🎗Mustafa Cengiz - Sayfa 57 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

🎗Mustafa Cengiz

Anladim dostum ama bizim oyunculari menejerler bile saga sola cakamaz cunku astronomik anlasmalari var

Bir de alacak ve bu paralari odeyecek birileri bulunsa bile , ornegin belhandaya 3,35 yerine 4,5 verdiler , bir de uzerine bizim daha 1 sene evvel odedigimiz 8-9 milyon euro bonservisi oderler mi

Imkansiz cidden

İçlerinde tek para edecek adam Gomis gibi duruyor

Feg zaten müthiş bir sene geçirse bile kontratında ki maddeden dolayı para kazandırması imkansız bize

Belhanda ise diyecek kelime yok,geldiğinde en güvendiğim adamlardandı beklediğimin yarısı kadar oynayamadı.Lig 1 de en değerli oyuncu seçilmiş biri nasıl bu kadar geriler diyecek kelime yok

Bir de gecen sezon alinan adamlarin sanki zihinlerde algisi su . Aldik odedik bitti .. boyle degil ki

Sportif as bilancolarinda her sene yinelenen sekilde bunlarin maaslari , menejer ucretleri , bonuslari primleri derken bir de taksitlendirilmis bonservis taksitleri ...

Bitmiyor

Doğru olunabilir ama geçen sezon bile kıl payı oldu bu takım ve bu sezon başı itibari ile sorunlar daha da çok. Rakipler de hazir değil, zaten buna da değindim. Bu rakipleri böyle yakalamış iken iki üç tane akıllıca hamle ile eşeğimizi daha sağlam kazığa bağlamalıyız.

Son düzenleme:
Mevcutlarla da sampiyon olunabilir

Diger takimlar cok mu hazir ki
Sıkıntı şu ki senin stoper ( Denayer varken de aynıydı) , orta saha ve yedek forvet sıkıntın taa 2. Yarının basında Hoca ağzıyla söylemişken yaptığın 2 transferin biri vasat altı Muğdat ve genç Onyekuru ama daha da sıkıntı bunların ikisi de KANAT . Kısaca biz 2 aydır sadece ağlama ve boş muhabbetler duyduk . Bakalım 24 gün var daha belki bir şeyler yaparlar Hoca 'nin zoruyla ...

SM-A320F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Yapamazlar . Cunku yapmiyor degiller yapamiyorlar

Bakin ticari borc veya bankalara olan yukumlulukler bir sekilde halledilir

Ama ffp kurallari cok net bir manzume . Kimildatmiyor adami

Herkesin anlasmasi ve maddeleri farkli . Bu yuzden kiyaslama yaparak "onlarda da ffp var..." demek eksik bilgi ile yoruma sebebiyet veriyor

Tabi bulunduğumuz durumda kimse yönetimden dünya yıldızları beklemiyor

Ama şunu kabul edelim ki yönetimimiz devre arası ve şu ana kadar transfer dönemlerinde sınıfta kalmıştır

Çok zor değil Ndiaye gibi 1-2 satış yaparak kadromuzun önemli eksiklerini tamamlamak. Veya kiralık oyuncular ile bu eksikliği gidermek

Nasıl eksik bilgi yahu? Tam aksine önümüzde projeksiyon yapabileceğimiz örnekler mevcut, daha iyi bir bilgi kaynağını olamaz. FFP yaptırımları ile karşı karşıya kalan tek takım biz değiliz. Bugüne kadar bir çok takım bu tür yaptırımlar ile karşı karşıya kaldı. Bunun çözüm yollarını bulmak yönetimin görevidir.

Henüz süre bitmiş değil, kaybedilmiş hiç bir şey de yok. Bu yüzden bu yapılan eleştiri de değil, mevcut olan durum ile ilgili tedirginliği dile getirmek.

