Foto Galeri - O Ses Türkiye Jürisinin Dünden Bugüne Değişen Üyeleri ve Ücretleri | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Foto Galeri O Ses Türkiye Jürisinin Dünden Bugüne Değişen Üyeleri ve Ücretleri

2011'den bu yana televizyonda fırtınalar estiren yarışma O Ses Türkiye'de, bugüne kadar 10 farklı isim jüri koltuğuna oturdu. Bu isimlerin aldıkları ücretler de yıllardır spekülasyon konusu olmaya devam ediyor. Dünden bugüne jüri üyelerinin değişimini ve hangi maaşlarla çalıştıklarını derledik.

Acun Ilıcalı'nın Türkiye'ye getirdiği formatların en çok tutanlarından biri O Ses Türkiye, 2011'de Show TV'de yayın hayatına başladı.

İlk iki sene jüri kadrosu Hülya Avşar, Mustafa Sandal, Murat Boz ve Hadise'den oluşuyordu. Dört jüri üyesinin haftalık maaşları ise yaklaşık 10'ar bin liraydı.

s-9709c010e2764a648cff323a8a54ed1ccd57a7eb.webp

Dönemin yarışmalarına göre bu paraların az olduğu konuşuluyordu. Ancak ikinci sene haftalık maaşlar 45 bin lira bandına yükseldi.

s-da0643330530ee3ef9a33346273094383ba734e0.webp

2013'de 3.sezonu Star Tv'de başlayan O Ses Türkiye, iki jürisini değiştirdi. Mustafa Sandal ve Hülya Avşar'ın yerine Gökhan Özoğuz ve Ebru Gündeş jüriye dahil oldu.

s-a04cc66a249ca79b7cbddd52c8d18ecade1c3251.webp

Jüri üyelerine birbirine yakın seviyede maaş ödeyen Acun Ilıcalı'nın, Ebru Gündeş hamlesiyle işler karıştı. Ebru Gündeş, haftalık 100 bin liraya jüri koltuğuna oturmayı kabul etti.

s-5552c96039c8d55b1c83a119fae4cb151210173d.webp

Bu radikal değişiklik ve programın çok iyi reytingleri diğer jürilerin maaşlarında da iyileştirmeye gidilmesine yol açtı. Hadise'nin haftalık maaşı 60 bin liraya yükseldi.

s-4e7dc83033c58eb8c9b08d8fce9aa18d06ef1211.webp

4.sezonuna Tv 8'de başlayan O Ses Türkiye'de jüride yine bir değişiklik oldu. Yetenek Sizsiniz'e geçen Murat Boz'un yerini Mazhar Alanson - Özkan Uğur ikilisi aldı.

s-57204486f2239b02b235b1ab7beb2bf041c21f28.webp

Mazhar-Özkan ikilisi bir sene sonra yerlerini tekrar Murat Boz'a bıraktı. Geçen sezon kadroya dahil olan bir diğer isim ise Gökhan Özoğuz'un ikizi Hakan Özoğuz oldu.

s-96ad95dc0ad31ace4749583f0c465d1a00610cef.webp

O Ses Türkiye'nin altıncı sezonunda jürilerin alacakları haftalık maaşlar da açığa çıktı. İşte o isimler ve maaşları:

s-d7ad133a06298af8516465a47de3695e93398563.webp

Gökhan - Hakan ikilisi beraber oldukları ilk sezonda Emre Sertkaya ile birlikte şampiyonluk yaşamışlardı. İkilinin iki sezondur aldıkları haftalık ücret: 45'er bin lira.

s-7ce304ce81dd00281aabe6998b1701abd7eaf114.webp

Altı sezonun hepsinde yer alan Hadise'den sonra programın en tecrübeli jürisi olan Murat Boz'un şu anki haftalık maaşı: 85 bin lira.

s-464b33ee9a1c115e15c8d3c7f015cb8eb8f4d0fe.webp

Bir türlü şampiyonluk yaşayamayan Hadise'nin aldığı haftalık ücret: 85 bin lira.

s-203f751ee2704c8d4ee614143403c680e4b926db.webp

Acun Ilıcalı'nın, Ebru Gündeş'in ayrılığı sonrası bu sezon jüriye dahil ettiği Sibel Can'a vereceği haftalık maaş: 100 bin lira.

s-6db50d67a78fe75563c2892bf6c2ab4cfeb0469f.webp

Son düzenleme:
Adamlar oturdukları yerden eğlenerek, gülerek ne paralar kazanıyorlar yahu. Haftalık 85, 100 bin lira nedir ya. Sanki memleketi kurtarıyorlar.

