Okan Buruk Hakkında Görüşler ve Beklentiler | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okan Buruk Hakkında Görüşler ve Beklentiler

evet arkadaşlar yeni hocamızla ilgili önden olumlu ya da olumsuz beklentilerimizi paylaşalım üzerine konuşalım

ben 2 olumlu ile başlayayım:

- hoca başakşehirde orta sahada hücumcu adamları hep bir arada çekinmeden kullanmıştı ki ben fatih hocanın 96-2000 döneminde söylediği sözü hep hatırlarım, hücumcuya savunma öğretmek savunmacıya hücum öğretmekten daha kolay... bu anlamda guardiola da aklıma gelir ki adam bernardo ve de bruyneyi neredeyse 8 numara oynatıyor sürekli

- santraforlardan çok verim alması ki bu konuda şenol güneş gibi

gelelim olumsuz duruma ya da korkuma diyelim:

- hocanın akılda kalan, sahaya çıktığında bu takım okan hocanın takımı diyeceğimiz bir oyununu pek hatırlamıyorum... belki de ben az izledim bilmiyorum ama herkes de pragmatizmden bahsediyor kendisi için... taktiksel esneklik iyi bir şeydir, dizilişte, oyuncu tercihlerinde filan ama ana oyun olanı olmaması, oyuncuların ayağına ve inisiyatifine kalmış oyun uzun vadede sıkıntı yaratabilir...

türkiyede gerçekten takımına imza atan, karakter veren 2-3 hoca ve takım hatırlıyorum ki birincisi 96-2000 fatih hocadır, ikincisi alex gönderdikten sonra aykut kocaman, ve üçüncüsü de gitmeden önceki 2 sene avdullah avcıdır... bunun dışında maç içinde birkaç imza anlar olsa da şenol güneş, denizli, hamzaoğlu, okan buruk, sergen yalçın veya fatih hocanın sonraki takımları hep doğaçlama oynayan takımlardı genel olarak ki bunlar da başarı kısa vadeli kaldı

evet sizler nelerden ümitli nelerden endişelisiniz

Açıkçası bu sezonun en azından ilk yarısında skor almayı oyun tutmayı önemsiyorum. Hem Okan hoca'nın TR'de olabileceği top seviyede olmasının hırsını takıma yansıtmasını(bunu yapacaktır eminim) - trasnferli bir kamp döneminde bir kaç şeyin oturmasını oyun anlamında ve ligin ilk yarısında maçlar gittikçe üstüne koyan , birbirinin oyununu tamamlayan oyuncular ile tabloda tepe olmamız beklentisindeyim.

Her şey yolunda giderse ikinci devre arayı aça aça bu işi bitirirz. (tabi doğru transferlerin geldiğini varsayıyorum burda)

Derbiler spesifik olarak önemli cünkü gecen sezon 1 ad derbi kazancımız oldu - oyun tutamadığımızdan verdiklerimiz oldu. Bu kısmı TD olarak ciddi test olacaktır her ne kadar oyunculuğunda biliyor olsada bu modu.

Kalan giden gelen işleri bittikten sonra herkesten bir katkı alarak , yeri geldğinde altyapı oyuncusunu sahaya salmaktan korkmayacak bir profil çizmesini umut ediyorum. Ortasahada uyuyan formayı alamayacaktır beklentisindeyim. Hareketli ileri hattı olan , karşı takımı hemen ortasahadan kendi yarısahasına almayan (geride beklemeyen) bir takım umudundayım.

Yardımcılarından biri Ayhan Akman olursa enteresan olacak - Hamza oynarsa kulübede babası falan eneteresan detay.

Ben new terim mevzusu olarak gormuyorum Okan hamlesini. Öyle görülmesi de cok sacma. Terim buyuk basarilara imza atti, zamanini tamamladi birakti.

Okan guncel ve yerli hocalar arasinda potansiyeli en yuksek isimlerden biri. Rizeden beridir de gelmesi gerektigini söyleyenlerden biriyim.

Sabredilmeli ve arkasinda durulmali. Gerekli sabir gosterilirse epeyi bi sure hoca arama derdimiz olmaz. 3-5 mac sonra terimde terim zirlamalari baslarsa fenerbahcenin dustugu cukura iyice dusmeye baslariz bizde.

