Nasihat Şelalesi (Gençlere Tavsiyeler) - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Nasihat Şelalesi (Gençlere Tavsiyeler)

çok güzel tavsiyeler,herbirini okumaya çalıştım
katılanlara teşekkür ediyorum
benden tek tavsiye,evlenirken mutlaka dürüst olun,karşınızdakinden de dürüstlük bekleyin
unutmayın, sadece siz değil aileleriniz evleniyor
kadını /kocayı buldum diye de ailenizi tu kaka etmeyin, sonunda yine onlara döneceksiniz
ve de hiçbir zaman annenizi üzmeyin,anneler bir tanedir

Erkeğin erkeğe hatun konusunda verdiği nasihatın bugüne kadar bir b..a yaradığını görmedim.
4GYn0q.gif

çok güzel tavsiyeler,herbirini okumaya çalıştım
katılanlara teşekkür ediyorum
benden tek tavsiye,evlenirken mutlaka dürüst olun,karşınızdakinden de dürüstlük bekleyin
unutmayın, sadece siz değil aileleriniz evleniyor
kadını /kocayı buldum diye de ailenizi tu kaka etmeyin, sonunda yine onlara döneceksiniz
ve de hiçbir zaman annenizi üzmeyin,anneler bir tanedir

Dürüst olunmadığı için son dönemlerde boşalmalar zirve yaptı..

Bu sadece erkeklere özgü bir durum değil.. Kızlarda bir rol derdine girmiş hayatı toz pembe sanıyorlar tabi sonucunda ise hüzün..

Benim için aşk %40 kalan %60 da mantıktır.. Ailelerin kültürel ve sosyal anlamdaki uyumu aşk kadar önemlidir.

Dürüst olunmadığı için son dönemlerde boşalmalar zirve yaptı..

Bu sadece erkeklere özgü bir durum değil.. Kızlarda bir rol derdine girmiş hayatı toz pembe sanıyorlar tabi sonucunda ise hüzün..

Benim için aşk %40 kalan %60 da mantıktır.. Ailelerin kültürel ve sosyal anlamdaki uyumu aşk kadar önemlidir.
denklik olması ve ahlak hocam
ben aşka inanmıyorum,aşk dediğin 3 gün sürer sonrası mantık
he elbette eli ayağı düzgün olsun,için ısınsın ama çok güzel /yakışıklı olmasına gerek yok
hayatı beraber geçirebileceğin biri olsun yeter

Ben bu sene kpss sınavına girecem okudugum bölüm için, ama aynı zamanda lise kpss'sine de girebilir miyim bilgisi olan var mı?

İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn
Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve O'na Döneceğiz

Herkesin inancına saygım var, bence çok anlamlı bir söz.

1- Kız tavlamak için kız tavlamayacaksın !
2- Her gördüğün kıza yazılmayacaksın !
3- Kızın karşısında kendin olacaksın, kasmayacaksın ! Quaresma gibi artistik hareketlerden ziyade Fernando gibi basit ve sade olacaksın.
4- Girişimci olacaksın ve çekingen davranmayacaksın !
5- En zoru da reddedilmekten korkmayacaksın ki bundan ben nefret ederim. ;(

3. Fernando :D

Kızlar macho erkek sever diyorlar. Bence Q7 daha çok kız tavlamıştır. Kızlar, heyecanlı "artistleri" sever :/

Aile şirketlerinden ve Tekstil sektöründe faaliyette bulunan şirketlerden uzak durun bence..

Bir diğer kriterde Cumartesi ve Pazarın tatil olması..

İş görüşmesinde maaşınızı, kesintiler sonrası net rakam üzerinden yapmaya çalışın.. (Artan Gelir Vergisi Oranı)

Son düzenleme:
Doların bugün itibariyle kuru 3,4287 dir. Son 3 ayın ortalaması 3.50 idi. .

25 Eylülde Irakta kürdistan referandumu var. Şuan bir miktar dolar alıp 10 günlük süreçte kar edebileceğinizi düşünüyorum.

Normalde ekonomi konularında tavsiyelerde bulunmam ama burada tablo çok net..

İş görüşmesine geldiğinizde;
1- Biz burada ne yapıyoruz bilgin var mı diyince yok demeyin. Sallayın bir şeyler en kötü. Çok yanlış cevap, cevapsızlıktan iyi.
2- Bu sektörü tercihte özel bir sebep olup olmadığı sorulursa gereksiz cevap kasmayın ama dürüst olacağım diye valla başka yer olmadı bir de burayı denedik gibi cevaplar vermeyin (baya var böyle diyen, kpss girdim olmadı napalım buraya kaldık vb)
3- Heyecanlı olabilirsiniz ve/veya saygılı olmak için sandalye ucunda oturmayın, özgüven eksikliğine yorulur.
4- Bilmem ne okulunda yaptığınız master'dan ziyade sosyal becerilerinizi ön plana çıkarın. Sadece üniversitedeyken avm'de palyaçoluk yaptığınız için herkesin önüne geçebilirsiniz.
5- Sevgili, evlilik gibi özel soruları sapıklıktan sormuyoruz ona göre planlama yapıyoruz. Allah aşkına gerilmeyin bizi de germeyin.
6- Belki ukalaca görülebilir ama gerçekten özel bir durum yoksa çağırılan saatte ve günde gelin. Arkadaşımla bululacağım diye başka gün istemeyin.
7- Gerçek olmasa bile gezme/görme ile ilgili sorulara gezmeyi çok severim diye cevap verin ama altlığınız olsun, en son şurayı burayı gezdim diye anlatabilin. Gezmek ve görmek bir vizyon göstergesidir. Gezmeyi seven adamın hayata bakışı daha geniş olur.
8- Ne kadar para sizi mutlu eder diye sorulduğunda, ben bu konuları sevmem vs gibi ön konuşma yapmayın lütfen çok da kasılmayın. Zaten kafada bir aralık var o verilecek siz 1000 deseniz de 10.000 deseniz de. Ufak bir araştırma yapın ve insanlar ne alıyorsa o seviyede %20 fazlasını söyleyin. (asgari ücret yeter, para önemli değil vb ifadeler sanılan aksine güzel karşılanmıyor, kendinizi yetersiz olarak değerlendirdiğiniz sonucuna varılıyor)

-Trafik kurallarına saygılı olun. Öyle gösteriş yaparak araba kullanmayın. Sürekli korna çalıp, selektör yakmayın. Kemerlerinizi bağlayın, kask takın.
-Ben yaparım ben ederim, bana bir şey olmaz düşüncesinden uzaklaşın.
-Sırada, kuyrukta beklerken önünde bekleyenlere saygılı olun
-Sabırlı olmayı öğrenin.
-İşinizi iyi yapın, İş ahlakına sahip olun, işinizde ciddi olun. Polisler gibi kendinizi gezdirmeyin.
-Kredikart bağımlısı olmayın, fakirken kendizini zenginmiş gibi göstermeyin.
-Üçkağıtçılık, rüşvetcilik ve yalan dolan gibi şeylerden uzaklaşın.
-Daha yazılacak çok şey var ama en azından bunları yapsanız. Daha yaşanabilir bir yer olur Türkiye

Eğitim şart

Üst Alt