Göstere göstere yapıyorlar ve aynen Erkan'ın dediği gibi koç adına bu pislikleri ayakcilari yapıyor misal iblis arkasında devlet gucude var dikkatli izle fenere hakemler bırak kırmızı kartı sarı vermeye bile korkuyorlar veremiyorlarda bu hakemlerin hepsi tabiki maddi olarak karsiliklarini alıyorlar orası açık ama ortaya cikarmi çok sanmam ama bunlara komplo teorisi demek polyannaciliktir dün bizim maçta hakemin penaltı verdiği pozisyon yine diyorum o hakemi unutmayın unutturmayin ona benzer her maç fenerin var foul bile vermiyor
Hakemlerin hata yaptığına inanıyorum, maç sattıklarına inanmıyorum.

Dün Marcao'nun yaptığı pozisyonun aynısı karşı ceza sahası içinde Babel'e yapılsa penaltı değil der miydin?
Veya Onyekuru'ya verilen penaltı bize karşı verilseydi, doğru karar der miydin?
Bunlar hep sübjektif bakışlar.

Hadi Cumartesi için konuşalım.
Eğer hakem maçı FB'ye satacaksa ve bundan eminsek;
Maçı herhangi bir şekilde kazanma ihtimalimizin olduğunu düşünüyor musun? (Evet ise nasıl?)
Ben böyle niyeti olan bir hakeme karşı maç kazanılamaz diyorum.
E o zaman bu düşünce ile maçı hiç heyecanla beklemeyip, izlememek lazım.
Kazandığımda bileğimin hakkıyla yendim değil de hakeme rakipten daha fazla para verdim mi diyeceğim. Bu da beni tatmin etmez.

Hafta sonu derbi galibiyetine biz daha yakınız diye düşünüyorum.
Ama yenemezsek bunu hakeme bağlayacağımı düşünmüyorum.
Daha önceki derbilerde elimiz ayağımıza dolanıp top oynayamadığımızda veya son saniyede yenecekken topun direkte patlamasını hakeme bağlamadığım gibi.

Eğer bu iddiaların bir ispatı varsa zaten yönetimimiz de, yargı da gerekeni yapar.
Yoksa bu satılmış hakem yaklaşımı sadece olası başarısızlığın kılıfı olur ki, bu hem psikolojik olarak hem sportif olarak bunu düşünen tarafı daha da aşağıya çeker.
Yenildiysen babalar gibi yenildiğini kabul et, sonraki maçlarda aynı duruma düşmemek için önlemini sportif olarak al. Yoksa hakemle yenildik dersek ne oyuncular ne de yönetim doğru analizler yapamaz ve kendini geliştiremez....

Hafta sonu hiç bu yönde bir durum olmadan babalar gibi yenelim diyorum.

Dün Marcao'nun yaptığı pozisyonun aynısı karşı ceza sahası içinde Babel'e yapılsa penaltı değil der miydin?

Maçı herhangi bir şekilde kazanma ihtimalimizin olduğunu düşünüyor musun? (Evet ise nasıl?)
Kazandığımda bileğimin hakkıyla yendim değil de hakeme rakipten daha fazla para verdim mi diyeceğim. Bu da beni tatmin etmez.

Daha önceki derbilerde elimiz ayağımıza dolanıp top oynayamadığımızda veya son saniyede yenecekken topun direkte patlamasını hakeme bağlamadığım gibi.

Eğer bu iddiaların bir ispatı varsa zaten yönetimimiz de, yargı da gerekeni yapar.
Yoksa bu satılmış hakem yaklaşımı sadece olası başarısızlığın kılıfı olur ki, bu hem psikolojik olarak hem sportif olarak bunu düşünen tarafı daha da aşağıya çeker.
Yenildiysen babalar gibi yenildiğini kabul et, sonraki maçlarda aynı duruma düşmemek için önlemini sportif olarak al. Yoksa hakemle yenildik dersek ne oyuncular ne de yönetim doğru analizler yapamaz ve kendini geliştiremez....

abi,söyledıklerınde haklısın ama inanılmaz iyimser düsünüyorsun hatta realistlikten uzak fazla duygusal düsünüyorsun
derbi özelinde konusmuyorum şu zamana kadar fenere yapılan ve yapılmayanlara tek tek bir bak hakemler tarafından zaten sorularının cevabını alacaksın
bunun adına satma demeyelim alenen kayırma diyelim tabıkı bununda bir ücreti var bunu yönetim ıspat edemez yargının işi tabi ülkede yargı nekadar varsa
hakemler hata yapıyor demek cok iyimser yaklasım aynı hakemler eve bizim lehimizede yapıyor bazen fakat ne hikmetse ligin 1.macından itibaren fener aleyhıne hic hata yok neredeyse her mac leyhlerıne hata var sana banko gösterılen kırmızılar fenere sarı bile olmuyor bunun adıne ne diyeli m peki
başakşehir macı bu ligte son yıllardaki en kirli mactır hakem eliyle alıp macı karşı tarafa verdi o mac alenen satılmış hakemle oynandı kimsede mac sonu birsey diyemedı korkudan
tavsiyem daha realist bakmalısın okadar iyimser bakacak ortam yok bu sene başımızda guclu bir yönetım olsa enazından bjk gibi hakemlerle ilgili algı yapabilirdik ki bu ligte cok önemli
derbi icin fikirlerine katılıyorum hakeme gerek kalmadan cıkalım oynayalım