Kendisinden beklentim alt yapı odaklı. Daha öncekiler gibi gostermelik kampa götürme, mecbur kalinca sans verme gibi sacmaliklara girmeden, hak edene formayı vermesi kendisini taraftarın gözünde daha da büyültür.

Benim icim basari sampiyonluk dğl, bi kültür gelistirmek veya bi kültür oturtmaktır. Bunu yapınca sampiyonlukta gelir. Cumhuriyetin 500. Yili sampiyon olacaz gibi zirvalarla da baski altina alinmasini yanlis buluyorum

Yolu her daim acik olsun hocamın

Ilk sene gecis sürcidir benim icin. 2 sene cocugunsan dolayi hocalik yapamadi.
Maalesef bizim camiada artık böyle bir bakış açısı kalmadı. İlk 5 hafta sonunda 2 gal 1 ber 2 yenilgi olursa okan hocayla olmuyor denip fatih terim sesleri yeniden yükselecek..
Madem ki güvenilip getirilmiş sözleşmesinin sonuna kadar kalmalı bence..

IN2025 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçiş oyunlarını iyi oynatıyor. Hem defansta hem hücumda…

Geçiş oyunu ne demek bilmiyorum. Fatih hocam şamp ligi finalinde sıkça bahsediyordu salladım öyle.

20091.jpg

Başakşehir'deki cl performansı bana güven verdi
Ama en ufak kötü sonuçta ben dahil butun terimcilerin fatih terim diye yangın çıkarmayı birakmasi lazim zaman verilmeli

Terim birakmadigi sürexe malum kitle hep terim diyecek zaten
dünde benzer bir yorum yapmıştım nereye hatırlamıyorum.

Koskoca bir jenerasyon var sadece FT başırısı yaşadı ve odaklandı - düşünme , kafada tartma mekanizmasıda sosyal medya "özgürlüğü" yüzünden ortada olmadığı için farklı şekilde başarıyı görmeleri tatmaları lazım.

o nedenle dediğin gibi her durumda gereksiz ses yükseltirler

Edit: bu dediğim her TD için geçerli aslında sırf OKan değil - Torrent ile ilgilide böyle bakmıştım başta , çorba oldu orda kulüp. Okan yerine başka TD gelseydide böyle bakacaktım bu konuya

dünde benzer bir yorum yapmıştım nereye hatırlamıyorum.

Koskoca bir jenerasyon var sadece FT başırısı yaşadı ve odaklandı - düşünme , kafada tartma mekanizmasıda sosyal medya "özgürlüğü" yüzünden ortada olmadığı için farklı şekilde başarıyı görmeleri tatmaları lazım.

o nedenle dediğin gibi her durumda gereksiz ses yükseltirler

Edit: bu dediğim her TD için geçerli aslında sırf OKan değil - Torrent ile ilgilide böyle bakmıştım başta , çorba oldu orda kulüp. Okan yerine başka TD gelseydide böyle bakacaktım bu konuya
Yok mesela, torrent yerine bende dedim Terim neden kovuldu. hele bari Barca maclarini verip öyle yollayin dedim. Torrent in basarisi (ana td. ) vs. yok. Dün kovuldu diye, bizim yerimize flamengo taraftari bayram etti. öyle cöp biriydi.
Okan ise TD'dür. basarilari var, performansi da ortada. Yerli klopp olabilir ( o da önce alt takimdan baslayip yükseldi, basari anlaminda demiyorum)

Yok mesela, torrent yerine bende dedim Terim neden kovuldu. hele bari Barca maclarini verip öyle yollayin dedim. Torrent in basarisi (ana td. ) vs. yok. Dün kovuldu diye, bizim yerimize flamengo taraftari bayram etti. öyle cöp biriydi.
Okan ise TD'dür. basarilari var, performansi da ortada. Yerli klopp olabilir ( o da önce alt takimdan baslayip yükseldi, basari anlaminda demiyorum)

dediğin açıdan evet katılıyorum. bencede en kötü sezon sonu görmeliydi TD - kötü gidişatta zaten kendisi bile bırakabilirdi bu kadar kriz olmazdı o başka tabi. yoksa Torrent'ten geçen süreci gördükten sonra boşuna ufak şeyler beklemişiz dedirtti maalesef.

inşallah uzun vadede kalıcı olur başarılarla

Üst Alt