Neden Türkiye'nin En Antipatik Takımı Fenerbahçe? Madde Madde Sebepleri.. - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Neden Türkiye'nin En Antipatik Takımı Fenerbahçe? Madde Madde Sebepleri..

Cevap: Neden Türkiye'nin En Antipatik Takımı Fenerbahçe? Madde Madde Sebepleri..

Bir Fenerbahçeli de madde madde, örnek vererek aynı yazıyı Galatasaray için yazabilir, emin olunuz! ;)

Gel gelelim ne bir Galatasaraylı, ne de bir Fenerbahçeli benzer bir yazıyı Beşiktaş için kaleme alamaz. Çünkü Beşiktaş, popülerlik bakımından her iki takımın da gerisinde kalmıştır. Çünkü Beşiktaş, İstanbul'un "3. büyüğü"dür.

Nereye varmaya çalışıyorum? Şuraya. Türkiye'de "spor" denince akla gelen ilk kulüpler her zaman Fenerbahçe ve Galatasaray'dır. Türkiye'nin en büyük 2 kulübü bu kulüplerdir. (O yüzden Beşiktaş'a "3.dür" diyorum ya!) O nedenle şunu görmek gerekir:

"Yok aslında birbirimizden farkımız!" ;)

Sevgiler...

Peki topicin başlığında sorulan soruya cevap verebilir misin ?:evilsmile::D

Cevap: Neden Türkiye'nin En Antipatik Takımı Fenerbahçe? Madde Madde Sebepleri..

Bir Fenerbahçeli de madde madde, örnek vererek aynı yazıyı Galatasaray için yazabilir, emin olunuz! ;)

Gel gelelim ne bir Galatasaraylı, ne de bir Fenerbahçeli benzer bir yazıyı Beşiktaş için kaleme alamaz. Çünkü Beşiktaş, popülerlik bakımından her iki takımın da gerisinde kalmıştır. Çünkü Beşiktaş, İstanbul'un "3. büyüğü"dür.

Nereye varmaya çalışıyorum? Şuraya. Türkiye'de "spor" denince akla gelen ilk kulüpler her zaman Fenerbahçe ve Galatasaray'dır. Türkiye'nin en büyük 2 kulübü bu kulüplerdir. (O yüzden Beşiktaş'a "3.dür" diyorum ya!) O nedenle şunu görmek gerekir:

"Yok aslında birbirimizden farkımız!" ;)

Sevgiler...

Ortak toplumsal değerler ve hatta sloganlarımızın hepsine sahip çıkmayı kendine şiar edinmiş bir kulüp. (Her Türk Asker Doğar = Her Türk fenerbahçeli Doğar, Atatürk fenerliydi vb...)

Var aslında birbirimizden çok farkımız. Bu maddeleri fenerbahçeye has, fenerbahçe özelinde yazdım. Her takım için madde madde antipati nedenleri yazılabilir. Bir Bursalı da Bjk hakkında Sebatspor'dan başlayarak 50 tane örnek verebilir. Bu konuya zaten değinmiştim.

Size geri dönersek, yazdım tekrar yazdım. Ama karşılaştığım, hala savunma refleksli gerçeklerden kopuk bakış açılarınız oldu. Anca soyut genelleme cümleleriyle bütün kulüpler için bu maddeler yazılır bahanelerinizi okudum. Bir fenerbahçeli de çıkıp "Atatürk hepimizindir, hiç bir kulübe mal edilemez bu konuda haklısınız" demedi. Yanlışlarınız var, size özgü yanlışlarınız. Hatalarınızdan dem vurmayarak, yanlışlarınızdan bahsetmeyerek siz de maalesef diğer fenerbahçeliler gibi kendi dünyanızdan çıkmadınız. Okumadan, anlamadan sabit bakış açılarınızla yorumlar yapmayın. Yoruldum aynı şeyleri yazmaktan, lütfen bu konudaki iki tane örnekli, açıklamalı uzun mesajım var. Ön yargısız bir şekilde bir daha okuyun. Neye inanmak istiyorsanız ona inanın ama yazı hakkında "bütün kulüpler için geçerli" nitelemesi yapmayın.

