# Oğulcan Çağlayan - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Oğulcan Çağlayan

Galatasaray kalitesinde değil kesinlikle. Gerçi dün akşam oynayanların bir çoğu da değil. Devre arası veya sezon sonunda kiraya verilir muhtemelen.

Bir pozisyonda Diagne kalabalığa girip topu kaybetmeden bu arkadaşa aktardı bu da önü kapalıyken hoş açık bile olsa gol olmayacak bir vuruş yaptı oysa sağında Linnes bomboştu eğer pası verse Linnes top ile kaleye girecekti. Yoksa pas hatası, gol kaçırma bunlar ilk maçı için tolore edilebilirdi ama bu edilemez. ÇÖP

ilk yarı bittiğinde çıkarmalıydı. Çok kötü bir maç çıkardı. Kayseri 10 kişi kaldı ama biz maç başından beri 10 kişiydik.

Başka maçlar mi izliyoruz tüm ikili mücadeleleri kazandı hava topu aldı tek ve hızlı oynamaya çalıştı sahadaki yeri belirsiz sağ açık mı forvet mi o belli değildi

Esasında en verimli yer Adem Büyük'ün Malatya'da kullanıldığı gibi sol tarafta kanat forvet. Ama bizim de en kalabalık pozisyon orası olduğu için sağ kanattan kullanmaya çalıştı hoca. Zaten ya öyle olur ya da çift santraforlu sistemde yardımcı forvet. Dünkü 70 dakikasıyla bile benim gözümde çok oyuncuyu arkasına aldı sağ kanatta.

genç desen değil, potansiyeli var mıydı? evet ilk çıktığında biraz vardı ama o kadar. 1.ligde bile zar zor oynuyordu 2 sene önce.

Terim sırf bedava diye her sene alıyor böyle oyuncu. Yunus Akgün mesela daha mı kötü Oğulcan'dan?

genç desen değil, potansiyeli var mıydı? evet ilk çıktığında biraz vardı ama o kadar. 1.ligde bile zar zor oynuyordu 2 sene önce.

Terim sırf bedava diye her sene alıyor böyle oyuncu. Yunus Akgün mesela daha mı kötü Oğulcan'dan?

Evet daha kötü. Geçen yıl Terim'in bedava diye tamah etmek durumunda kaldığı iki oyuncudan biri ŞL'de şeref golümüzü attı, diğeri ligde 25 hafta bizi potada tuttu. Yunus'un değil Oğulcan, Serdar Özkan'ı kesmek için daha 40 fırın ekmek yemesi lazım bu seviyede. Tek hedefi şampiyonluk olan takımın Yunus gibi piyango alternatifi olmaz. Oğulcan her türlü çok daha mantıklı oyuncudur Yunus'a göre şu aşamada.

Evet daha kötü. Geçen yıl Terim'in bedava diye tamah etmek durumunda kaldığı iki oyuncudan biri ŞL'de şeref golümüzü attı, diğeri ligde 25 hafta bizi potada tuttu. Yunus'un değil Oğulcan, Serdar Özkan'ı kesmek için daha 40 fırın ekmek yemesi lazım bu seviyede. Tek hedefi şampiyonluk olan takımın Yunus gibi piyango alternatifi olmaz. Oğulcan her türlü çok daha mantıklı oyuncudur Yunus'a göre şu aşamada.

oğulcan bizi hak edecek performans sergiledi mi gerçekten? Rizespor'da yedek kalan, 1.ligde Gazişehir'de bile zor oynayan oyuncu. 21 yaşında olsa belki denenir derdim ama 25 olacak bu sene.

Willem 2'de oynayan Görkem Sağlam çok daha iyi alternatif olurdu, alternatif isteniyorsa

oğulcan bizi hak edecek performans sergiledi mi gerçekten? Rizespor'da yedek kalan, 1.ligde Gazişehir'de bile zor oynayan oyuncu. 21 yaşında olsa belki denenir derdim ama 25 olacak bu sene.

