🎗Mustafa Cengiz - Sayfa 58 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

🎗Mustafa Cengiz

Taraftar transfer yok diye sikayetci olabilir ama unutmayin ki kulubun Kasasina giren paralarla 45 milyon euro borcun silinmesi saglanmis

Gecmis yönetimlerin yaptigi gibi Paralari Cebe atmiyorlar borc ödüyorlar

Borcu 275 milyon lira azaltmayi basardi yönetim

Yanlislari varmi tabiki var,seffaf olacagiz diye her konuyu bizlerle paylasmalari yanlis mesela

Ben insanlarin yorumlarina asla kizmiyor ya da tepki gostermiyorum . Kizdigim sey su.

Bu arkadaslar dernegin kesin mizanlarini , sirketlerin bilanco ve kar zarar tablolarini , cok degil 1 gun ayirip okusalar ve arkasindan ffp kisitlamalarini , mevcut kontratlari inceleseler ve gelip bu yorumlari yapsalar hic laf etmem

Cunku biz bunlari okuyoruz ve durumun farkindayiz . Arda bana bozulmasin , beni destekliyor ama o da eminim ki bunlari okumus degildir . Ben neden okuyorum , cunku ekonomi gurusuyum ve haliyle GS Sportif de inceledigim sirketlerden , uyesi oldugum icin dernek de inceledigim bir olgu ... Bunlari incelerken de kulubun icinde oldugumuzdan ayrica anlasma metinlerini vs okuyoruz

Yani bilip de konusuyoruz . Birinin cikip da "sen bos konusuyorsun bilmem ne bla bla" etmesi beni sahsen germiyor ama burada okuyan onca insan varken ve biz dogru bilgi vermeye calisirken , cikip birinin kendi yorumlarini mutlak gercekler gibi anlatmasi garip ve orantisiz geliyor

Mesela en basitinden sponsor konusu , yoruma daha acik bir konu . Fakat sponsorluk urunu bir gelir getirecek ise caziptir alan kisi icin . Bu urunu kimse GS askina almaz. Ve eger bir uzak dogulu firma gozunu turkiyede bir kulubun sponsorluguna dikti ise , sen ona gitmeye karar verene kadar kapinda biter zaten

Sponsorluk degerlerinin dusmesinde cok farkli sebepler var , bazi ic piyasa firmalarinin o kuluple anilmak istememesi , yurt disindaki firmalarin ozellikle GS ve fb nin son avrupa performanssizligi , yine genel futbol ortamindaki guvensizlik ve yayinci kurulu ve tribun katiliminin dusuklugu gibi

kisaca adam geri donus gormedigi icin talip olmuyor , elli kere soyledim sponsor bulunmaz , sponsor olunur .. olan yoksa yapabilecegin hic bir sey yok .. dilenci gibi gidip "bak biz GS iz , boyle boyle .." denmez , adam zaten seni taniyorsa sponsorluk kararini verir , yok tanimiyorsa da seni tanimasi sponsorluk istemen vesilesi ile oldugunda seni almaz ... Ya bunlar nereden insanlarin dillerinde kliselesiyor

*sponsor bulmak
*gomisi satin
*belhandayi ,selcuk u yolla

bunlar tek tarafli kararlar degil ki .. karsindaki muhattabin onayi olmadan ,talebi olmadan hic bir sey yapamazsin

Bu sezon bir iki hamle ile belki diger külüblerin duruma bakarsak üst üst de sampiyon olma firsati yakalariz. Bu da para kazanacagiz anlamina geliyor. Eger simdi bir iki kilit oyuncu kiralik olarak getirirsen para harciyacaksin belki devre arasi elindeki bir yabanciyi satip uefa ilede bir sorun yasamiyacaksin. Ama benim sampiyon kadrom var nasil olsa tekrar sampiyon oluruz deyip de olamasak ozaman belki bir kac yil kaybedecegiz

SM-G935F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Adamlar sana bonservis limitini de ondan koyuyor iste . Alma dedigim halde alirsan , ileride fazla versen acik vermesen bile bonservis maddesinden acigini yakalar basarim cezayi diyebilmek icin

Yani bu hinlikleri onlar coktan dusunup maddelere ekliyorlar

Taraftar transfer yok diye sikayetci olabilir ama unutmayin ki kulubun Kasasina giren paralarla 45 milyon euro borcun silinmesi saglanmis

Gecmis yönetimlerin yaptigi gibi Paralari Cebe atmiyorlar borc ödüyorlar

Borcu 275 milyon lira azaltmayi basardi yönetim

Yanlislari varmi tabiki var,seffaf olacagiz diye her konuyu bizlerle paylasmalari yanlis mesela
İşte aklıselim 1 yorum