Adamlar oturdukları yerden eğlenerek, gülerek ne paralar kazanıyorlar yahu. Haftalık 85, 100 bin lira nedir ya. Sanki memleketi kurtarıyorlar.

Hocam arz ve talep meselesi futbolda da konuşulur bu konu , adam o kadar para kazanmasa verebilecek mi o kadar maaş ? Hayır ama eğer adamın geliri fazlaysa ve çok kar yapıyosa onun doğrultusunda para verir çalışanlarına .Bizim gibi normal vatandaşlar farklı bir pencereden görüyoruz bunları ama diğer türlü bakmak daha iyi

Hocam arz ve talep meselesi futbolda da konuşulur bu konu , adam o kadar para kazanmasa verebilecek mi o kadar maaş ? Hayır ama eğer adamın geliri fazlaysa ve çok kar yapıyosa onun doğrultusunda para verir çalışanlarına .Bizim gibi normal vatandaşlar farklı bir pencereden görüyoruz bunları ama diğer türlü bakmak daha iyi

Futbolu bi nebze anlamak mümkün. Adamların yeri geliyor ayağı kırılıyor, yeri geliyor burnu kırılıyor, omzu çıkıyor. Kariyerleri boyunca birçok kez bıçak altına yatmak zorunda kalıyorlar. Ayrıca adamlar asker gibi. Her gün zorunlu idman yapıyorlar. Yani olayı detaylı bir şekilde ele alırsak futbol aslında o kadar da kolay bir iş değil.
Ama bunlar bu kadar para kazanmak için ne yapıyor? En fazla "ay bugün çok şarkı dinledim, aşırı yoruldum" diyebilirler. Şarkı dinle, birkaç makara kukara yap sonra da her hafta hesabına 85, 100 bin para yatırılsın. Şimdi bu adalet mi? Dediğin gibi biz farklı pencereden bakıyoruz ama bu kadar paraların dönmesi, üstelik ülkede bu kadar açlık, sefalet, işsizlik varken, zaten parası bol olan adamların servetine servet katması adalet değil benim için.

paraları duyunca niye moraliniz bozuluyor ki la :D

siz izliyorsunuz diye oluyor.. ben hiç izlemiyorum ve bunlara 5 kuruş katkım yok.. 10 milyon kişi izlerseniz ve reklam verenler de kalabalığı görüp parayı basarsa tabi ki bu reklam gelirini aralarında bölüşecekler.. :)

reyting her şeydir.. izleme bak ne oluyor..

Allah daha çok kazandırsın. Kendi bakış açımdan söylemek gerekirse bedelini çok yüksek ödüyorlar. Özel hayat veya gizlikleri hiç olmayan insanlar. Para önemli hayata tabiki ama çok daha önemli şeyler var benim için.

Evlendirme programı sunucularına da kıl oluyorum onlarda bu miktarlarda para kazanıyorlar.
Yarışmanın yabancı versiyonundaki jüriler ne kadar kazanıyor?Allah bilir en çok kazanan bizimkilerdir bu konuda da.

Futbolu bi nebze anlamak mümkün. Adamların yeri geliyor ayağı kırılıyor, yeri geliyor burnu kırılıyor, omzu çıkıyor. Kariyerleri boyunca birçok kez bıçak altına yatmak zorunda kalıyorlar. Ayrıca adamlar asker gibi. Her gün zorunlu idman yapıyorlar. Yani olayı detaylı bir şekilde ele alırsak futbol aslında o kadar da kolay bir iş değil.
Ama bunlar bu kadar para kazanmak için ne yapıyor? En fazla "ay bugün çok şarkı dinledim, aşırı yoruldum" diyebilirler. Şarkı dinle, birkaç makara kukara yap sonra da her hafta hesabına 85, 100 bin para yatırılsın. Şimdi bu adalet mi? Dediğin gibi biz farklı pencereden bakıyoruz ama bu kadar paraların dönmesi, üstelik ülkede bu kadar açlık, sefalet, işsizlik varken, zaten parası bol olan adamların servetine servet katması adalet değil benim için.