Nasıl eksik bilgi yahu? FFP yaptırımları ile karşı karşıya kalan tek takım biz değiliz. Bugüne kadar bir çok takım bu tür yaptırımlar ile karşı karşıya kaldı. Bunun çözüm yollarını bulmak bir yönetimin görevidir.
Boş ver Kenan . Bu forum yoruyor insanı. Birileri elit takılır, birileri en fazla 19-20 yaşında olup millete ergen diye yansıma yapar ama fikrini anlamazlar. Almasınlar kimseyi 2 sene sonra biz susarız yeahhhj cengiz gitsin diye onlar bağırır. Aysal da dursuncuk da böyle oldu bu da olur. He de geç

Yaptirimlarin icerikleri farkli ustat . Mesela kimisinde sadece bonservis kazanci harcamasi var , kimisinda maas limiti kistasi var , kimisinde total zarar basabas noktasi var

Birinde 20 milyon zarar varken otekinde 10 milyon kar var

Yani her kuluple yapilan anlasmanin icerigi farkli

Zaten euro karsisinda paramizin durumu meydanda , satis desen yok , bunlarin uzerine kiralik ya da satilik ne yuk alirsak alalim o genel zarar etmeme kistasini bilerek bozmus olacagiz

Belki o denge bozuk gelir ama biz harcama yapmadigimiz halde faiz kur farki dersek inandirici olabiliriz ama harcama yaparsak "eee yeter" der ve 4 senelik anlasmanin 4 uncu ayinda patlariz

Verdiğini örnekler ile yatırım yapmaz isek üzerimizde mevcut olan döviz yükü sebebi ile daha da zor durumda kalacağımıza parmak basmışsın bir nevi.

Bizim döviz gelir kaynağımız bildiğim kadarı ile yok denecek kadar az. Bu yüzden şu an için en sağlam döviz gelir kaynağına tekrar ulaşmaya ihtiyacımız var.

Bildiğim kadarı ile maaş sınırı yok, maddi olarak sınırlar al sat ve zarar sınırı. Al sat sınırını denge de tutmak için zarar sınırını tutturmak için gerekli olan kaynağı riske atıyoruz.

Evet yaptırımlar bire bir aynı değil ama bize al sat var ise, diğer bir kulübe maaş sınırı var. Yani bu döngüye giren her kulüp için zorluklar var. Bu zorluklara çözüm üretmek bu yönetimin işi. Şu şu var ne yapsınlar demek çok basit. Borcu olan adamın, ne var yani çalışmıyorum canımı mı alacaksın demesi gibi.

Sen bildiğin sıkıntılar var hiç bir şey yapılamaz noktasına getiriyorsun ama neden ise hiç bir şey yapılmadığı sürece de bu sıkıntıların aşılmasının daha da zor bir hal alacağını göz ardı ediyorsun. Borcu olan bir şirketin, bu borcu kapatmak için hiç bir atılım yapmamasına benziyor bu durum.

Ben şu ana kadar bu yönetimden sadece sorunlar dinledim, aşağı yukarı hepsine vakıf olduğumuz sorunlar. Peki ama kısa, orta ve uzun vade de düşünülen çözüm yolları nedir? Yönetimin görevi işte bunları düşünüp ortaya koymaktır, ne yapsınlar yahu ile hiç bir sorunumuz çözülmez.

Son düzenleme:
Boş ver Kenan . Bu forum yoruyor insanı. Birileri elit takılır, birileri en fazla 19-20 yaşında olup millete ergen diye yansıma yapar ama fikrini anlamazlar. Almasınlar kimseyi 2 sene sonra biz susarız yeahhhj cengiz gitsin diye onlar bağırır. Aysal da dursuncuk da böyle oldu bu da olur. He de geç

Herkesin fikri kendine abi ama bu yönetim ne yapsın demek bana göre kolaya kaçmak oluyor. Şu an görev başında olan yönetim bu, mesuliyet bu yönetime ait.

Bugüne kadar hep sorunlardan bahsedildi ama düşünülebilir çözüm yolları hakkında bir bilgi hatırlamıyorum. Atladığım bir açıklama veya bilgi var ise arkadaşların tekrar paylaşmasını rica ediyorum.

