GSC Haber - Ndombélé Transferinin Maliyeti Açıklandı - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Ndombélé Transferinin Maliyeti Açıklandı

Ben şüpheciyim. Dünkü Vecino hamlesinden sonra iyice kıllandırdılar beni.
Şüpheci olabilirsin ama zorunlu opsiyon diye bir şey yok. Zorunlu satın alma var ve öyle olsa bu belirtiliyor zaten. Burada Kap'ta da kiralama diye belirtiliyor. Adam müthiş oynadı İcardi gibi oldu. Bonservisini almak için uğraşmayalım peşin 15'te veremeyeceğin için alabileceğin şartlarda ödeme planında anlaşılmış ve o belirtilmiş. Zorunlu satın almada oyuncunun gelecek yıllardaki maaşı kaç yıllık sözleşmesi belirtilir. Şarta bağlı satın alma maddesi olabilirdi ama o olsaydı da şarta bağlı diye belirtilirdi. Bu bildiğin opsiyonuyla kiralama Berkan gibi mesela Bologna Berkna'ı almak isterse 5 milyonu peşin ödemek zorunda biz bunu opsiyonu kullanırsak taksitle öderiz diye anlaşmışız sadece.

Bedelsiz kiralamışız diye anladım
Opsiyon ise beğenirsek 15
Gelecek yıl kullanılacağından 2025’ten başlayarak 5 taksit
Biraz Zaniolo gibi ama zorunlu olmadığından daha iyisi, elde patlama riskiniz yok
Elde patlama riskli yetenekli ama mutsuz adamların bizde kendilerini bulması çok güzel reklam oldu bizim için
Tottenham belli ki elinde patlayacağından korkmuş
Bari maaşından ne kadar kurtulabilirsek kardır, tutarsa da 15’imi alır otururum demiş
Tutarsa 5 taksitli 15 opsiyonu kullanıp, peşin 25’e geri satarız Tottenhama :D

Şüpheci olabilirsin ama zorunlu opsiyon diye bir şey yok. Zorunlu satın alma var ve öyle olsa bu belirtiliyor zaten. Burada Kap'ta da kiralama diye belirtiliyor. Adam müthiş oynadı İcardi gibi oldu. Bonservisini almak için uğraşmayalım peşin 15'te veremeyeceğin için alabileceğin şartlarda ödeme planında anlaşılmış ve o belirtilmiş. Zorunlu satın almada oyuncunun gelecek yıllardaki maaşı kaç yıllık sözleşmesi belirtilir. Şarta bağlı satın alma maddesi olabilirdi ama o olsaydı da şarta bağlı diye belirtilirdi. Bu bildiğin opsiyonuyla kiralama Berkan gibi mesela Bologna Berkna'ı almak isterse 5 milyonu peşin ödemek zorunda biz bunu opsiyonu kullanırsak taksitle öderiz diye anlaşmışız sadece.
Adam müthiş oynadı. Atıyorum Milan da Tottenham'a 25 teklif etti. 15'e bize verecekler yani zorunlu satın alma olmamasına rağmen?

Ben bu sezon Fener'in ve bizim transferler için açıkladığı hiçbir rakama tam olarak inanmıyorum. Bu transferin zorunlu olmadığına ancak herif çılgın attıktan sonra elini kolunu sallaya sallaya kulüpten ayrıldığında inanırım

İyi oynarsa tapusunu aliriz. Seve seve de 4-5 milyonu vereceğiz senelik o durumda. Sanchez bile 3.2 alacak stoper olmasına rağmen.. O ödeme planı boşuna yazılmadı oraya çünkü pazarlık yapılmış belli ki. İcardi icin de aynısı deniyordu onu da aldık. İyi oynasin yeterli ki.
Gerçi olabilir Mertens, Muslera gibi sözleşmeler bitiyor. Anladığım bizim maaş bütçes, 45-50 milyon olacak bundan sonra. Eğer senelik 50 milyon euro sponsor geliri getirilecekse bir de garanti sözleşmelerle 3-5 yıllık o zaman bu paraları döndürebiliriz. Bir de BB'den çıkıp faiz yükünden kurtulursak 45-50 milyonluk maaş bütçesi zorlamaz bizi. Lakin 50 milyon euroluk en az 3 sezon düzenli sponsorluk geliri çok önemli

Adam müthiş oynadı. Atıyorum Milan da Tottenham'a 25 teklif etti. 15'e bize verecekler yani zorunlu satın alma olmamasına rağmen?