süper tespitler...gerçi bunların hepmiz hatta herkes farkında ama yazıya dökülmesi güzel olmuş... ben de bi kaç tane tane ekleyeyim

-fb de hiç bir zaman türk ve sempatik diğer takım taraftarlarının da imrenerek baktığı sevdiği oyuuncu olmamıştır...örn hakan şükür arda turan

-yabancı türkleştirme taktiğiyle samimiyetten uzak kadrolar kurmuştur hep...bazı maçlardan sonra ilk 11 inin sadece 2 sinin türkçe röpörtaj verebilmesi çok trajikomik...milliyetçi insanlar bu konuda fb den nefret ediyolar biraz:) mesela bizim 50 yaşında cerrahi prof u geçen gün derste 50 yıllık fb liyim hatta önemli yerlerde üyeliklerim de vardı ama artık bıraktım dedi..50 tane alex 50 tane colin kazımım olacağına bi tane ardam olmasını isterdim artık takım bana hitap etmiyo dedi..

Elektronik islik unutulmus...

yahu kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. banane bu nedenlerden.. basketbol afedersiniz b*ku yemiş biz burda feneri tartışıyoruz...

istanbul düşerken bizans'ta meleklerin cinsiyetini tartışmaktan hiçbir farkı yok...

yahu kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz. banane bu nedenlerden.. basketbol afedersiniz b*ku yemiş biz burda feneri tartışıyoruz...

istanbul düşerken bizans'ta meleklerin cinsiyetini tartışmaktan hiçbir farkı yok...

Başlığa gizli fenerlilerden kimse uğramadı diyordum. Sen de geldin tam oldu. Hiç inkar etme. Sadece ilk sayfadaki mesajlarından alıntı yapıyorum. Devam etsem kim bilir neler çıkacak? Kaldı ki konu Galatasaray'ın basketbolda yaptığı hata değil, fenerin neden antipatik olduğu. Galatasaray basketbol takımı idarecileri gereksiz bir hata yaptı, Galatasaray'a şampiyonluk filan getirmeyen saçma sapan bir hata. Kulüp özürünü diledi, bedelini de ödeyecek. Sen de yazıyı okumamışsın. Siz herhangi bir hatanızda kamuoyundan bu şekilde açık seçik özür dilemezsiniz. Galatasaray'ın sizden en büyük farklarından biri de bu. Konuyu Galatasaray'ın basketboldaki yaşadığı olayı gündeme getirerek hiç çarptırmaya, üste çıkmaya çalışma. Meleği şeytanı boşver de cin olmadan sakın adam çarpmaya kalkma!

Gizli fenerli arkadaştan alıntılarla bir programın daha sonuna geliyoruz: :)

fenerin sayılmayın 1 golü, direkten dönen topları, kazımın dağlara taşlara vurmaları ve leo franconun ilk yarı sonundaki kurtarışları gol olsa zaten 10 olcak nerdeyse..

arda 30 pozisyona girdi ben mi görmedim? gol bile karambol... maçı cidden sakin kafayla bi daha izleyin. digi plus alın benim gibi 2-3 kere izleyin bi anda çıplak gerçeği görüyorsunuz...

fener de 14 atar... bu defansla bu kadar... hayal aleminden çıkılmalı :(

seneye bu hızla 7 olur. demedi deme... takım hep aynı topu oynuyor. kazanırken de kaybederken de beraberyke de.. oyun formatı güzel ama şartlara göre değiştiremiyorsan sana göre oynayan iyi takımlar...

evet hepsi aziz yıldırım'ın suçu. sene başı keita'yı rjkaard'ı elano'yu o aldı zaten. hatta tembih etti fener maçında saçmalayın.

