GSC Haber - Okan Buruk: "Oyuna giren oyuncularımdan beklentilerim daha yüksekti" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Haber Okan Buruk: "Oyuna giren oyuncularımdan beklentilerim daha yüksekti"

1699040702435.png

Okan Buruk:

"Oyuna giren oyuncularımdan beklentilerim daha yüksekti. Topun bizde kalması açısından beklentilerim vardı. Zaman zaman top kayıpları yaptık. Ama genel olarak bakınca kazanmak önemli. Oyuncularımı da maçları da kazanarak gidiyoruz. Bugün Zaha ve Ziyech'i kazandık. Maçın tamamına baktığımızda %100 Galatasaray'ın performansını göremesekte yavaş yavaş istediğimiz seviyeye geleceğiz."

"İlk yarılar ile ikinci yarılar arasındaki farkları aramızda da konuştuk. Bir hoca olarak memnun değilim. İkinci yarıda oyuncularımın '5 gün sonra bir maç daha var, tempoyu düşürelim' psikolojisiyle oynaması olumlu şeyler vermiyor bize."

"Muslera ile ilgili Yener İnce'ye durumu sorduk. Olan olayı anlattı. Kontrollerden sonra belli olacak. Yener Hoca 'Dirseğinde hasar yoksa, atlatırız' dedi. Röntgen sonrası belli olacak. Bize söylediği bu. Ağrısı oldu. İnşallah önemli bir şey yoktur."

"Bayern Münih deplasmanı zor, biliyoruz. Ama hedefimiz kazanmak. Her maça kazanma hedefiyle çıkıyoruz. İlk maçı kazanıp 7 puana gelseydik, çok farklı bir durumda olabilirdik. Şimdiki maçta da başa baş bir oyun oynamak istiyoruz. O maç bugünkü gibi olmayacak, o maçın konsantrasyonu farklı. Gruptan çıkmak istiyorsak orada elimizden geleni yapmalıyız."

Okan Buruk: “Maalesef kadromuzu geç tamamladık. Oynamadan gelen oyuncular var. Kasım ve Aralık ayını iyi bitirip devre arası transfer dönemini öyle düşüneceğiz. Farklı mevkilere de takviye gelebilir. Ama önceliğimiz elimizdeki oyunculardan verim almak. Ligde öyle bir tempo var ki, her maçı kazanmak zorundayız ve farklı isimlere süre vermekte zorlanıyoruz.”

- Angelino’nun sözleşmesi basında yer aldı. 4 maç sonra uzayacak deniyor. Oynatacak mısınız?

Okan Buruk: “Angelino’nun sözleşme detaylarını bilmiyorum. Ben saha içini takip ediyorum. Geçtiğimiz hafta 11’de şans vermiştim, sezon genelinde de oynattım biliyorsunuz. Ondan beklentilerimiz var, bunu vermesini istiyoruz. Çalışıyor. Büyük takımlarda oynamak zordur. Galatasaray, sosyal medyada etkileşimi çok yüksek bir takım. Adaptasyon süreci geçiriyor.”

Okan Buruk: "Mauro Icardi'nin sahada olması çok önemli. Ona teşekkür ediyorum."

Okan Buruk: "Afrika Kupası’na Wilfried Zaha, Ziyech ve Bakambu gidebilir."

Okan Buruk: "Galatasaray ve Fenerbahçe kazanma alışkanlığıyla saha içinde iyi işler yapıyor. İki takımın yukarıya doğru gidişi var. Maçlar oynandıkça belki rakiplerin oyunu değişecek. Türk futbolu için oyun kalitesi yukarı artacaktır. Her teknik adama saygı duyuyorum. İki takıma karşı korkarak başlayan takımlar oluşmaya başlıyor."

Okan Buruk: "Lig çok uzun. 'İki takım da kazanarak gidecek. İşi derbiler belirleyecek' gibi bir düşünce var ancak lig gerçekten çok uzun. Herkes maç kaybedecek, herkes hata yapacak. En az hatayı yapan şampiyon olacak. Zorlu maçlar, sakatlıklar olacak. Biz ağır bir fikstürden geçiyoruz. Fenerbahçe'nin Konferans Ligi'nde biraz daha rotasyon şansı var. Biz iki tarafta da neredeyse aynı oyuncularla gidiyoruz. İnşallah Türk takımları Mart ayına kalır. Bu dönem zor geçiyor. Kazanarak gitmek önemli."

As hücum kadrosunun birlikte ilk maçı olabilir bu, bizim için sezon daha yeni başlıyor hocayı eleştirirken bunu dikkate almak gerekir. Basit top kayıplarını azaltıp tempoyu daha iyi ayarlayabilirsek namağlup şampiyon olur bu takım.

münih rakip kim olursa olsun iç sahada farka gidebilir çünkü dünyanın tartışmaya kapalı en iyi takımı.

başa baş oyun mümkün gözükmüyor. önemli olan bulduğumuzu atmamız. icardi bu form ile devam ederse oda çok zor.

Üst Alt