Aynisi Babel'e yapilsa penalti degildi derim.
Onyekuru'nun penaltisi icin hakemin gozune baka baka disari atardim. Akli sira algi yapacak.
Bir de Marcao'ya cikan bedava kart.

Doymadınız bir türlü 'malum gazete' diyerek konuşmaya başlar. Para verin bitti diye devam eder. FFP anamızı ağlatacak diye finali yapar. Dualarla takımı Kadıköye uğurlar.

İmza töreni olsa açıklamada belirtilmez miydi
#AslanGibiSponsor kampanyası içindir belki
Bir de transfer döneminde yaşananlara açıklık getirmek için

Hakemler mac satmiyor mu. Hakem filan misin. Yuzde 90 i kirli. Haftalardir neler oldugu ortada.

Yazının mantığını anladım kacirdigin bazı noktalar var hocam. Birincisi hakem vs. gibi etkenleri bahane etme fikrinden basliyim.

Eğer gerçekten hakemler yanlı kararlar vermeseydi burda çoğu kişi zaten takımı eleştiriyor ki hakem etkeni ilede kaybedilen bazı maçlarda sırf kötü de oynadığımız için burda hocayı takımı topa tutanlar oldu. Demekki takım top oynamayınca insanlar hakem kötü niyetli bile olsa direk takımı eleştirme yetisine sahip.

İkicisi pozisyonlara gelelim.
Dün Onyekuru ya yapılan hareket net penaltı. Burda defalarca gördüm. Bizim oyuncu penaltı yaptırınca millet direk bizim oyuncuya sovmeye başlıyor. Lyundama yaptırdığı penaltılarda mesela çok eleştiri aldı burda. Onyekuru pozisyonunda bunu yapan bizim defans olsa eminim forumun ve taraftarın çoğu penaltı derdi ve bizim oyuncuyu eleştirirdi. Ayağa bariz darbe var. Siddetli yumuşak sen adamin ayağına yandan ceza sahası içinde vurursan bu penaltıdır. Daha bir dünya pozisyon var böyle ama anlatmaya gerek yok. Şimdi gelelim rakiplere.
Ya bu Gustavo denen kasap kart görmüyor kardeşim. Adam basma, taban, aşil tendonu herşeyi yapıyor kart görmüyor. Caner her pisliği yapar, sahada küfür eder sert fauller yapar basar eder kimse kart vermez.
Dün Hatay in yüzde yüz penaltısı verilmedi. Bunu ben demiyorum hakemler yorumluyor izleyebilir herkes. Serdar Aziz yine kart görmeyen bir oyuncu. Dünde sarısı eş geçildi. Hemen konu soğumadan hatırlatiyim gecen sene Seri ilk maçında kırmızı gördü. Fenerli olsa veremezdi...
Daha bir kaç maç önce Emre Kılıç kirmizi. Aynı hakem aynı pozisyonda Serdar Azize verdi mi kırmızıyı? Verebilir mi? Bize o kadar kolay kart çıkıyor ki.
Bizim pozisyonlarda yüzde yüz eminsek bile Var tuhaf kararlar veriyor. Fener maçında orta sahada elle oynama tesbiti ile sayılmayan Falcao nun golü mesela. Daha yine bir kaç hafta önce Rossie kırmızısı es geçildi bizim maçta. Sonra Diagne kırmızı ve yenildik. Ama dikkat ettiysen hakem ve Var eyyamina rağmen millet takımı eleştirdi kimse hakeme laf etmedi fazla neden? Çünkü kötüydü takim. Konu açılmışken Rossie bu adamada kart çıkmıyor.

Peki cezalar..
Emre Kılıç 2 maç Diagne 2 maç. Bu konuya hiç girmiyorum zaten Mert Hakan 1 maç ceza aldıktan sonra. Fatih hocanın cezalarında ki dengesizlik neresini anlatıyım. Adam amatör kötülük dedi 4 maç. Sırf fener maçına hocasiz çıkartmak için. Bunları görmek lazım.