Mesela çıkıp biz bu sene artık transfer düşünmüyoruz ve genç oyuncularımıza güvenmek istiyoruz, düşündüğümüz çözüm yolu bu. Bu sadece bir örnek.

Edit: Bak abi mesela senin bahsettiklerinden bir tanesi geldi konuya. Tabii onun şu mesajı yazmaktaki tek amacı var, o da aklınca bana laf sokmak. Geyik çevirmediğim aşağı yukarı her konuda dibimde bitip aklınca laf sokmaya çalışıyor. Kendi kaynanam bile bu kadar dibimde bitmiyor ve ben artık ciddi ciddi üzülmeye başladım. Yanlış anlaşılmasın bu arkadaş için değil, böyle bir şey yetiştiren Anne Babaya üzülüyorum. Ama dediğin gibi geç olmadan sorgulamayı bilmediği için, geç kalındığı zaman ilk sallayanlardan olacak.

Son düzenleme:
Herkesin fikri kendine abi ama bu yönetim ne yapsın demek bana göre kolaya kaçmak oluyor. Şu an görev başında olan yönetim bu, mesuliyet bu yönetime ait.

Bugüne kadar hep sorunlardan bahsedildi ama düşünülebilir çözüm yolları hakkında bir bilgi hatırlamıyorum. Atladığım bir açıklama veya bilgi var ise arkadaşların tekrar paylaşmasını rica ediyorum.

Mesela çıkıp biz bu sene artık transfer düşünmüyoruz ve genç oyuncularımıza güvenmek istiyoruz, düşündüğümüz çözüm yolu bu. Bu sadece bir örnek.
Bizim toplumun sorunu bu zaten. Genlerimizde var yani birine sahiplenmek , hem de körü körüne. Kıza sahipleniyoruz, çocuğumuza 30 yaşında olsa bile sahipleniyoruz , arkadaşımızı sahipleniyoruz, siyaseti hayat tarzı ediyoruz , futbolu da sahipleniyoruz ee doğal olarak umudu sahipleniyoruz. 600 yıllık sahiplenme kültürüyle yasayan bir toplumun ürünleriyiz.

Uzattım ama aslında hepimiz körü körüne bağlanıyoruz bir şeye, bu adamlar da şimdi cengiz için bunu yaşıyor, yarın da sen ve ben Mehmet için bunu yaparız. Mantık aramak manasiz yani .

Sinan bilgin'e hak veriyorum

Yönetimin isi hic kolay degil gecmisten kalan ödemeler var,dolar/euro durumu belli ve FFP anlasmasi var yani elimiz kolumuz bagli

Oyuncu satisi diyenler olacak ta Fatih hoca da oyunculara herhangi bir teklif olmadigini söyledi

Kiralik oyuncular icin kuluplere ödenen ücretler de sat/al cezasina dahil,onyekuru transferinde gördügümüz gibi en az 1 milyon euro talep ediyor kulupler

Oyuncularimiza teklif olsa hemen satilir zaten,ndiaye nasil satildiysa farkli oyuncular da satilabilir ama belli ki teklif yok

@Ali Yılmaz abi gördüğün gibi şimdi geçmişten kalan ödemeler akıl edilmeye başladı. Ndiaye satıldığı zaman, bu adamdan bize kalan 7-8 milyon euro, bu adamın bonservisi henüz tamamen ödenmedi, bugün kalan o para ile ödemeleri yaptık ama ya bu yüzden şampiyonluk gider, bu paradan fazlasını kaybeder isek ne olacak diye sorguladığımız zaman, bu arkadaşlar bunu görmezden gelip yine laf sokuyorlar idi.