fesupanallah. pozisyona giremediğin karşı tarafın gol kaçırma rekoru kırdığı maçta hakeme neden bulanlara sesleniyorum: lütfen kendinizi hakemle avutuyorsanız avutun ama kulp diye anlatmayın. valla komik oluyor. karşı takımın tüm adamları senin adamlardan fazla koşuyor direktler ve kazımın beceriksizliği yeni bir 6-0ı engelliyorsa hakem makem anlamam ben.

bu savunmayla bu oyun anlayışyla bu kadar.

koca seyirci 1 kadına dayanmıyor... ya beyler camiye kılıf bulmayın... ne biçim tahrikmiş... way be.. bu kadar kendini kaybeden bi kitleye yuh-dur denmiyor o kadına laf gırla... önce kendi içimizdeki irlandalıları temizleyelim. elalem napar beni bağlamaz ama biz dediğinizde önce aynaya bakın... bu olay avrupa'da olsa ... yok vazgeçtim örnekten.. bu olay orda olmaz.. burda da olmamalı bu kadar.

kim uzağı işer yarışı yapmıyoruz... adam son 5 senedir lige damga vuruyor. doğruya doğru... kimseyi aşağılamıyorum.. alexin yaptığı katkıyı arda yapsa, 10da 10du şu anda.. adam çıkıyor tek başına maç alıyor... hem de kaç maçtır.. fanatiklik bi kenara cidden nasıl durduramıyorlar bu adamı merak ediyorum.. bu kadar kör gözüm parmağına bir adam bırakılmazki..

kalması gerekliliği ayrı konu ama basketboldan sorumlu yönetici o. ne yazıkki istifa etmeli ve de olayın büyüklüğünden dolayı kabul edilmeli...

ben liseli alaylı tanımam. galatasaraylı galatasaraylıdır. yok aslında birbirmizden farkımız. sadece öteki diye görmesek birbirmizi...

fener rahat rahat alır... aksini düşünen kendini kandırıyor.. beşiktaştan hiçbir şey beklenmez şu futbollarıyla. geçiniz.

Antu'dan taşıdığın Keita'lı konu linki: https://www.gscimbom.com/forum/hasan-dogan-turk-futbol-forumu/19476-nedir-bu-simdi_.html

Başlığa gizli fenerlilerden kimse uğramadı diyordum. Sen de geldin tam oldu. Hiç inkar etme. Sadece ilk sayfadaki mesajlarından alıntı yapıyorum. Devam etsem kim bilir neler çıkacak? Kaldı ki konu Galatasaray'ın basketbolda yaptığı hata değil, fenerin neden antipatik olduğu. Galatasaray basketbol takımı idarecileri gereksiz bir hata yaptı, Galatasaray'a şampiyonluk filan getirmeyen saçma sapan bir hata. Kulüp özürünü diledi, bedelini de ödeyecek. Sen de yazıyı okumamışsın. Siz herhangi bir hatanızda kamuoyundan bu şekilde açık seçik özür dilemezsiniz. Galatasaray'ın sizden en büyük farklarından biri de bu. Konuyu Galatasaray'ın basketboldaki yaşadığı olayı gündeme getirerek hiç çarptırmaya, üste çıkmaya çalışma. Meleği şeytanı boşver de cin olmadan sakın adam çarpmaya kalkma!

....

uzun cevap yazmıştım ama bişiy kanıtlama gereği duymadığıma karar verdim.. sadece şunu dicem 63 msgım var şu anda... hepsi böyle 1 haftada atılmış diil. uzun zamandır üyeyim. sadece 7 mesaja dayanarak böyle saçmalıklara girme. ben sakin kafalı bir adamım. holiganizme ve küfre karşıyım. adam gibi adamlığı savunurum. yorumlarım hep bu ölçüdedir. çok merak ediyorsan diğer mesajlara da bak.

