Mutlu musun? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlu musun?

Psikolojik delilerin bu soruya cevabi nedir rtas
Belki biz de psikolojik deliyizdir

Degisiyor be rengim. Depresyondan ornek verirsek hepsi mutsuzum der. Buyuk bir bölümü yaşama sevincim yok der. Ayni orantida zevk alamiyorum aktivitelerden der. Liste boyle uzayip gider.

Lakin bu hissiyatin arkasindaki temel gercekten cok enteresan oluyor. Çünkü bir hasta bu uzuntunun sebebini misal ailede yakın zamanda vefat etmiş birine baglarken, başkası 'evdeki televizyonum bozuldu ve birkaç gundur tamir edemiyorum. Bu beni mutsuz ediyor' diyebiliyor. Burda iste uzuntu kavrami ve bununla iliskili bu duyguyla baş etme teknikleri (coping strategy deniliyor) cok onemli.

Ha bunun tam zıttı olan manik vakalar var. Bunlar uzuntu nedir bilmez. Lakin depresif hastalardan daha tehlikelidir, hem kendileri icin hem cevreleri icin

@Arif Ulu

Şaka bir yana mutluluğun sebebini bilseydim emin ol söylemezdim :asd:

Ya sen mutlu musun Sn. Ulu?
İnişli çıkışlı heis.

Şu anda malesef bir kaç problemler var. Babam de hastalık olayı çıktı, Üniversite stresi ve belli burda anlatılmayacak özel olaylar.

Burda baya mutlu ve şakacı bir imajim olsada aslında gerçek hayat da bukadar neşeli değilim...en azından şu anki zaman dilimi için.

Yinede devam gitmek gerekiyor işte... Hayırlısı :)

İnişli çıkışlı heis.

Şu anda malesef bir kaç problemler var. Babam de hastalık olayı çıktı, Üniversite stresi ve belli burda anlatılmayacak özel olaylar.

Burda baya mutlu ve şakacı bir imajim olsada aslında gerçek hayat da bukadar neşeli değilim...en azından şu anki zaman dilimi için.

Yinede devam gitmek gerekiyor işte... Hayırlısı :)
Geçmiş olsun renkto iyi olur inşallah, gerisinin koy totosuna diycem de bazen olmayabiliyor tabi

Degisiyor be rengim. Depresyondan ornek verirsek hepsi mutsuzum der. Buyuk bir bölümü yaşama sevincim yok der. Ayni orantida zevk alamiyorum aktivitelerden der. Liste boyle uzayip gider.

Lakin bu hissiyatin arkasindaki temel gercekten cok enteresan oluyor. Çünkü bir hasta bu uzuntunun sebebini misal ailede yakın zamanda vefat etmiş birine baglarken, başkası 'evdeki televizyonum bozuldu ve birkaç gundur tamir edemiyorum. Bu beni mutsuz ediyor' diyebiliyor. Burda iste uzuntu kavrami ve bununla iliskili bu duyguyla baş etme teknikleri (coping strategy deniliyor) cok onemli.

Ha bunun tam zıttı olan manik vakalar var. Bunlar uzuntu nedir bilmez. Lakin depresif hastalardan daha tehlikelidir, hem kendileri icin hem cevreleri icin
Depresyon, üzülmek den ziyade birşey "hissedemiyorum" değil mi daha çok... Yani o boşluk...

Depresyon, üzülmek den ziyade birşey "hissedemiyorum" değil mi daha çok... Yani o boşluk...

Guzel soru rengim. Psikiyatride hastaliklarin teshisi icin uluslararasi DSM guidelines kullanilir. Burada depresyon hastaligi sendrom seklinde belirtilmistir, yani bu rahatsizligin bircok degisik belirtileri olabilir. Bunların karışımına biz depresyon diyoruz. Yani 2 depresif hastayi yan yana koy, ikiside birbirinden cok farkli olabilir. Depresyon sendromunda ana belirtiler en az 2 hafta boyunca mutsuzluk veya zevk almada eksiklik (bunlar ana belirtiler) ve
- uyku sorunu
- kilo kayibi
- konsentrasyon sorunu
- ölme arzusu
- inisiyatif almada eksiklik
- vs vs

geçmeyen nedir Arif
"hayat'...

c63463e25d600909c57f0a5251de1b30.jpg

Üst Alt