Okan Buruk | ARŞİV - Sayfa 22 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uzaktan göze hos geliyor tabi,acun ile gittikleri mekanlarda resimleri gelse karsimiza ki daha once defalarca olmus birsey arkadaslar sonucta ,hemen sallamaya baslariz

Galatasaray la mutlaka yolu kesişecektir. 20 senelik mevzuya takılmaya gerek yok. Değerli bir hoca böyle insanlara sahip çıkmalı klüp.
Galatasaray la 7 şampiyonluk 5 türkiye kupası UEFA ve SuperCup kazanmış bir isim. Nefret etmek çok anlamsız geliyor bana ayrıca kin besleyen bir kesim olduğunuda ilk kez bu başlıkta şahit oldum.

Ne diyorsunuz yav ben Gomis'e bile ifritim ki gören de bu herif de onun gibi sezonun ortasında bir deplasmana gitmedi sanır. Herif resmen bedavaya gitmek için kulübünü satmış, 32. haftadaki maçta yarım saatte atılıp şampiyonluğu satmış. Biz o şampiyonluğu alsak üst üste 6'yı yapıp belki Galatasaray tarihinin en iyi 2-3 taktisyeninden birine hakikaten ŞL finali filan oynatacak bir kadro yapacaktık. Ki bu herifler 25 yaşında gelip 28 yaşında transfer yapan adamlar da değil, daha kıçlarını silemezken Galatasaray'a gelip saha içi ve dışı binbir badireye rağmen arkasında durulmuş ve Avrupa futboluna tanıtılmış oyuncular. 2006'da yaptık bir midesizlik, bunu aklamanın yolu yok artık. Ama aynı naneyi bir daha yemeye lüzum yok. Okan'ı bir daha bu kulüpten içeri sokmak, Emre'yi teknik direktör yapmakla eşdeğerdir gözümde.

Ne diyorsunuz yav ben Gomis'e bile ifritim ki gören de bu herif de onun gibi sezonun ortasında bir deplasmana gitmedi sanır. Herif resmen bedavaya gitmek için kulübünü satmış, 32. haftadaki maçta yarım saatte atılıp şampiyonluğu satmış. Biz o şampiyonluğu alsak üst üste 6'yı yapıp belki Galatasaray tarihinin en iyi 2-3 taktisyeninden birine hakikaten ŞL finali filan oynatacak bir kadro yapacaktık. Ki bu herifler 25 yaşında gelip 28 yaşında transfer yapan adamlar da değil, daha kıçlarını silemezken Galatasaray'a gelip saha içi ve dışı binbir badireye rağmen arkasında durulmuş ve Avrupa futboluna tanıtılmış oyuncular. 2006'da yaptık bir midesizlik, bunu aklamanın yolu yok artık. Ama aynı naneyi bir daha yemeye lüzum yok. Okan'ı bir daha bu kulüpten içeri sokmak, Emre'yi teknik direktör yapmakla eşdeğerdir gözümde.

+++++

Topçuluğunu çok beğenirdim hocalığı da iyi ama bu kulüpten içeri tekrar adımını kesinlikle atmamalı.

Adnan Polat Bjk sonrası bize getirmek istediğinde "Okan bizim evladımız" demişti. O dönem kendisi için taraftarımız özel bir beste yapmıştı:

Bu forma nasip olmaz herkese
Giydirmeyiz Okan ..ne
Okan Buruk'u istemiyoruz
Evlat mevlat dinlemiyoruz

Sonra giydi tabii o da ayrı dava.

arkadaşlar ciddi soruyorum okan trde kazandığı için mi istiyorsunuz yoksa taktiksel ciddi şeyler gördünüzmü

arkadaşlar ciddi soruyorum okan trde kazandığı için mi istiyorsunuz yoksa taktiksel ciddi şeyler gördünüzmü
Geçen yılki Rize takımı çakma City gibi oynuyordu, Başakşehiri izlemedim bu yıl ama geçen yıl ikinci devre en iyi oynayan takım Rizeydi, hatta bunu söylediğimde laf atanlar olmuştu da Başakşehir maçında lafıma gelmişlerdi.

Okan bir şeyleri değiştirmeye çalışan ve hedefi olan bir hoca bu bariz, bundan sonra kendisini geliştirir mi yoksa yerinde mi sayar asıl önemli nokta orası.

