Netflix | Ana Konu - Sayfa 54 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
the boys izliyeceğim bitsinde
lovecraft country ve raised by wolves da ilk bölüme bakarım gibi bir ara
i may destroy you diye bişey de var o da olabilir
bi de perry mason diye bişey çıkmıştı ama tercih edilmemiş gibi yine de hbo olması ve başroldeki herif için ilk bölme bakabilirim doğrusu
ted lasso adlı komedi de göze çarpıyor şu aşamada

the boys izliyeceğim bitsinde
lovecraft country ve raised by wolves da ilk bölüme bakarım gibi bir ara
i may destroy you diye bişey de var o da olabilir
bi de perry mason diye bişey çıkmıştı ama tercih edilmemiş gibi yine de hbo olması ve başroldeki herif için ilk bölme bakabilirim doğrusu
ted lasso adlı komedi de göze çarpıyor şu aşamada
kardeşm keşke netflix adlı firmanın da başlıgında bir dizisini öerseydin

The haunting of bly manor

8/10

-Jamie&Dani ilişkisi güzeldi (netflixten umduğumuz hareketler)
-Dani ponçik <3 :ka21:

serinin ilk dizisi buna nazaran daha güzeldi, küçük çocukların etkisi olsa gerek. bundaki tipleri beğenmedim.

images

Çökme yolunda emin adımlarla devam ediyor

Ne yönden çöküş? Ekonomik olarak mı? Sadece wikipedia kaynağına bakarsanız 13 milyar dolarlık bir şirket olduğunu görürsünüz. Yine en basit bilgiye ulaşma noktası wikipedia'ya bakarsanız Dünya'da İran, Suriye, Kuzey Kore ve Kırım ülkeleri dışında hizmet vermediği ülke yok. Bu ülkeler de Amerika'nın yaptırımları sebebiyle hizmet almıyor. Hizmet verdiği ülkelerde toplam 193 milyon abonesi olduğunu görürsünüz.

İçerik açısından eleştiriliyor daha fazla. Muhtemelen siz de içerik açısından eleştiriyorsunuz. Ama eleştirenler imkansız hayaller kuruyor. Herkes istiyor ki tüm diziler en iyi diziler en başarılı diziler hepsi Netflix'te olsun. Öyle bir dünya yok. Her şirketin artık kendi yayın platformları var. Siz ülkenizde kendi takımınızın tüm maçlarını tek bir yayın organından izleyebiliyor musunuz? Hayır! Dizileri, filmleri nasıl tek bir şirkette toplanmasını bekleyebiliriz. Üstelik futboldan çok daha büyük endüstri. Şirketler ancak dönem dönem filmleri kiralayıp platformlarında yayınlıyorlar.

Kaliteli içeriğe de gelince... Adamlar yerel yapım şirketlerinden dizi, film çekmelerini istiyorlar. Benim bildiğim İspanya'da la casa da papel, Almanya'da Dark, Türkiye'de Atiye vs. Adamlar her sene benim gördüğüm en az 10 üst düzey kaliteli dizi çıkarıyorlar. İzlemeye yetişemiyorum. Yayınlanan tüm dizilerin kaliteli olmasını beklemek, daha da önemlisi herkesin zevkine hitap etmesini beklemek çok ütopik.

Ne yönden çöküş? Ekonomik olarak mı? Sadece wikipedia kaynağına bakarsanız 13 milyar dolarlık bir şirket olduğunu görürsünüz. Yine en basit bilgiye ulaşma noktası wikipedia'ya bakarsanız Dünya'da İran, Suriye, Kuzey Kore ve Kırım ülkeleri dışında hizmet vermediği ülke yok. Bu ülkeler de Amerika'nın yaptırımları sebebiyle hizmet almıyor. Hizmet verdiği ülkelerde toplam 193 milyon abonesi olduğunu görürsünüz.

İçerik açısından eleştiriliyor daha fazla. Muhtemelen siz de içerik açısından eleştiriyorsunuz. Ama eleştirenler imkansız hayaller kuruyor. Herkes istiyor ki tüm diziler en iyi diziler en başarılı diziler hepsi Netflix'te olsun. Öyle bir dünya yok. Her şirketin artık kendi yayın platformları var. Sen ülkende kendi takımının tüm maçlarını tek bir yayın organından maçı izleyemiyorsun. Dizileri, filmleri nasıl tek bir şirkette toplanmasını bekleyebiliriz. Adamlar dönem dönem filmleri kiralayıp platformlarında yayınlıyorlar.

Kaliteli içeriğe de gelince. Adamlar yerel yapım şirketlerinden dizi, film çekmelerini istiyorlar. Benim bildiğim İspanya'da la casa da papel, Almanya'da Dark, Türkiye'de Atiye vs. Adamlar her sene benim gördüğüm en az 10 üst düzey kaliteli dizi çıkarıyorlar. İzlemeye yetişemiyorum. Yayınlanan tüm dizilerin kaliteli olmasını beklemek, daha da önemlisi herkesin zevkine hitap etmesini beklemek çok ütopik.
Eleştirim şöyle, sen koskoca netflix ol bir film yapama. Şu son 2 yıldır çekilemez bir hal alıyor. Herkes dizi beğenecek sürekli onun peşinden koşacak diye bir kavram yok. Eski filmleri oturup konuşuyoruz, benim açımdan üzücü bir durum. Netflix Üyeliği kapış kapış gittiği zamanlar oldu. O etkisi kalmadı bana göre. Ha dediğiniz gibi netflix bir dağıtımcı ve içerik üreticisidir. Film çekmek onlar için esas gaye değildir, ama o kadar kazanan bir şirketin film konusunda şirketlerle masaya oturması gerekiyor. Hem onların yararına olacaktır, hem biz izleyenlerin alacağı zevkle daha fazla üye kazanmaya devam edecekler.

Kalifat dizisi fena değildi. Bizzat kendim tanık oldum Amsterdam’da doğup büyüyen bir vatandaşın IŞID’e katılışını. Orada öldü çocuk. Harbiden çocuktu daha.

Yaşça büyük bir kuzeni vardı. O kahpe yüzünden gitti oralara. Allah belasını versin onun, cehennem ateşinde yandığını görürüm inşallah.

Daha yeni annesini kaybetmişti. Çocuk hayatında bir arayış içerisindeydi belli ki. Saçlarını sarıya boyayıp dar (skinny) pantolon giyen ufacık çocuk çok değil sadece 1.5 sene sonra Raqqa’ya gitti.

Üst Alt