O Şimdi Asker | Şevket Kandemir | Hayırlı Tezkereler| Şafak 249 - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

O Şimdi Asker | Şevket Kandemir | Hayırlı Tezkereler| Şafak 249

Cevap: O Şimdi Asker | Şevket Kandemir | Hayırlı Tezkereler| Şafak 384

Peki alaturka tuvaletin beyazinin gorunmedigi oldu mu hocam? :eek:

Maalesef.. :)

Şaşırtıcı ama gerçekten pisuvara nasıl tuvalet yapılmıyacağını orda ayak yıkayanları hatta oraya büyük tuvaleti yapan insanları bile gördüm..

Alaturka tuvaletin beyazı beyaz değil artık sarıyıda geçmiş kırmızı tonlarında bi renkti :)

Maalesef.. :)

Şaşırtıcı ama gerçekten pisuvara nasıl tuvalet yapılmıyacağını orda ayak yıkayanları hatta oraya büyük tuvaleti yapan insanları bile gördüm..

Alaturka tuvaletin beyazı beyaz değil artık sarıyıda geçmiş kırmızı tonlarında bi renkti :)

Hahah :D

Bana da bugun bir arkadasim anlatti alaturka tuvalet hadisesini. Su tasarrufu yapildigi icin tuvalet renk degistiriyormus.

Neyse hayirli olsun acemilik zor derler ama atlatmissin. :icon_twisted:

Hahah :D

Bana da bugun bir arkadasim anlatti alaturka tuvalet hadisesini. Su tasarrufu yapildigi icin tuvalet renk degistiriyormus.

Neyse hayirli olsun acemilik zor derler ama atlatmissin. :icon_twisted:

Acemilik değilde gerçekten fevri ve asi bir yapım olduğundan emir almak,telkinlere maruz kalmak yıprattı piskolojik olarak.Yoksa bir zorluğu yoktu..Eğitimden falan bahsediyorsan zorluk diyerek eğitimi zaten sivil hayatta da yapıyorduk iş güç hayat kavgası :) ...

Cevap: O Şimdi Asker | Şevket Kandemir | Hayırlı Tezkereler| Şafak 403

Şafak 384..

Şimdi askere gidecek veya gitmeye yakın olan arkadaşlarıma tavsiye de bulunayım..

Kesinlikle arkanızda sevgili bırakmamalısınız. ( en önemlisi bu kafayı yiyebilirsiniz.Allah'tan benim öyle bi problemim olmadı)

Bir de acemiliğie başlarken sakın siz olun kimseye güvenmeyin.En yakın dediğiniz arkadaşınız bile çantanızdaki 10 TL'nize salça olabilir,çalabilir..10 TL nedir ki gerçi ama güveniniz sarsılcağınıza en iyisi kimseyle arkadaşlık yapmayın.

Ne diyebilirim ki acemiliği açıkcası hiç anlamadım öyle geldi geçti.Ama teslim olmadan bir 10 gün öncesinde kafa olarak kendinizi askerliğe alıştırın derim.

Acemilikte kafayı yiyen çok arkadaşınız olucak.Yalandan piskopatlığa vuranlar etc..(hava değişimi vs.. için.)bunlar sağlıklı adamlar değildir.Ciddi anlamda uzak durmak lazım.

Bide siz siz olun yatağınızı düzgün yapın..Fırça yemeyin :)

En önemlisi ilk madde.. :D

Hepimiz genciz güzeliz,sakın arkanızda birini bırakarak gitmeyin.Ciddi ciddi kafayı yiyen adamlar tanıdım.

merak etme abi özellikle 1. madde yi kendime benimsemiştim;)hasret'e zor dayanır insan ve şunuda unutmayın anadan başka yar edinmeyin çünkü bü devirde kimse kimseyi haketmiyor en geç ocakta askerim gidecek ve geleceklere hayırlı tezkereler inşaAllah.Allah yar ve yardımcınız olsun.Hz Muhammed(s.a.v)komutanınız olsun

Bende askere gidiyorum çarşamba teslim oalcağım kısa dönem havacı erim Allaha emanet olun hakkınızı helal edin..

Cevap: O Şimdi Asker | Şevket Kandemir | Hayırlı Tezkereler| Şafak 382

Aşk yok abi,ben dedim kıza zaten...

Bana umut bağlama kızım,ben toprağa söz verdim'' .!

Hayırlı tezkereler...

Şevket bende gidiyorum askere;)20'sinde yolcuyum..

Aydın'a jandarma olarak..Turizm jandarması yetiştiriyorlarmış..Kime sorsam Türkiyenin en rahat yeri diyorlar..

Bu arada Askere giderken ne götürdün:D:DGerci çoğu şeyi ordan verecekler..

Kaç aydır saçımıda kestirmedim orda birgüzel beleşe kestiririm:D:D

Aydın'a jandarma olarak..Turizm jandarması yetiştiriyorlarmış..Kime sorsam Türkiyenin en rahat yeri diyorlar..