Ben bu sezon Fener'in ve bizim transferler için açıkladığı hiçbir rakama tam olarak inanmıyorum. Bu transferin zorunlu olmadığına ancak herif çılgın attıktan sonra elini kolunu sallaya sallaya kulüpten ayrıldığında inanırım
Opsiyon hakkı bizde Ugurcum futbolun basit bir kurali/maddesi bu. Sen begenirsen alirsin o opsiyonun tarihi vardir o tarihten once de kullanacaksan çekersin opsiyonu. Milan isterse 100 versin fark etmez. Sana öyle bir hak tanınmış sözleşmede oyle yaziyor.

Yıllar önce Porto nasil Casemiro 'yu almıştı belki hatirlarsin.

Evet opsiyonun olayı o zaten. Berkan çok iyi oynadı 10 milyonluk teklif geldi bizim Berkan'ı Genoa'ya 5 milyona vermeme şansımız var mı?

Opsiyon hakkı bizde Ugurcum futbolun basit bir kuralidir bu. Sen begenirsen alirsin o opsiyonun tarihi vardir o tarihten once de kullanacaksan çekersin opsiyonu. Milan isterse 100 versin fark etmez. Sana öyle bir hak tanınmış sözleşmede oyle yaziyor.

Yıllar önce Porto nasil Casemiro 'yu almıştı belki hatirlarsin.
Evet opsiyonun olayı o zaten. Berkan çok iyi oynadı 10 milyonluk teklif geldi bizim Berkan'ı Genoa'ya 5 milyona vermeme şansımız var mı?
Nantes Mohamed'deki gibi satın alma için son tarihi geçirmezlerse evet başka şansımız yok. Geçirirlerse başkasına satarız istersek. Bu transferde ise satın alma için son tarih belirtilmemiş. Bu da beni kıllandırıyor

Seneye dediğiniz çıkarsa beni etiketlersiniz.

Nantes Mohamed'deki gibi satın alma için son tarihi geçirmezlerse evet başka şansımız yok. Geçirirlerse başkasına satarız istersek. Bu transferde ise satın alma için son tarih belirtilmemiş. Bu da beni kıllandırıyor

Seneye dediğiniz çıkarsa beni etiketlersiniz.
Bu tarz kiralık anlaşmalarda genelde son tarih 30 haziran oluyor eger özellikle başka bir tarih belirtilmiyorsa. Neyse iyi oynasinda sonra tapusunu alir miyiz almaz miyiz konusuruz :)

Öyle bir durumda seninle de muhatap olmuyorlar zaten. Genoa Berkan'a 5 verip kendisi 10'a satıyor. Çok örnekleri var Merih mesela
Ben de onu diyorum bize de örnek veriyorum. Arabistan'dan Ndombele için devre arası 20-25 milyon teklif geldi. Tottenham'a opsiyonu kullandığımızı belirtiyoruz. Direk satabiliyoruz bu kadar basit. Almak istediğimizde pelin 15 milyon peşinde koşmayalım diye ödeme planını da belirlemişler şimdiden.

Opsiyonu kullanacağını belirtmek için son tarih vardır zaten. Sadece belirtilmemiş Mostafa'nın kiralamada da belirtilmemişti.
Profesyonel Futbolcumuz Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla'nın geçici transferi konusunda Football Club de Nantes ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Football Club de Nantes Kulübü, Şirketimize net 250.000 EUR geçici transfer bedeli ödeyecektir. Football Club de Nantes 15 Haziran 2023 tarihine kadar opsiyon hakkını kullanması halinde futbolcuyu net 5.750.000 Euro transfer bedeli karşılığında kesin olarak transfer etme hakkına sahiptir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

Profesyonel Futbolcumuz Mostafa Mohamed Ahmed Abdalla'nın geçici transferi konusunda Football Club de Nantes ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Football Club de Nantes Kulübü, Şirketimize net 250.000 EUR geçici transfer bedeli ödeyecektir. Football Club de Nantes 15 Haziran 2023 tarihine kadar opsiyon hakkını kullanması halinde futbolcuyu net 5.750.000 Euro transfer bedeli karşılığında kesin olarak transfer etme hakkına sahiptir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur
Karıştırmışım Berkan'da belirtilmemiş.

Üst Alt