@Ali Yılmaz abi gördüğün gibi şimdi geçmişten kalan ödemeler akıl edilmeye başladı. Ndiaye satıldığı zaman, bu adamdan bize kalan 7-8 milyon euro, bu adamın bonservisi henüz tamamen ödenmedi, ya bu yüzden şampiyonluk gider bu paradan fazlasını kaybeder isek ne olacak diye sorguladığımız zaman, bu arkadaşlar bunu görmezden gelip yine laf sokuyorlar idi.
Onlara da saygı duyuyorum, tabii salak salak konuşan ergen üslubu ile olanları ayırıyorum ; onları adamdan bile saymıyorum. Bir doğru vardır bakalım ya onlarınki doğru olacak ya da bizimkiler ama bir gerçek var ki Hamza dönemi ile bire bir aynı sadece Hoca var (Terim) fark bu . Neyse ya 23 gün var bakarsın 3 transfer yaparlar, biraz bekleyelim. Dursun denilen pislik yüzünden de böyle olduğumuzu tabii unutmuyoruz, Allah onun da belasını versin.

Onlara da saygı duyuyorum, tabii salak salak konuşan ergen üslubu ile ilanları ayırıyorum ; onları adamdan bile saymıyorum. Bir doğru vardır bakalım ya onlarınki doğru olacak ya da bizimkiler ama bir gerçek var ki Hamza dönemi ile bire bir aynı sadece Hoca var (Terim) fark bu . Neyse ya 23 gün var bakarsın 3 transfer yaparlar, biraz bekleyelim. Dursun denilen pislik yüzünden de böyle olduğumuzu tabii unutmuyoruz, Allah onun da belasını versin.

Aynen öyle abi, henüz hiç bir şey için geç değil. Sadece şu an olan durum ile ilgili tedirginliği dile getiriyoruz.

Yonetimlerden icraat beklenir fakat yapilabileceklerin bir haddi hududu var . Mesela bu yonetim neler yapti ve yapabilir

* eskisi gibi sacma sapan bonservis rakamlari vermez
* eskisi gibi astronomik maaslar odemez
* eskisi gibi herkese doviz sozlesme yapmaz
* eskisi gibi ona buna bonus yazmaz (hem bonservis hem oyuncu icin)
* eskisi gibi yanlis doviz kredilerini faktoring sirketlerinden yuksek faizle almaz
* eskisi gibi zirt pirt TD degistirmez , "biktim senden" diye oyuncu kovmaz
* eskisi gibi hayal satmaz
* eskisi gibi kurumlarla sacma sapan sunumlar yapip bizi cezalara mahkum ettirmez

Peki neleri yapamaz

* hali hazirdaki kontratlari dusuremez , oyunculari gonderemez , gitmeye zorlayamaz
* kendi doneminden onceki hatalarin artik muaccel olmus sonuclarini duzeltemez
* talep olmayan bir piyasada reklam veya sponsor alamaz
* borclari bir anda ve hizli sekilde dusuremez
* kurumlarla zoraki yapilan anlasmalari asamaz, delemez, aksi davranamaz

Cengiz de bilir "benden sonrasi tufan" diyip para harcamayip , ali koc da bilir , herkes yapar bunu , engeli mi var ? Ama su kosullarda GS yi dusunen sorumlu bir yonetici , dirhem para harcamanin degil , mumkunde kazanmanin yolunu arar , devir o devir

Sahsen ben gomis belhanda filan satilsa dahi oyuncu alinmasina karsiyim , o para kasaya konarak elden geldigince borcu azaltmak zorundayiz

Cunku goreceksiniz sene sonunda , sampiyon olup tum gelirleri maksimum elde etmis dahi olsak yine zarar yazacagiz kontratlarin ve bonservis harcamalarinin yuksekliginden

O yuzden oncelikle bu kontratlarin bitmesini beklemek zorundayiz , sezon sonunda selcul ,tolga, eren basta olmak uzere , atiyorum sonraki sene gomis midir , donk mudur kimler ise ..

Boyle boyle azalta azalta mantikli rakamlara indirip , finanse edebildigimiz kadar harcamak , hatta fazla vermek zorundayiz ki mevcut borc kapanabilsin , ve uefanin 20-10.... diye giden zarar rakamlarini tutturabilelim

Üst Alt