Emrah 1996-97 de yaptım askerliği. Öğütlerim eskimiş olabilir ama hala işe yarayacağını düşünüyorum.

Bir kere sana yanında ne götürmen gerektiğini söyleyen çok olur, ben genelde bu listeye genelde girmeyen ufak detalardan bahsedeyim.

1-) Vatka (Tüfek omza çalışmalarında omuzun incitmesin diye)

2-) Filketeli iğne (Vatkayı ve yatak çarşafını iğnelemek için)

3-) Vazelin (talimlerde kulak, ense, burun yanmaması için)

4-) Ayakkabı keçesi (Asker botu vurmasın diye)

Çok dua edersin çok. :)

Emrah 1996-97 de yaptım askerliği. Öğütlerim eskimiş olabilir ama hala işe yarayacağını düşünüyorum.

Bir kere sana yanında ne götürmen gerektiğini söyleyen çok olur, ben genelde bu listeye genelde girmeyen ufak detalardan bahsedeyim.

1-) Vatka (Tüfek omza çalışmalarında omuzun incitmesin diye)

2-) Filketeli iğne (Vatkayı ve yatak çarşafını iğnelemek için)

3-) Vazelin (talimlerde kulak, ense, burun yanmaması için)

4-) Ayakkabı keçesi (Asker botu vurmasın diye)

Çok dua edersin çok. :)
Abi Öğütler için sagol..Aydın turizm'e önem veriyormuş..Eğitim günde 4 veya 5 km koşu..Ve ders agırlıklımış:),Dagıtımları Mugla,Antalya,İstanbul,Bursa,Çanakkale,Balıkkesir,Marmaris falanmış..Yinede dediklerini not aldım:D:D

Emrah renktaşım hayırlı uğurlu kazasız belasız dönmen dileklerimle başlıyayım ilk önce.

Valla yanına hiçbişi götürme derim tabi Abdullah Abi'nin dedikleri lazım olan şeyler.

Ama iç çamaşırı , kıyafet , ne bileyim bi dolu valiz falan götürme.Çünkü ben dağıtıma çıkarken bile valizimi bulamadım gereksiz oluyor yani,valiz p.ç oldu :D :)

İç çamaşırını , çorabını içerden temin edebiliyorsun.

Ufak bir çanta yap Abdullah abinin dediklerini ve ekstradan bir traş takımı öneririm.

Dağıtımdan sonra ne istersen alırsın yanına ya bukadar takma :)

Ayrıca gittiğin yer ve dağıtım sonrası çok güzelmiş :) Bizde kısmetse sınır karakolunda takılıcaz paşa paşa vazifemizi yapıp gelicez. :sopa:

Asker uğurlamak için bu saate kadar bekledim :).Hiç uyumadan,06:00'da evden çıkacağım :D:D.Bu arada askere gidecek arkadaş(lar)a hayırlı tezkereler diliyorum ;).

Benim gitmemede az kaldı.Abdullah abi lazım olacakları not ettim.:).Keşke elektronik aletlere izin olsaydı.:D

Cevap: O Şimdi Asker | Şevket Kandemir | Hayırlı Tezkereler| Şafak 403

Fatih renktaşım; ben zaten Aktütün'ün nasıl bir yer olduğunu ve geçmişte orda neler yaşandığını bilen biriyim. :)

Bize açık açık komutanlarımız sordu -Aktütün'e 5 kişi göndericez varmı gönüllü ?

diye. Kimse el kaldırmadı bi anda elimi havada gördüm ve gönüllü olarak istedim.

Vatan Millet Sakarya edebiyatı yapmak istemiyorum ama..Ben gitmezsem o gitmezse o sınırı kim koruyacak. :)

Hayırlısıyla yapar geliriz vazifemizi..He olmadı ters bi durum oldu zaten Allah katında en yüce mertebeyle şereflendiriliriz orası başka.

İçiniz rahat olsun göz açtırmak yok köpeklere :rolleyes:

verdiğin bu cesaretle seni kutlarım ,inşallah sağ salim dönersin.

Abi Öğütler için sagol..Aydın turizm'e önem veriyormuş..Eğitim günde 4 veya 5 km koşu..Ve ders agırlıklımış:),Dagıtımları Mugla,Antalya,İstanbul,Bursa,Çanakkale,Balıkkesir,Marmaris falanmış..Yinede dediklerini not aldım:D:D

kısa dönem askerlikmi yapıcaksın.?

Dün Gece Bekledim Seni evinin önünde

Görmek İstedim Son bir kere

Vedalaşıp Gidecektim Askere

Çıkmadın…

Benim için pencereye Çıkmadın

Bir kez olsun gözlerime Bakmadın

Nedense Sen Beni Hiç Takmadın

Farketmez o kız seni sevmesede fark etmez

O kız sana bakmasada fark etmez

Kardeşlerin Seni Asla Terketmez…