Futbol ile kiyasliyorsun, ama emin ol hamallik yapip belinden sakat kalan ve ameliyat icin para bile bulamayan bir isci, o futbolcu hayatini 10000 kere tercih eder.

Günde 8 saat, 9 saat, 10 saaat... Bazen 5, bazen haftada 6 gün.

Ne sartlart altinda calisanlar var.

Fiziksel olarak kendini fit tumayi, avrupadaki gencler artik hobby olarak bile yapiyorlar. futbolcular bunun ile dünyanin parasini götürüyorlar. Ve bunu yapmayanlar bile var.

Muhabir:"Takım yorgun muydu ?" Mourinho:"Yorgun mu ? Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euroyla evine dönen baba yorgun olur, biz değil.

Futbol ile kiyasliyorsun, ama emin ol hamallik yapip belinden sakat kalan ve ameliyat icin para bile bulamayan bir isci, o futbolcu hayatini 10000 kere tercih eder.

Günde 8 saat, 9 saat, 10 saaat... Bazen 5, bazen haftada 6 gün.

Ne sartlart altinda calisanlar var.

Fiziksel olarak kendini fit tumayi, avrupadaki gencler artik hobby olarak bile yapiyorlar. futbolcular bunun ile dünyanin parasini götürüyorlar. Ve bunu yapmayanlar bile var.

Futbolda dönen paralar da çok fazla, ona lafım yok. Ben zaten ikisinin zorluk derecesini kıyasladım. Futbolcular hakediyor demedim. Ama futbolun belli bir zorluğu var. Kimse kolay diyemez. Öyle herkesin de yapabileceği bir iş değil. Belli bir yetenek talep ediyor. Ama şarkı yorumlamak? Emin ol müzikle az çok ilgisi olan çoğu kişinin yapabileceği bir iş.

Futbolda dönen paralar da çok fazla, ona lafım yok. Ben zaten ikisinin zorluk derecesini kıyasladım. Futbolcular hakediyor demedim. Ama futbolun belli bir zorluğu var. Kimse kolay diyemez. Öyle herkesin de yapabileceği bir iş değil. Belli bir yetenek talep ediyor. Ama şarkı yorumlamak? Emin ol müzikle az çok ilgisi olan çoğu kişinin yapabileceği bir iş.

Mesele bence o sarkiyi yorumlamak degil. Sürekli güler yüzlü olup, kameralar önünde rahat ve karizmatik bir sekilde hareket edebilmek. Bunun da yüksek bir stres orani var, ama tabiki her isin böyle. Ve her iste bukadar cok kazanamiyorsun.

Allah daha çok kazandırsın. Kendi bakış açımdan söylemek gerekirse bedelini çok yüksek ödüyorlar. Özel hayat veya gizlikleri hiç olmayan insanlar. Para önemli hayata tabiki ama çok daha önemli şeyler var benim için.
Haftalık 100bin TL ye evinden canlı yayın yapabilirim. Özel hayatım yatak odasıyla sınırlı kalabilir sıkıntı yok.
Kapida 10 tane muhabirin beklediği mekanlara giderlerse tabi cekilirler.
Daha mütevazi takilsalar 1 Allahın kulu çekmez. Kendileri belirliyor gündeme nasi gelmek istediğini.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Haftalık 100bin TL ye evinden canlı yayın yapabilirim. Özel hayatım yatak odasıyla sınırlı kalabilir sıkıntı yok.
Kapida 10 tane muhabirin beklediği mekanlara giderlerse tabi cekilirler.
Daha mütevazi takilsalar 1 Allahın kulu çekmez. Kendileri belirliyor gündeme nasi gelmek istediğini.

XT1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Meslekten dolayı gündemde kalmalı bunlar. Öyle gizli saklı kalmak ile piyasada bu paraları kalmaları çok zor.

Üst Alt