nişan ve düğünlerin saçmalığı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

nişan ve düğünlerin saçmalığı

herkes bencilce bu soruyu kendi cebini düşünerek yanıtlamış.

benim bir kızım olsa ve damat beyde düğün ister misiniz diye sorsa. eee heralde karşında eşşek başımı var derdim.

düğünsüz kızımı vermektense hiç vermezdim. yok borçmuş, boşa giden paraymış.

damat beyin parası yoksa yallah başka kapıya. kredi çeksin çalışır ödenir, hiç birşey kızımın mutluluğundan önemli değil.

benim bir kızım olsa ve damat beyde düğün ister misiniz diye sorsa. eee heralde karşında eşşek başımı var derdim.

damat beyin parası yoksa yallah başka kapıya. kredi çeksin çalışır ödenir, hiç birşey kızımın mutluluğundan önemli değil.
Tebrikler ama şikayet edilen dans etmek yoksa parasını verelim gel sen dans et üstat

Bu senin degil kizinin karari

Sanane dugunden?

Ben o haftayı hatırlamıyorum bile. Erkek kardeşim arabasında 3 tane ruhsatsız silahla yakalanıp tutuklanmıştı düğünden 3 gün önce. Zaten aşina içeriye girip çıkmayla , uyarmıştık birde bak düğün öncesi bişey olmasın diye. Yok sıkıntı yok falan demişti ama sıkıntının büyüğü olmuştu. Bütün hafta ''acaba düğünü yapmasam mı ? '' sorusuyla geçirdim kafamda. Son ana kadar bir vazgeçiş durumu vardı ama sevdiğim insanı o halde bırakmak benim karagümrüklü yapıma uymuyordu. En nihayetinde bir söz vermiştik. Sözü tuttuk. Kısaca tayyip mode : ne istedilerse verdik.

Düğün gerçekten kalabalıktı. Yani benim rizeli , eşimin trabzonlu oluşu sülalenin kalabalıklığı falan derken 600-650 kişi net masaları işgal etmişti.

Zaten canım sıkkın , kardeşim tutuklanmış. Benden oynamamı ,horon tepmemi falan beklediler. Ben hayatımda hiç düğünlerde oynamadım yapıma ters geliyordu. Kendi düğünümde de oynamadım.

Gerçekten bir baldız vakası atlattım diyebilirim. Bu baldızlara düğünde ne oluyorsa arkadaş ben anlamıyorum. Onu atlattım , canım sıkkın patlayacak yer arıyorum. Düğünü yaptığımız mekanın sahibine patlamıştım aynı gece. Herif tutturdu 800 kişi geldi diye. Ulan masalar 10'arlı 70 masa sayıyorum. Her masada 10 kişide yoktu. Hesabı yanlış yani. Kafam zaten atık herifin kolunu burkup kıçına doğru zorladım sürahi gibi takılmıştır bi 5-6 gün. ( sırf bu olaydan bizim düğün kasedimidir nedir onu 2 ay geç verdi )

Tanımadığım 600 kişiyle öpüşmüşümdür o gün. Bence en sorunlu tarafı bu. Herifi tanımıyorum hayatımda hiç görmemişim , suratım asık ama sadece takı takıyor diye gülümsemek zorunda olmak bence düğün gecesinin en zorlu sınavıydı.

Zaten tantanası sabah 8 de başlıyor. Gelini kuaföre bırak , araç süslet , kuaförden al , eve bırak , evden çıkartırken abisi falan kapıyı tutsun para istesin. Ben para vermedim açmıyorsanız gidiyorum dedim açtılar :asd:

Düğün veya nişan farketmez ben ikisinide en coşkulusuyla yaptım. İnsanları memnun edemedim , o kadar sinir sahibi oldum.

Bence değmiyor. Hatta eşim bana geçen gün kalkmış diyor ki '' düğün yapmasamıydık daha iyi olurdu sanki''

Kafamı fırının içine sokup 180 derecede 20 dakika tutmak istedim. Ki ben ona düğün yapmayalım al dünya haritası bir yer seç 10 günlüğüne gibi gayet fantastik bir teklifle gitmiştim de o yeni gelinlik heyecanıyla anlamamış :asd: şimdi mi gitsek diyor :asd:

o iş geçti canım ,hayvan terli :asd:

Kabus resmen
Hayirli olsun yine de

başımdan iki evlilik geçti. şuan bekarım. ucuz yırttım diyebilirim :) nişan, düğün, kına benzeri durumlar kadar saçma sapan şey yok gerçekten. boşuna para israfı.

Bende de halay oynama kiz isteme kaygilarinin ustune dil problemi var.
Kürtce anliyor ama konusamiyor dugun gunu tanidiklarin yuzde 70i kurtce muhabbet edecek turkce cevap verecegim kizin annesi babasiyla ceviri yardimiyla konusacagim anksiyete yaratiyor resmen dusundukce.

benim kardeşim hem istanbul hem de memlekette iki düğün yaptı yaşadığımız stresi siz hesap edin.. ( covid açısından )

benim zamanımda durumumuz pek yoktu ben yeni mezundum düğün yapamadık.ama hanımların hep içinde bir uktedir başınıza kakarlar mutlaka düğün yapın arkadaşlar..

Evlilik başlı başına bir saçmalıkken bu düğün işi tam komedi.20 yıllık dostum eylülde düğün yapacak bu kötü zamanda.Tüm uyarılarımıza rağmen peşinden atlı koşturuyor yapacak.Birde utanmadan gel önlemleri aldık diyor.Ha dedim gelirim bekle sen.Sanırsın aşıyı buldu hırbo çok rahat.

benim kardeşim hem istanbul hem de memlekette iki düğün yaptı yaşadığımız stresi siz hesap edin.. ( covid açısından )

benim zamanımda durumumuz pek yoktu ben yeni mezundum düğün yapamadık.ama hanımların hep içinde bir uktedir başınıza kakarlar mutlaka düğün yapın arkadaşlar..
Biz yaptıkta ne oldu.
1000 kişi geldi yine beğenmedikleri şeyler vardı.
O teyzeler halalar yok mu.
Bugün misafirliğe gitsem o düğündeki halleri geliyor gözümün önüne.

Bir insan özel fotocuya 35 tane resim çektirip parasını damata ödetir mi ya?!? Resmin tanesi 5 euro.
Zaten parasını verdiğim bir fotocu var git ona çektir.

Zarar vermek için yapmadıysa, ben de bir şey bilmiyorum.

Gscimbom mobil

Üst Alt