Her neyse benim gördüğüm anladığım evet takim ilk yarı kötüydü ama ligin kalitesi belli. Elestirelim takımı ki daha iyi olsun. Ancak benim en az 5-6 puanım hakemlerle gitmiş. Bir okadar da hakeme rağmen zorla kazanmışız. E rakiplere bakıyorum en az 6-8 puan hakem kıyağı ile almışlar. Kötü de olsak şuan en az 5 puan farkla ligin lideri olabilirdik hakemler hakkımızı yemeseydi ve rakiplere de kıyak geçmeseydi.
Daha dün Erman Toroğlu ne dedi!
Bazı medyadaki spor adamları bazı hakemlere maç verilip bazılarına verilmemesini talep ediyor dedi. Ridvandan bahs ediyor. Düşünsene sen hakemsin. Fener maçında kıyak geçmezsen sonrasında illaki başını yiycekler maç alamayacaksin. Yapmazmisin istediklerini? Mecbur bırakıyorlar hakemleri. Ki bazıları da gerçekten kötü niyetli. Sanki bir takım taraftarı gibi maç yönetiyor.

Düzeni kurmuşlar. E bu düzene sırf takım kötü diye tamam mı diyelim. Yani bence objektif yada subjektif nereden bakarsan bak. Baya bir pislik, eskiden amatör olan ama şimdi profesyonele dönen bir kötülük var. Saygılar...

Son düzenleme:
Aynisi Babel'e yapilsa penalti degildi derim.
Onyekuru'nun penaltisi icin hakemin gozune baka baka disari atardim. Akli sira algi yapacak.
Bir de Marcao'ya cikan bedava kart.
Her görüşe saygılıyım hocam. Evet sen penaltı olmadığını düşündüğün için diyosun dışarı atıyım hakem taca çıksın. Gayette haklısın ancak Onyekuru pozisyonunda adam ayağına vurdu. Sert vurmuş yumuşak vurmuş farkmetmez. Ayrıca görüntü ile bunu anlamakta pek mümkün değil. Ceza sahası içinde rakibin ayağına vurduğun an penaltıdır. Aynı şey orta sahada olsa yine faul verilir vurma eylemi var mı var bitti. Birde ceza sahası içinde adam bir adım daha atsa gole gidiyor. Ben böyle düşünüyorum en azından. (y):)

Her görüşe saygılıyım hocam. Evet sen penaltı olmadığını düşündüğün için diyosun dışarı atıyım hakem taca çıksın. Gayette haklısın ancak Onyekuru pozisyonunda adam ayağına vurdu. Sert vurmuş yumuşak vurmuş farkmetmez. Ayrıca görüntü ile bunu anlamakta pek mümkün değil. Ceza sahası içinde rakibin ayağına vurduğun an penaltıdır. Aynı şey orta sahada olsa yine faul verilir vurma eylemi var mı var bitti. Birde ceza sahası içinde adam bir adım daha atsa gole gidiyor. Ben böyle düşünüyorum en azından. (y):)
Mac 0 - 0 olsaydi vermezdi

Mac 0 - 0 olsaydi vermezdi
Aynen öyle. Zaten ilk yarı saçma bir penaltı verdi. Maçta 2-0 hemen bu defa Galatasaray a kıyak geçiyorum havası. Bu hakemler cin gibidir. Bunların kafasındaki tilkiler kimsenin kafasında gezmez. O sebeple dediğin doğru. Ben gayet iyi anlıyorum ne demek istediğini hocam. Daha böyle bir sürü maçimiz var. Gole kadar dograyan hakemler 2-0/ 3-0 hop hemen bu defada rakibi dogramaya baslamalar filan. Algıları batsın bunların. :)

Aynen öyle. Zaten ilk yarı saçma bir penaltı verdi. Maçta 2-0 hemen bu defa Galatasaray a kıyak geçiyorum havası. Bu hakemler çin gibidir. Bunların kafasındaki tilkiler kimsenin kafasında gezmez. O sebeple dediğin doğru :)

İlk yarı o penaltıyı uydurmasa buna kesinlikle penaltı çalmazdı.

"Başakşehir lehine uydurdum penaltıyı ama Galatasaray 2-0 önde götürüyor maç sonu o penaltıdan beni eleştirecekler. Bir tane de GS lehine vereyim de seslerini çıkaramasınlar"

Hakemin kafasından bu düşünce geçmiyorsa ne olayım.

İlk yarı o penaltıyı uydurmasa buna kesinlikle penaltı çalmazdı.

"Başakşehir lehine uydurdum penaltıyı ama Galatasaray 2-0 önde götürüyor maç sonu o penaltıdan beni eleştirecekler. Bir tane de GS lehine vereyim de seslerini çıkaramasınlar"

Hakemin kafasından bu düşünce geçmiyorsa ne olayım.
Aynen öyle mükemmel tespit. Ama bunu asla bir rakip takim taraftarına anlatamazsin. Ya kafası basmaz. Ya kalbi objektif olmaya dayanmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt