Mutlu Noeller! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mutlu Noeller!

neden avrupa özentisi olalım kurban ramazan vs. türklere özgü bayramlar mı. din ile milliyet bağdaştırılamaz.

Yazarken hata yaptim kusura bakmayin. Elbette hristiyan olan türkler de var, ve bunlarin en dogal hakki dinlerini özgür bir sekilde yasamak. Benim sözüm yilbasinda agac diken müslümanlara. Ve bunu hayretle izliyorum, buda kisisel fikrim. Uyduruk bir olay.

Ne İsası yav, tam olarak kutlanan şey şudur, yatay eksende ki yükselmenin başlangıcı yani Christmas Hz.İsa'nın doğum günü falan değil.

midnight-sun_3Free-Image-Archive-400x266.jpg

Baslik guzel ama icerik sacmalamanin sinirinda olmus.Resmen polemik ciksin diye yazilmis..Tum Hristiyan renktaslarin Noel'ini kutlarim.

noel benim bayramım değil kutlayan kutlasın 31 aralık günü mekkenin fethi günü benim bayramım bu

Mekkenin fethini kutlayan tüm müminlerin bayramı kutlu olsun

Burada din tartismasi yapmanin ne anlami var..biraz saygi..onca topicten (bazilari önemsizin önde gidenleri) bir topic acilmis Hristian kardeslerimize bazilarinin hemen gözüne batmis.

Konu içeriğinde bir gariplik var.

Hem tüm insanlık tarafından kutlanıyor hem dini motiflerden arınmış deniliyor hem de dini motiflerden arındırılmış denilmesine rağmen isanın doğumu kutlanıyor.

Bu içerik tahrik dolu. Üyeleri tedirgin eden bence bu durum. Yoksa ülkemiz kadar çoğul dinlerin bir yaşadığı ve birbirine toleranslı davranan başka bir coğrafya nadir bulunur.

Konu içeriğinde bir gariplik var.

Hem tüm insanlık tarafından kutlanıyor hem dini motiflerden arınmış deniliyor hem de dini motiflerden arındırılmış denilmesine rağmen isanın doğumu kutlanıyor.

Bu içerik tahrik dolu. Üyeleri tedirgin eden bence bu durum. Yoksa ülkemiz kadar çoğul dinlerin bir yaşadığı ve birbirine toleranslı davranan başka bir coğrafya nadir bulunur.

İsa'nın doğumu 31 Aralık değildir. İsa'nın doğuşu 25 Aralıktır (Bazı mezheplerde 6 Ocaktır). Biz ise 31 Aralıkta bir yılın geride bırakılıp diğer yılın başlangıcı kutluyoruz. Herhangi bir yıl dönümünden farklı değil yani. Niyeti ortalığı karıştırmak olanlar bunu İsa'nın doğumuna bağlıyor.

noel benim bayramım değil kutlayan kutlasın 31 aralık günü mekkenin fethi günü benim bayramım bu

Mekkenin fethini kutlayan tüm müminlerin bayramı kutlu olsun

Mekke'nin fethi bir Türk olarak beni hiç ilgilendirmiyor açıkçası, onu Araplar kutlasın. Sen hiç İstanbul'un fethini kutlayan Arap gördün mü? Müslümanlıkla hiç alakası olmayan bir konu. Müslümanlıkta kutlanan günler bellidir. Diğerleri Arap özentiliğinden başka birşey değildir.

Üst Alt