....

uzun cevap yazmıştım ama bişiy kanıtlama gereği duymadığıma karar verdim.. sadece şunu dicem 63 msgım var şu anda... hepsi böyle 1 haftada atılmış diil. uzun zamandır üyeyim. sadece 7 mesaja dayanarak böyle saçmalıklara girme. ben sakin kafalı bir adamım. holiganizme ve küfre karşıyım. adam gibi adamlığı savunurum. yorumlarım hep bu ölçüdedir. çok merak ediyorsan diğer mesajlara da bak.

madem sakin kafalısınız yazılanlardan neden rahatsız oldunuz peki?arkadaş çok güzel bir biçimde madde madde sıralamış.sizi bu kadar geren nedir ? konu güzel ve içeriği zengin.basketbol mevzusunu zaten tartışıyoruz bununla ne bağı var.

madem sakin kafalısınız yazılanlardan neden rahatsız oldunuz peki?arkadaş çok güzel bir biçimde madde madde sıralamış.sizi bu kadar geren nedir ? konu güzel ve içeriği zengin.basketbol mevzusunu zaten tartışıyoruz bununla ne bağı var.

bir sonraki yazdığım cümleyi de okusak ne kadar sevincem. "holiganizme ve küfre karşıyım" --> bu başlık sadece holiganizmi besler :mad:

çarşının bck maç kaybederken kendi çaplarında "kartal gol gol gol" şeklinde mastürbasyon yapması gibi bir durum. bizim 1. işimiz fener değil de, her zaman ama her zaman galatasaray olmalı da o yüzden. cidden önemli olaylar oluyor. bazılarımız farkına varamadı hala. dediğim o. farkına varın. bakın ilk mesajıma başlıktaki lütfen.

not:yahu "gereksiz" bir başlık için "gereksiz" yere cevap yazmak zorunda kalmaktan gına geldi. :)

bir sonraki yazdığım cümleyi de okusak ne kadar sevincem. "holiganizme ve küfre karşıyım" --> bu başlık sadece holiganizmi besler :mad:

çarşının bck maç kaybederken kendi çaplarında "kartal gol gol gol" şeklinde mastürbasyon yapması gibi bir durum. bizim 1. işimiz fener değil de, her zaman ama her zaman galatasaray olmalı da o yüzden. cidden önemli olaylar oluyor. bazılarımız farkına varamadı hala. dediğim o. farkına varın. bakın ilk mesajıma başlıktaki lütfen.

not:yahu "gereksiz" bir başlık için "gereksiz" yere cevap yazmak zorunda kalmaktan gına geldi. :)

bu başlık holiganizmi nasıl besler Allah aşkına yapmayın bunlar zaten bilinen gerçekler sadece burada değil nette dönene yüzlerce buna benzer yazı var eğer bu tür başlıklar holiganizmi destekliyorsa fenerle alakalı hiçbir analiz yapmayalım o zaman şunu okuyupta fenere düşman kesilecek bir tane taraftar gösteremessin bana burada zaten bilinen şeyler bunlar..

2.cisi bizim işimiz her zaman kendi takımımızı konuşmak değildir olamazda,bakın taraftar forumlarına Türk Futbolu forumu hepsinde mevcuttur fenerin ne yaptıgı ne halt yediğide bizi ilgilendirir ama GS dan önce değildir mutlaka,ama ilgilendirir.önemli olayların olduğunun farkındayız gerekenleri yapıyoruz zaten.ne yani sırf basketbol mevzusu yüzünden bu tür konular silinsinmi

"gereksiz" bir başlık için "gereksiz" yere cevap yazmak zorunda kalmaktan gına geldi. demişsiniz, bu konunun mevcut olduğu bölüm Türk Futbolu Forumu Dimi böyle konuların olması gayet normal

bu başlık holiganizmi nasıl besler Allah aşkına yapmayın bunlar zaten bilinen gerçekler sadece burada değil nette dönene yüzlerce buna benzer yazı var eğer bu tür başlıklar holiganizmi destekliyorsa fenerle alakalı hiçbir analiz yapmayalım o zaman şunu okuyupta fenere düşman kesilecek bir tane taraftar gösteremessin bana burada zaten bilinen şeyler bunlar..

