nişan ve düğünlerin saçmalığı | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

nişan ve düğünlerin saçmalığı

74497e1b1c4debbb8f2eaf69111b31b9.jpg

Evet bu gösteriş için dünya borca girilir. Birbirini seven iki kişi nikahı kıyıp evlerine gidecekken, araya aileler girer ve '1 kere yapıyoruz bu işi' saçmalığı ile evlatlarını saçma geleneğin içine atarlar.

Tanımadığın insanların seninle fotoğraf çekmesine mi yanarsın, halay başının milleti eğlendirmesine mi kafayı takarsın. Düğünlerde acun gibi olmak kaçınılmazdır.

Bu saçma geleneklerin sonu elbet bir gün gelecektir.

En saçma olanı takı işi.. insanlar senin mutlu gününe gelirken boşa stres yapıyor ne alsam kaça alsam diye..bunu ilk çıkaran ağır geri zekalidir.. düğün sahipleri de ben şunu götürdüm geri gelecek mi diye keyif almak yerine onu takip ediyor.. düğün neyse de şu takı olayının tamamen kalkması lazım eglence olan bir işe maddiyat girmemeli.. hem takı olayı kalkarsa insanlar gerekli gereksiz herkesi çağırma işini bırakıp daha mütevazi ve samimi düğünler yapmak zorunda kalacak..

Çok saçma sebeplerine gelirsek ;

bana göre tek bir geçerli sebep : KİMSEYİ MEMNUN EDEMEMEK.

1 milyon tl harcanmış ultra lüks düğünde sadıçlık yaptım. O masal gibi düğünde bile misafirler bir çok şeye kulp taktı.

10 bin tl lik düğünde de , milyon tl lik düğünde de kimseyi mutlu edemiyorsunuz bunu bilin.

Gelinlerin tek karşı argümanı : bi kiri diğin yipiyiriz.

Düğünler bitmez arkadaşlar. Bu bir sektör. Gelinin saçının kılından tut , damadın giyeceği çoraba kadar bir sektör.

10'dan fazla nikah şahitliğim var. Çok düğünü yakınen takip ettim. Damatlar hep isteksiz , gelinler ne istediğini bilmiyor.

Sade şık bir nikah , hemen akabinde hızlıca bir yurtdışı uçak bileti ve bir süre de olsa bu kaotik ülkeden kaçmak bence daha mantıklı.

74497e1b1c4debbb8f2eaf69111b31b9.jpg

Evet bu gösteriş için dünya borca girilir. Birbirini seven iki kişi nikahı kıyıp evlerine gidecekken, araya aileler girer ve '1 kere yapıyoruz bu işi' saçmalığı ile evlatlarını saçma geleneğin içine atarlar.

Tanımadığın insanların seninle fotoğraf çekmesine mi yanarsın, halay başının milleti eğlendirmesine mi kafayı takarsın. Düğünlerde acun gibi olmak kaçınılmazdır.

Bu saçma geleneklerin sonu elbet bir gün gelecektir.
Evlenmek için bu geleneğin bitmesini bekleyeceksen, Çorum alacahöyük kazılarında da bir mezar bulmuşlar, adam aynen senin gibi düğünden nişandan dertliymiş,öyle yazıyormuş lahitinde

Kesinlikle katıldığım bir husus.

Özellikle "elalem ne der" düşüncesine yenik düşmüş insanlar hiç çekilmiyor. Elalem ne düşünüyorsa düşünsün, hepsine b.k yemek düşer ancak. Sonuçta sen evleniyorsun, akrabanın akrabasının akrabası değil.

sent via GSC

Lüks düğün yapacağım diye tüm takıları düğün salonuna bırakan, oda yetmeyen gelip sadıcın kredi kartını alan arkadaslarım var :asd:

Çok saçma sebeplerine gelirsek ;

bana göre tek bir geçerli sebep : KİMSEYİ MEMNUN EDEMEMEK.

1 milyon tl harcanmış ultra lüks düğünde sadıçlık yaptım. O masal gibi düğünde bile misafirler bir çok şeye kulp taktı.

10 bin tl lik düğünde de , milyon tl lik düğünde de kimseyi mutlu edemiyorsunuz bunu bilin.

Gelinlerin tek karşı argümanı : bi kiri diğin yipiyiriz.

Düğünler bitmez arkadaşlar. Bu bir sektör. Gelinin saçının kılından tut , damadın giyeceği çoraba kadar bir sektör.

