Nasihat Şelalesi (Gençlere Tavsiyeler) - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nasihat Şelalesi (Gençlere Tavsiyeler)

24 yaşındayım, nasihat gibi değil de hayattan kendime çıkardığım bazı şeyler var, ara ara kendime hatırlatırım.Onları yazayım.

Bir şeyi yapacaksan tam yapacaksın.Eğleneceksen tam eğleneceksin, çalışman gerekiyorsa sabahlara kadar çalışacaksın, azim ve hırssa sonuna kadar göstereceksin, yeme içme giyme ise olabildiğince masraftan kaçmadan sonuna kadar yapacaksın.Sorumluluk üstleneceksin.

Ha bi de şu var.İnsan kazanmak çok önemli.Mümkün olduğunca insan tanıyıp, seni hatırladıklarında dürüst ve sağlam bir karaktere sahip bir birey olarak hatırlamalarını sağlayacaksın.

Ben bu emir kipini kendime kullanıyorum, yanlış anlaşılma olmasın :).

Kategorize edilmemiş bir konu içi nasihat vermek gereksiz bir şey, herkesin hayata bakış açısı farklı. Sen benim deneyimlerime yüzde yüz sahip olamayacaksın hiçbir zaman, bu nedenle ne söylesem sana faydası olmayacak. Zaten bana göre en doğru seçim kendi doğrularınla hareket etmek. Başkalarının yönlendirmesiyle hareket edeceksen, sen neden varsın?

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Okudum bir zararini görmedim, aksine Üniversiteye gitmedigim icin pismanim.

ben de okuyorum zararını görmüyorum. ama okumayarak daha önce işe girseydim daha mutlu olurdum genç yaşta araba ve ev sahibi olurdum.

okumayan bi arkadaşım şuanda evini ve arabasını aldı. geçen aylarda da evlendi. biz ise hala okul bitsin diye uğraşıyoruz bu birinci sebebim

ikinci sebebimde türkiyede artık üni okumakla okumamak arasında çok fark yok

şöyleki okuyacaksanız teknik bölüm okuyun, mühendis, mimar falan gibi. bem tarih okuyorum ama bir halt olmayacak nihayetinde sadece lisans mezunu olarak gözükürüm hepsi bu. buna gerek yokmuş,okumak için okumasınlar. kaldıki o kadar çok mimar, o kadar çok mühendis, o kadar çok hukukçu o kadar çok öğretmen varki kadro dahi bulamıyorlar. adam mühendis olmuş işe girecek ve aana layık görülen asgari ücret. çocuk napıyor bu sefer market köşelerinde sürünmeye başlıyor. kaç kişi biliyorum mezuniyeti var ama iş bulamayıp avmlerde marketlerde çalışan. ee burda çalışacaksam boştan yere masrafa gerek yok

aslında devlet her yere üni açtık diyerek boş yere propaganda yapıyor. halbuki çok üni olması önemli değil nitelik önemli. 81 ile üni açtığın zaman eğitimi kalitelileştirmiş olmuyorsun aksine niteliksiz on binlerce mühendis onbinlerce mimar on binlerce öğretmen yetiştiriyorsun ve yetiştirdiğin kadar elinde kadron yok. dolayısıyla ğni açmak marifet değil. aileler çocuğum okusun diye uğraşıyor ama ne çocuklar ne de aileler bu acı gerçeğin farkında değil. şimdiki diplomalar kağıt parçasından ibaret

30 yaşına gelmeden kitap okuma alışkanlığını kazanın mutlaka.

Valla nasihat verme yaşında değilim ama 19 senelik hayatımda şunu anladım ki, deveyi diken, insanı ... yaranır atasözü maalesef çok doğru...
Kendimizi düşmanlarımızdan değil dostlarımızdan, sevdiklerimizden korumak lazım.

Çocuk 19 yaşında çözmüş davayı. Ben bu meseleyi henüz daha yeni çözdüm, önümüzdeki ay da 26 yaşına giriyorum. :)

Son düzenleme:
Kız Tavlama nasihatları alalım.

1- Kız tavlamak için kız tavlamayacaksın !
2- Her gördüğün kıza yazılmayacaksın !
3- Kızın karşısında kendin olacaksın, kasmayacaksın ! Quaresma gibi artistik hareketlerden ziyade Fernando gibi basit ve sade olacaksın.
4- Girişimci olacaksın ve çekingen davranmayacaksın !
5- En zoru da reddedilmekten korkmayacaksın ki bundan ben nefret ederim. ;(

Kardeşimi reddetmişler, içi hala kor halinde

Elleme yansın ateşin Ahmet , demir tavından dövülür, tav içinde ateş lazım. Elleme tavına gelsin yoksa ne şekil alır ne de suyunda sertleşir duruşun

Eyvallah. İlk kez reddedilmiyoruz ama insanın özgüvenini kırıyor ister istemez ki bana kalırsa en özgüvenli adamı bile sarsar bu durum az da olsa. Ayrıca Türk erkeğinin kaderi olmuş bir durum da diyebiliriz maalesef. :)

Eyvallah. İlk kez reddedilmiyoruz ama insanın özgüvenini kırıyor ister istemez ki bana kalırsa en özgüvenli adamı bile sarsar bu durum az da olsa. Ayrıca Türk erkeğinin kaderi olmuş bir durum da diyebiliriz maalesef. :)
Reddedilmekten daha da kötüsünü söyleyeyim: Aylarca umut verip ondan sonra hiçbir şey olmamış gibi ''Onur bana ilişkiler daha çok engel, kısıtlama gibi geliyor, senin istediğin kişi olamam ben kb'' demesi olmuştu. Komediye bakar mısın abi.

Reddedilmekten daha da kötüsünü söyleyeyim: Aylarca umut verip ondan sonra hiçbir şey olmamış gibi ''Onur bana ilişkiler daha çok engel, kısıtlama gibi geliyor, senin istediğin kişi olamam ben kb'' demesi olmuştu. Komediye bakar mısın abi.

Ne yaptığını kendisi bile bilmeyen, dengesiz bir kız modeliyle karşı karşıya kalmışsın. Üzmek istemem seni ancak kız senin üzerinden egosunu yeterince tatmin etmiş olmalı.

Ne yaptığını kendisi bile bilmeyen, dengesiz bir kız modeliyle karşı karşıya kalmışsın. Üzmek istemem seni ancak kız senin üzerinden egosunu yeterince tatmin etmiş olmalı.
Yoo üzülmüyorum aksine bir yandan seviniyorum. 6 yıl tanıdığımı sandığım kızı aslında zerre tanımadığımı anladım. Bu da bir kazanç sanırım...

Üst Alt