2.cisi bizim işimiz her zaman kendi takımımızı konuşmak değildir olamazda,bakın taraftar forumlarına Türk Futbolu forumu hepsinde mevcuttur fenerin ne yaptıgı ne halt yediğide bizi ilgilendirir ama GS dan önce değildir mutlaka,ama ilgilendirir.önemli olayların olduğunun farkındayız gerekenleri yapıyoruz zaten.ne yani sırf basketbol mevzusu yüzünden bu tür konular silinsinmi

"gereksiz" bir başlık için "gereksiz" yere cevap yazmak zorunda kalmaktan gına geldi. demişsiniz, bu konunun mevcut olduğu bölüm Türk Futbolu Forumu Dimi böyle konuların olması gayet normal

son msgım bu başlığa bu arada.

ya basında böyle yapıyor. eski konuları ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyor. maçtan önce bir anda herkez gaz moduna giriyor.

bunları biliyoruz. ama bunların bize bizi germekten başka katkısı yok diyorum. hazır yazmışken trabzonda maçtan çekilmeyi de yazsaydınız bari. yani bunların önüne geçmemiz lazım.

yemin ediyorum ben arada deplasmana gitmek istiyorum sadece fener bck stadında o maçı yaşamak için ama holiganlar sarmış dört bir yanımı gidemiyorum.:(

şu skandaldan sonra daha fazla antipatik olmadan başlığı kapatsak mı ne ?

....

Şahin Koç'un da dediği gibi zaten bilinen şeyler bunlar, ben tekrar kendi üslubumca sıraladım. Sırf tartışma doğurmamak, analizi sağlıklı tutmak adına pek çok konuyu es geçtim. Yüzüysel analizler yaptım. Bunu da belirttim. Yoksa "Rıza efendi 2 ekmek 1 süt" örnekleri de verirdim.

Daha önce yaptığım açıklama. Konuyu okusaydınız, görürdünüz.

Konuyu ben açtığım için sorumluluk hissederek bir şeyi tekrar hatırlatmak istiyorum. Sırf polemik doğmasın diye yazıda fenerbahçe taraftarlarının analizini yapmadım. (Ki istesem burası Galatasaray Forumu deyip yapardım.) Başlıkta da site yönetimin ilkeleri uyarınca nefret yerine antipati kelimesini kullandım. Zaten yazdıklarım genel, bilindik değerlendirmeler. Ben kendi üslubumca madde madde sıraladım. Bu başlığı fenere sövme değil eleştiri başlığı olarak görelim. Fenerli arkadaşlar da yorumları ve yazıyı kaldıramayacaksa lütfen hiç bir şey yazmasın.

Sadece 7 mesajına dayanarak fenerli olduğunu tespit etmedim. Ayrıca saçmalamadım, sadece alıntı yaptım. Saçmalık varsa bu senin yazdığın mesajlara ait.

Sadece ilk sayfadaki mesajlarından alıntı yapıyorum. Devam etsem kim bilir neler çıkacak?

Antu'da gir Türk Futbolu forumuna sayfalarca Galatasaray'a sövme konuları var. Forumun efsane topiklerinden biri de Galatasaray-Tromso maçına ait. Tamam biz antu gibi olmayalım ama izin verinde feneri analiz edeceğimiz bir konumuz da olsun.

şu skandaldan sonra daha fazla antipatik olmadan başlığı kapatsak mı ne ?

Gerçekler biraz acıtıyor sanırım. Başlığı baltalamak için daha neler yapacaksınız merakla izliyorum. Başlığı açarken bu kadar canınızı yakacağımı tahmin etmemiştim. Demek ki tespitler cuk oturdu. İçinizden biri bile "Hayır biz antipatik değiliz" diyemedi. Sadece bütün takımlar için yazılabilir böyle şeyler gibi bahaneleriniz var. Skandal dediğiniz konuya gelince onunda cevabı başlıkta var. Konu fenerbahçe'nin neden antipatik olduğu, başka bir karın ağrınız varsa sizi başka konulara hatta başka forumlara alalım.

Kaldı ki konu Galatasaray'ın basketbolda yaptığı hata değil, fenerin neden antipatik olduğu. Galatasaray basketbol takımı idarecileri gereksiz bir hata yaptı, Galatasaray'a şampiyonluk filan getirmeyen saçma sapan bir hata. Kulüp özürünü diledi, bedelini de ödeyecek. Sen de yazıyı okumamışsın. Siz herhangi bir hatanızda kamuoyundan bu şekilde açık seçik özür dilemezsiniz. Galatasaray'ın sizden en büyük farklarından biri de bu. Konuyu Galatasaray'ın basketboldaki yaşadığı olayı gündeme getirerek hiç çarptırmaya, üste çıkmaya çalışma.

Gerçekler biraz acıtıyor sanırım. Başlığı baltalamak için daha neler yapacaksınız merakla izliyorum. Başlığı açarken bu kadar canınızı yakacağımı tahmin etmemiştim. Demek ki tespitler cuk oturdu. İçinizden biri bile "Hayır biz antipatik değiliz" diyemedi. Sadece bütün takımlar için yazılabilir böyle şeyler gibi bahaneleriniz var. Skandal dediğiniz konuya gelince onunda cevabı başlıkta var. Konu fenerbahçe'nin neden antipatik olduğu, başka bir karın ağrınız varsa sizi başka konulara hatta başka forumlara alalım.

neden benim mesajıma alıntı yaptığına anlam veremmedim...

bunları böyle kurallar bütünü olrak dükkanlarda falan görsek süper olur.

En büyük oLan Hiçbir zaman Çekilmez , istenmez , Sevilmez !

Buna En GüzeL Örnek ;

Bizim Büyük oLmamızın En büyük Sebebi Şudur ;

Sporun yaşayan en eski tarihçilerinden birisi olarak Veli Necdet Arığ vermiştir :)

13.10.2008 tarihinde Anadolu Ajansı muhabirine şu açıklamaları yaptı. "Kurtuluş Savaşı başlangıcında Atatürk kulüplere yer altına inilmesi talimatını verdi ve gizli lider de Mareşal Fevzi Çakmak`tı. Yer altına inilmesi talimatına uyan 2 kulüp var. Birisi Fenerbahçe, diğeri Altınörs İdman Yurdu yani şimdiki Ankaragücü. İkisi indiler ve ikisi beraber çalışmalar yaptılar. 69 vapur dolusu cephane kaçırdılar Kocaeli yoluyla Ankara`ya. İşgal güçlerinin çöplüklere yığdıkları cephaneleri de bizimkiler buldu. Alıp götürürken yolda önünü kestiler. Daha sonra işgal kuvvetleri Fenerbahçe kulübünü bastılar, çatışma oldu orada. Fenerbahçe`nin A takım kadrosunda oynayan 3-4 futbolcu da şehit düştü. Daha sonra da Ankaragücü kulübünü bastılar, ancak onlar daha önceden haber almıştı ve ayrıldılar. Bir tek kulüp çaycısı Hamdi Baba vardı. Hamdi Baba`yı aldılar, gittiler ve Hamdi Baba`dan sonradan hiçbir haber alınamadı. Şimdi bana Fenerbahçe ve Ankaragücü`nden başka bir kulüp `Kurtuluş Savaşında bizim de şehidimiz var` diyebiliyorsa en yükseğe çıkar atarım kendimi." :2_thumbs_up_-_anima

ne kadar gerizekalılar var ya:eek: ulan hiç araştırdınız mı şu işin gerçeğini...hayatınız palavra sizin...cephaneye silah kaçırmakmışmışmış...bi kere siz eziklerin resmi sitesinde uydurulan hikayenin aslı ortaya çıktı.belirtilen yerde cephanelik diye bişi yok...hatta o dönemlerde adını kahramanlık hikayeleriyle süsledğiniz ve fb kurucularından diye övündüğünüz kişi 1960-70 lerde 45 yaşında vefat etmiş birisi.bunu bizzat yaşadığı mahallede oturan kişinin kendi açıklamalarından izledim..daha binlerce palavra...SİZDEN NEFRET EDİYORUZ!!!

Üst Alt