Bu yönetimden tek beklentim isin kolayina kacip tüm faturayi fatih hocaya birakmamalari olacaktır.bizi fener veya bjk taraftarindan ayiran yonetime elestri getirebilmezdir.Fatih terim akhisar macindan sonra bu is böyle gitmez derken yönetimden habersiz söylemedi heralde o laflari yani yönetime sitem eden sadece taraftar degil.Ozelllikle gecen aylarda baskan ve Abdurrahim Albayrak toplantisindan rahatsiz olmustum cunku orda " daha bu oyuncular fatih hocanin idmanini yemedi " " cikip aslanlar gibi oynariz " tarzi deyimler kullanildi ve eminim hoca da bu laflara kizmistir. Unutmayalim ki gecen yilki sampiyonluk bir nevi piyango idi. 31 agustosa kadar zaman var eger gerekli hamleleri yapmazlarsa elestri getirecegim yaparlarsa amenna

Bu video bence ipinin çekilmesine yol açacak

Herkes dilediği yere çekebilir , MEdya bunun üzerine gider ve nifak tohumları Serperse Alman kötü sonuçlardan sonra ceremesini çekeriz

Şu video bile Galatasaray başkanlığı için çapının yetmediginin göstergesidir

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Transfer yapilmadigi icin degil oyuncu satmayi beceremedikleri icin elestiririm. Arkadas bir tane bile cop gonderemediniz. Ne halti yariyorsunuz la siz! Adam olun.

Bu takıma transfer yapılmazsa şampiyon olamaz

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bunun garantisi var mi ? Ben gecen sene aynilarini okudum . Brumayi satan sampiyonlugu satar dendigini okudum , ndiaye giderse bu takim ligi ilk 2 de bile bitiremezleri okudum

Simdi de daha sezon baslamadan ayni seyleri okuyorum . Ben sampiyon olacagimizi dusunmuyorum bu sene , ama sebebi transfersizlik degil

Bu sene fb nin senesi gibi hissettigim icin sansimizi cok gormuyorum

Bu takima transfer neden yapilamiyor konusu farkli konularda sebepleriyle yazdim

Ne yeni baskan olan cengiz , ne de 4 uncu kere takimin basina gelmis olan terim sampiyonluk kacirmak ister ama o malum ffp anlasmasi elimizi kolumuzu bagliyor

Oyuncu satamamamizin sebebi de bjk gibi degil , yaklasik 3 kat fazla maaslar vermis olmamiz kontratlarda

Adam kiralayip isi kotaramama sebebimiz de , ffp kisitlama maddelerinde toplam harcama , zarar ve basa bas noktalarinda anlasmis olmamiz ve mevcutlarla bu kotanin dolu olmasi

Bu kadar detayli ama bir o kadar da ozet bilgi veriyorum ama hala bir sayfa sonra bunlar hic soylenmemis gibi hala neden transfer yok gibi sorular soruluyor , bazen insan hakikaten hayeet ediyor

Ekonomist degilsiniz ama bu kadar anlamli sekilde ozetledigim seyi okumasina ragmen buyuk bir cogunlugun halen anlamadigini goruyorum

akla mantığa uymayan şekilde öne sürülen versuslar görüyoruz maalesef

fatih terimin abdurrahim albayrağın daha geldiklerinin 2. 3. ayında oyunculara yapılan mukavelelerin inanılmaz olduklarını 1.ağızdan duymamıza rağmen hala ısrarla aynı şeyler söylenmesi çok ilginç

sowu katara satan fb van persie yi niye satamadı acaba ??
dem ba bayı satan ultra fiko başkan negredoyu neden satamıyor ya da dünya kupası finalisti vidayı ???

menajerlere komisyon vericekmişiz eeee ? onlar oyuncuları itelicekmiş yapma yaaav şey daha kolay bence direk sağ tık klüplere öner falan yapsak

sen gitmek istemeyen adamı klupten hiç bi şekilde yollayamazsın 2+2 = 4
yollayamazsın ya bunu idrak etmek bu kadar zor olmasa gerek en basit kendi ülkenin topçusu tarığı bile yıllarca gönderemiyorsun sadece ve sadece para için seni seçmiş elin yabancısını nasıl göndericeksin bu adamlar dünyanın hiç bi yerinde kazanamıcakları paraları senin klubünde kazanıyorsa bunun müessibi kimse ona imza attıran kimse ondan alıcaksın parasını ancak bak bakalım bu tarz şeyler oluyor mu bi daha

akla mantığa uymayan şekilde öne sürülen versuslar görüyoruz maalesef

fatih terimin abdurrahim albayrağın daha geldiklerinin 2. 3. ayında oyunculara yapılan mukavelelerin inanılmaz olduklarını 1.ağızdan duymamıza rağmen hala ısrarla aynı şeyler söylenmesi çok ilginç

sowu katara satan fb van persie yi niye satamadı acaba ??
dem ba bayı satan ultra fiko başkan negredoyu neden satamıyor ya da dünya kupası finalisti vidayı ???

menajerlere komisyon vericekmişiz eeee ? onlar oyuncuları itelicekmiş yapma yaaav şey daha kolay bence direk sağ tık klüplere öner falan yapsak

sen gitmek istemeyen adamı klupten hiç bi şekilde yollayamazsın 2+2 = 4
yollayamazsın ya bunu idrak etmek bu kadar zor olmasa gerek en basit kendi ülkenin topçusu tarığı bile yıllarca gönderemiyorsun sadece ve sadece para için seni seçmiş elin yabancısını nasıl göndericeksin bu adamlar dünyanın hiç bi yerinde kazanamıcakları paraları senin klubünde kazanıyorsa bunun müessibi kimse ona imza attıran kimse ondan alıcaksın parasını ancak bak bakalım bu tarz şeyler oluyor mu bi daha

Tarik örnegi nokta atisi olmus

Tabi bu isin cozumu transfer yapmamak degildir . Bu bir mecburiyet durumu oldugu icin bugun kabul edilebilir

Ama tarik selcuk tolga eren gibiler sezon sonunda gidecek , donktaki hata yapilmamali .. biten gitmeli artik

Sonra da her sene o 3,35 gibi rakamlar alanlar eksile eksile bitmeli

2021 gibi artik takimda boyle ucretler alanlar kalmaz ise ne ffp derdi yasariz ne de borcu buyuturuz

Belki cok sembol tek bir isme , hala performansi yuksekse bir ayricalik taninabilir ama bu anca mevcutlar icinde muslera olabilir

Tabi bu isin cozumu transfer yapmamak degildir . Bu bir mecburiyet durumu oldugu icin bugun kabul edilebilir

Ama tarik selcuk tolga eren gibiler sezon sonunda gidecek , donktaki hata yapilmamali .. biten gitmeli artik

Sonra da her sene o 3,35 gibi rakamlar alanlar eksile eksile bitmeli

2021 gibi artik takimda boyle ucretler alanlar kalmaz ise ne ffp derdi yasariz ne de borcu buyuturuz

Belki cok sembol tek bir isme , hala performansi yuksekse bir ayricalik taninabilir ama bu anca mevcutlar icinde muslera olabilir

Gomez'li bjk modeli diyorsun

Gomez 3.5 milyon euro kazaniyordu,diger oyuncular arasinda en yüksek ücret 1.8 milyon euro'ydu

FFP den herhangi bir sorunu yok bjk'nin ama genel olarak borc sorunlari var,bizden daha kötüler o konuda

giderleri minimize etmeden sürekli şampiyonlar ligine gitsek dahi ben borçların eriyeceğini düşünmüyorum

4 sezonun 3 ünde biz şampiyonlar liginde olmamıza rağmen sürekli zarar etmemiz en büyük örnek
saçma sapan ödenen bonservis bedelleri gereksiz oyuncular ve fahiş yıllık ücretler hiç bi şekilde geri dönüşü olmayan paralar

IMG_20170329_161913.jpg

biz gelirlerimizle endeksli şekilde yeni bir rol model oluşturan takım olmalıyız nasıl ki neden bir benfica neden bir porto olmalıyız diyorsak tam tersi onlar bize neden bir galatasaray olmayalım demeli

ben bir atılım görüyorum 2000 ve doğumlu sonrası akademiye yapılan futbolcu transferiyle zira alt yapı çok mühim bizim takımlarımız esasen belli yaşlarda bi çok avrupa takımlarından hem klüp hem milli bazda çok daha iyi biz bu eşiği geçip 2-3 level atlatıp oyuncuları a takımlarımıza entegre edebiliriz neden öncü olmayalım ki ülkemizde

Gelir potansiyelleri dusuk . Onun haricinde gider politikalari cok sistemli ve duzgun

Mitrovicte hata yaptilar dedik hallettiler

Sanirim tek kazik negredo var okkali

Fikret yonetimi hem o mantikli kontratlari yapan, hem de o sayede basarili satislar yapan bir yonetim

Bjk nin riski ise hep duses atmalari lazim tepede kalmak icin , yani oguzhanmis tolgaymis , necipmis , bunlar takim aidiyeti ile oynayan ama ne cikacaklari sansa bagli adamlar

Alinan tum forvetlerin uyum saglamasi buyuk sans mesela , dunyanin en tepe takimlari bile basaramiyor bunu

Ama en sonunda negredoda love da baltayi tasa vurdular , tutmadi

Sadece tolga bile sezonu kaybettirebilir onlara .. keza hakem sansinin , rakiplerin kotulugunun , kuralarin ekmegini yediler

Bunlar sansti ama oyuncu yonetimi pazarlamasi ve hepsinden ote sozlesme yontemleri cok akillica

Bu başlığın altında mantıklı yorumlar okumak beni gerçekten çok sevindirdi. Kulübün ne durumda olduğunu ve yönetimin bir çok konuda ellerinin bağlı olduğunu kavramamız gerekiyor.

Madem mantık aranıyor çok basit bir soru soracağım. Bomba sözleşmeler hala kulübün sırtında duruyor, şampiyon olamayıp CL geliri olmaz ise, gelir gider dengesi size göre nasıl sağlanacak? Hani FFP diyoruz ya, işte o FFP sadece al sat kısıtlaması getirmedi, gelir gider dengesi ile ilgili bir kısıtlama da var. Buyrun mantıklı açıklamaları okumak isterim.

Üst Alt