Willem 2'de oynayan Görkem Sağlam çok daha iyi alternatif olurdu, alternatif isteniyorsa

Bizi hak edecek performansını ne belirler bilmiyorum, en nihayetinde Adem de bize 40 gol atıp gelmedi ama yakın tarihin en iyi yerli katkılarından birini verdi. Oğulcan da ligde istikrarlı bir şekilde iyi yabancı seçen kalburüstü takımda rotasyon oyuncusu oldu. Ki oyuncu tarzıyla gol yağdıracak bir tip de değil zaten. Ama savunma yardımı, kanat özellikleri ve santrafordan bozma olduğu için gole yatkınlığıyla antrenman topçusu Yunus'tan da, Kasımpaşa'da 30 gol atıp gelen Diagne kazmasından da daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

Görkem'i hiç izlemedim, şut atabilen, sorumluluk alabilen, birebirde her pozisyon yıkılmayan bir sağ kanatsa gelsin. Galatasaray'ın oyuncusunun yetenekte de, mental yeterlilikte de minimum çapı Oğulcan kadardır. O baremin bile altında kalan oyuncular için Oğulcan'ın hakkını yemeye lüzum yok.

tam bir kütük. bir noktadan sonra gözüme batmaya başladı sadece bu herifi izledim. aldığı 10 topun 8ini falan top abuk subuk paslarla ortalarla yedi bitirdi.

daha gelmeden boş transfer olduğu belliydi. anadoluda ne yapmış da bizde yapacak. adamın ayağından tak tuk ses çıkıyor resmen

cacık 1 genç
avrupa kadrosunu altyapı için dolduruyo desen takım avrupada oynayacak kalibrede değil
topçusuyla hocasıyla

transfer yapıldı densin diye yapılan boş 1 icraat

Bizi hak edecek performansını ne belirler bilmiyorum, en nihayetinde Adem de bize 40 gol atıp gelmedi ama yakın tarihin en iyi yerli katkılarından birini verdi. Oğulcan da ligde istikrarlı bir şekilde iyi yabancı seçen kalburüstü takımda rotasyon oyuncusu oldu. Ki oyuncu tarzıyla gol yağdıracak bir tip de değil zaten. Ama savunma yardımı, kanat özellikleri ve santrafordan bozma olduğu için gole yatkınlığıyla antrenman topçusu Yunus'tan da, Kasımpaşa'da 30 gol atıp gelen Diagne kazmasından da daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

Görkem'i hiç izlemedim, şut atabilen, sorumluluk alabilen, birebirde her pozisyon yıkılmayan bir sağ kanatsa gelsin. Galatasaray'ın oyuncusunun yetenekte de, mental yeterlilikte de minimum çapı Oğulcan kadardır. O baremin bile altında kalan oyuncular için Oğulcan'ın hakkını yemeye lüzum yok.
Oğulcan ile Adem bir mi yav.

Adem yıllardır bu ligin etkili adamlarından beri. Onun istenmemesinin asıl sebebi hal ve hareketleriydi başlarda.

Adem kötü futbolcu değil. Oğulcan ile alakası yok. Oğulcan gayette yetersiz bir herif. Adem ile de kıyaslanacak birisi değil. Sırf boşta diye alınmamalı böyle oyuncular.

Aynısını Şener ile de yaptık ehh noldu. Adamın doğrudürüst 1 maçı bile yok ama yıllık 1 Milyon€ alıyor.

sent via GSC

Geçen sene Taylan'a söylenenler geliyor aklıma.
Taylan ile Ogulcana söylenenler aynı mı? Ne kadar ezbere bir yorum. Ilk olarak Taylan Erzurumda takımın en etkili yerli oyuncusuydu. Ve düzenli oynuyordu. Oğulcan rize de saman alevi gibiydi. Bazen ilk 11 bazen yedek takılıyordu. 2. Taylan geçen yıl oynadığı ilk maçlardan itibaren kalitesini gosterdi. (Gecen sezonun ilk yari sonları.) Ogulcan ise cok yetersiz.

Üst Alt