# Oğulcan Çağlayan - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Oğulcan Çağlayan

Bizi hak edecek performansını ne belirler bilmiyorum, en nihayetinde Adem de bize 40 gol atıp gelmedi ama yakın tarihin en iyi yerli katkılarından birini verdi. Oğulcan da ligde istikrarlı bir şekilde iyi yabancı seçen kalburüstü takımda rotasyon oyuncusu oldu. Ki oyuncu tarzıyla gol yağdıracak bir tip de değil zaten. Ama savunma yardımı, kanat özellikleri ve santrafordan bozma olduğu için gole yatkınlığıyla antrenman topçusu Yunus'tan da, Kasımpaşa'da 30 gol atıp gelen Diagne kazmasından da daha iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

Görkem'i hiç izlemedim, şut atabilen, sorumluluk alabilen, birebirde her pozisyon yıkılmayan bir sağ kanatsa gelsin. Galatasaray'ın oyuncusunun yetenekte de, mental yeterlilikte de minimum çapı Oğulcan kadardır. O baremin bile altında kalan oyuncular için Oğulcan'ın hakkını yemeye lüzum yok.

valla adem ile ikisini kıyaslamak saçmalık. Adem'i ben taa Mersin döneminden biliyorum. Devre arası gelip neredeyse tek başına Mersin'i Süper lige çıkardı. Kasımpaşa'da 5-6 sene banko oynadı, milli takıma seçildi. Malatya Avrupa'ya gittiyse baş aktörlerinden biriydi.

Haa yalan yok gelmesine karşıydım ama yine de hiç hak etmedi demek ayıp olur. Oğulcan önce bir Süper lig takımında banko oynasın, ondan sonra kıyaslayalım.

İlla alınacaksa bir takıma oynama garantisi ile kiralanırdı, ertesi sene daha hazır olurdu. Yolla Hollanda ligine mesela.

Oğulcan transferi en bastan gereksiz ve saçmaydı ..düne bakarsak fena oynamadı ortalama diyebilirim.. ama sistemsel olarak saçma bir diziliş vardı . akbaba ve ogulcan kanat oynamayip içe yakın durunca oyun ortada sıkıştı kaldı.. mevcut kadroda ogulcanin açıkçası pek bir yeri yok kanat desen pek oynayamaz gibi 2. Forvet olarak da bizim kadroya lüks kaçar orta sahayı götürecek 2 adamımız yok melo- prime selçuk gibi.. Yedekten gelip de oyuna pek etki edeceğini sanmıyorum ancak böyle fazla eksik olunca alternatif olarak kullanılabilir..

Tek tek oyunculari eleştirmek kolay . Hoca ne yaptı ne yaptırıyor biz ne oynuyoruz gol atmak için ana planımız ne ? Diyelim ki ana plan tutmadı ikinci üçüncü hücum planımız var mı ? Değişiklikler için neden dk 65 bekleniyor ? Neden 3 oyuncu birden değişiyor ? Kerem Ali yavuz ve Oğulcan sekidika bu maçta oynamaz ise hangi maç oynar ? Adamlarda mugdat vardı zaten 10 kişilerdi biz 90 dakika 10 kişi oynayan takıma birde penaltıdan gol atıp yenemedik.Hos bizde cagne ile 10 kişi oynadık cagne yerine ademi yollamasa hoca yada yönetim bu maçtan 3 puan alır mıydık ?

Muthis bir gol atiyodu onun disinda iyi onuyor
Tabi 2-3 tane top kaybi var bazilarinin obsess etmesi icin onlar da sayilmasin

Ben böyle oyuncuları hiç sevmiyorum Kenan Karaman Oğulcan filan koskoca Galatasaray'ın hücum oyuncusu mücadele ediyor diye ilk 11'e yerleşecek adam değil

Sahaya ben de Galatasaray formasıyla çıksam ben de mücadele ederim ama Galatasaray'ın profesyonel oyuncusunun bir fark koyması gerekiyor

Üst Alt