10'dan fazla nikah şahitliğim var. Çok düğünü yakınen takip ettim. Damatlar hep isteksiz , gelinler ne istediğini bilmiyor.

Sade şık bir nikah , hemen akabinde hızlıca bir yurtdışı uçak bileti ve bir süre de olsa bu kaotik ülkeden kaçmak bence daha mantıklı.

Yurt dışında ki insanlara o kadar özeniyorum ki, adamlar aile ortamında 30-40 kişi bir araya toplanıyor, klisede ya da şöyle bir ortamda şampanya eşliğinde evlenip dağılıyolar.

wedding3.jpg

zk95h8r_nDOMjKPu5TN5dx0hILNmnP6Ca6SocptVFBaZZEwhr_BHl6eAO6HtLS1kAIhbsq-3iBeTs2TJicVQh5VNShaA3vGM9kgvLfXVS4KOvANt9egz6LuktB31lQ

3.jpg

Birde bizim düğünleri kes

Yurt dışında ki insanlara o kadar özeniyorum ki, adamlar aile ortamında 30-40 kişi bir araya toplanıyor, klisede ya da şöyle bir ortamda şampanya eşliğinde evlenip dağılıyolar.

wedding3.jpg

zk95h8r_nDOMjKPu5TN5dx0hILNmnP6Ca6SocptVFBaZZEwhr_BHl6eAO6HtLS1kAIhbsq-3iBeTs2TJicVQh5VNShaA3vGM9kgvLfXVS4KOvANt9egz6LuktB31lQ

3.jpg

Birde bizim düğünleri kes
Tutan yok sen de yap.
Hem yurt dışında da acayip işler dönüyor bu konuda.
Mesela kilise ayininden sonra senin benim gibi bir salon tutup bir hayli masrafa giriyorlar.

Burada salonlar adam başı kiralanıyor. Mesela adam başı yeme içme içinde 80 euro ödüyorsun.
1000 kişi davet edemezler tabii 100 kişi davet ediyorlar.
Davetiyeler ve oturma yerlerinde ismin oluyor.
Yani 2 kişilik yerin varsa amcaoğlu gelemiyor.

Genelde bizim türklerin düğünleri bin kişi olduğu için, böyle düğün yapamıyoruz.

Bu arada ben evliyim lakin bir fotoğrafçı arkadaşım sağolsun, salon limuzin fotoğrafçı çalgıcı vs. hepsini kelepir fiyata ayarladı.

Genellikle teyze hala yenge bu konulara girerse kaç, hiç durma.
Senin anlaşabileceğin kişi eşindir, eğer anlaşamıyorsanız bu konularda, hayatınız boyunca bu böyle gider.

Gscimbom mobil

Tutan yok sen de yap.
Hem yurt dışında da acayip işler dönüyor bu konuda.
Mesela kilise ayininden sonra senin benim gibi bir salon tutup bir hayli masrafa giriyorlar.

Burada salonlar adam başı kiralanıyor. Mesela adam başı yeme içme içinde 80 euro ödüyorsun.
1000 kişi davet edemezler tabii 100 kişi davet ediyorlar.
Davetiyeler ve oturma yerlerinde ismin oluyor.
Yani 2 kişilik yerin varsa amcaoğlu gelemiyor.

Genelde bizim türklerin düğünleri bin kişi olduğu için, böyle düğün yapamıyoruz.

Bu arada ben evliyim lakin bir fotoğrafçı arkadaşım sağolsun, salon limuzin fotoğrafçı çalgıcı vs. hepsini kelepir fiyata ayarladı.

Genellikle teyze hala yenge bu konulara girerse kaç, hiç durma.
Senin anlaşabileceğin kişi eşindir, eğer anlaşamıyorsanız bu konularda, hayatınız boyunca bu böyle gider.

Gscimbom mobil

Burda o rahatlıkla 'hadi bizde böyle yapıyoruz' diyemiyosun işte. Eşini onun annesini babasını geçtim hadi onlar istemedi, bu sefer senin annen ısrar ediyo. Hadi kimse bişey demese teyzeler kafaya giriyo, kuzenler. Neden çünkü onlar gösterişli yaptılar, herkes öyle yapmak zorunda.

Burda ki kafa bu olduğu için dediklerini yapan sayısı bir elin parmağını geçmez, ya ailesi yakını olmayanlardır ya da yurt dışı kökenli olanlardır. Gelenekler fena burda, anlatmaya gerek yok acılarla tecrübe.

Üst Alt