Bende bunu sevemedim yıllardır efsane kadrodan bir buna nötürüm birde fatih akyele ki okan buruk bizim sözleşme yenileme teklifimizi reddedip bedavaya intere kaçmış bir adamdır buna tamah edileceğine bin kez hamza hamzaoğlunu tercih ederim ki hocalık konusun da daha üstündür hamza

hastasın sen

Rize çok iyi bir futbol oynuyordu kendi döneminde, Başak'ı da yine topladı gibi ama geçmişte bize kolpalık yapmasından soğuk bakıyorum kendisine ama gelip başarılı olsa unutulur gider birde rakiplerden birine gidip o futbolu oynatma riski olması da sıkıntı olursa biz denemeliyiz olmazsa zaten Anadolu'da takılmaya devam edip, diğer büyüklerin kapısı kapanır kendisine. Tabii kendi de bunun farkında böyle bir durumda ne tercih eder meçhul bence kesinlikle ışık var.

Rize çok iyi bir futbol oynuyordu kendi döneminde, Başak'ı da yine topladı gibi ama geçmişte bize kolpalık yapmasından soğuk bakıyorum kendisine ama gelip başarılı olsa unutulur gider birde rakiplerden birine gidip o futbolu oynatma riski olması da sıkıntı olursa biz denemeliyiz olmazsa zaten Anadolu'da takılmaya devam edip, diğer büyüklerin kapısı kapanır kendisine. Tabii kendi de bunun farkında böyle bir durumda ne tercih eder meçhul bence kesinlikle ışık var.

bu kişisel sıkıntıların tamamını aslında terim mtye gittiğinde de dillendiriyordu herkes

sonra unutuldu gitti

çok büyük ayıp yapılmadığı sürece sorun yok

ama ben okanın da erolun da ligdeki yerli hoca dominasyonunun kırılmasından sonra kendilerini ispat etmeleri gerektiğini düşünüyorum

eğer ligde 5-6 yabancı hoca varken de başarılı olurlarsa ikna olacağım

bu kişisel sıkıntıların tamamını aslında terim mtye gittiğinde de dillendiriyordu herkes

sonra unutuldu gitti

çok büyük ayıp yapılmadığı sürece sorun yok

ama ben okanın da erolun da ligdeki yerli hoca dominasyonunun kırılmasından sonra kendilerini ispat etmeleri gerektiğini düşünüyorum

eğer ligde 5-6 yabancı hoca varken de başarılı olurlarsa ikna olacağım
Sence ligde ne zaman 5-6 yabancı hoca olacak ki?

Göbekte en kilit 2 oyuncusu olmadığı halde deplasmanda 3 atıyorsa bir takım, o takımın hocası değerlendirilir.

Rakibi küçümsemeyin sakın. Deplasmanda Gladbach’a 4 atmış bir takım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Faruk Süren:

Öyle bir şey yok. Jardel’e veya bir başka yabancıya kimse cephe alamaz. Buna izin vermeyiz. Şampiyonluğu kaybetmemezin nedeni Emre ile Okan’dır. Sezon içinde İnter’le anlaşmışlar. Bu nedenle tam performans göstermediler. Şampiyonluğu kaybettiğimiz Ankaragücü maçında Okan ihanet eder gibi kırmızı kart gördü, takımı eksik bıraktı.

Sence ligde ne zaman 5-6 yabancı hoca olacak ki?

yakın görüyorum

şenol güneş milli takımda

aykut kocaman her an kovulabilir, terim imajı yıkılmak üzere, ersun yanal başarısız olursa kalamaz ve böylece ağır toplar devrilmiş olacak

insanlar avrupa liglerini takip ediyor ve o kaliteyi talep ediyor

bir yerde mecbur kalınacak

yakın görüyorum

şenol güneş milli takımda

aykut kocaman her an kovulabilir, terim imajı yıkılmak üzere, ersun yanal başarısız olursa kalamaz ve böylece ağır toplar devrilmiş olacak

insanlar avrupa liglerini takip ediyor ve o kaliteyi talep ediyor

bir yerde mecbur kalınacak
Sanmıyorum bu sene biz şampiyon olamaz isek Ersun kalır her şartta ki o zaman şampiyon olmaları da çok daha muhtemel. Aykut kovulsa ne olacak ki? Bilmiyorum da işte hangisi boşsa Rıza, Samet, Hikmet işte klasik isimlerden biri geçer yerine bence en az 5 yılı bulur daha hiçbir düzen yok takımlarda, o yüzden yerlilerle idare etmek daha kolay oluyor kısacası kolay kolay değişmez bu düzen, arada bir başarısız giden büyük takımlar yabancı hoca dener onlar da üç mağlubiyete yollanır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt