Okan Buruk: "Oyunun başından sonuna kadar üstün olan taraftık" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okan Buruk: "Oyunun başından sonuna kadar üstün olan taraftık"

Trabzon deplasmanından 1 puan kötü sonuç degil ama.. Trabzonun o kadar as oyuncusu sakat iken 3 puan almamak utanç verici hoca ne anlatıyorsun sen. Fatih terim gibi bahanelere sığınacaksan al bavulu git.

Sezon başında dedim bundan da birşey olmaz diye. Kerem'i daha erken dışarı al, seferovici al oynat akbaba, barış veya hamza'yi. Emin ol aynı performansı gosterirler.

Çok net olarak soruna inersek, kanatlar pozisyon hazırlamada yeterli değil, golcülerimiz de atmada. Gomisi çıkar as forvet olarak düşünülen isimler ya da forvet ve arkası olarak düşünülen iki isim de iki haftadır kaçırdıkları gollerle kusura bakmayın ama maçın kaderini çok ama çok etkiliyor, o dakikada gelecek goller senaryoyu değiştirir. Eksikler var, tercihleri tartışılır ama ben Okan hocanın oynatmak istediği futbolun bu izlediğimiz oyun olduğunu sanmıyorum. Korner, duran top ve şutta da bir artımız olmadığından golü atmak tabii Gomis ile mucize olur. Bi maçı çevirecek ne organizasyon varsa hepsini bizde yapacak olanlar yoook.

aciklamalarini yerinde buldum.

diger yandan, farkli bir noktaya deginmek istiyorum macta dikkatimi ceken;
nacizane maca dair , taktik kurgu da tek anlamadigim nokta ;
*mertens'i kullanim sekli .
< olumsuz anlamda buldum bu durumu.
halbuki , bilindik, diger turlu klasik kullanim dolayli efektif ve verimli olabilirdi. . .

@Murat Durmaz

halbuki , bilindik, diger turlu klasik kullanim dolayli efektif ve verimli olabilirdi. . .

@Murat Durmaz
Bence diğer maçlarda bu sıkıntı düzelir de öncelik olarak Suat abi sol kanat transferi yapılmalı derim ben bu takıma sen ne dersin?

Oyun şablonu oturunca bu takım geçen sene negatif yaptığı serinin pozitifini yapar ve şampiyon olur.

Ama 2-3 kritik takviye lazım. Onlar gelmeli ve sakatlık olmamalı.

Bu yüklemeler vs doğru yapılmıştır umarım.

diger yandan, farkli bir noktaya deginmek istiyorum macta dikkatimi ceken;

@Murat Durmaz
Okan hocanın mertensi tanıdığından emin değilim.. mertenste mi demiyor acaba hocam ben bu şekilde verimli olamam diye acaba? Karşı yayda olması gerekirken bizim yaydan top cikarmayla geçti maç.

En az 3 oyuncu demek 3e raziyiz demek.

La kardeşim siz hiç mi takım kurmasını bilmiyorsunuz. Kafadan 3 tane 21 yaş alti boey gibi yarı zenci power oyuncu lazım.
Kalan bölgelerde de 1 tane orta sahaya 3. Bir yedek. Bir tane stoper ve beklerden birini yedekleyebilecek oyuncu ve 1 tane de net forvet lazım.
Kanatlara girmedim bak o 21 yaş altı oyuncuları değerlendirdim orada.
3 oyuncu sonrasi terim gibi ocağı göster de bi temiz millet içini döksün.
Adamlar ellerinde olan hakkı kullanmaktan acizler.
Spor basıni da aptal kardeşim 2 tane dogru soruyu sormakta acizler galatasaray muhabiriyim diye geziyor.

Savunmamız gayet iyi ilk halledilmesi gereken buydu. Sıra inş iki transferle hücumda! Bu olursa eger tek derdim Oliviera olacak, düzelmezse sıkıntı orta ve uzun vadede.

Okan Buruk: "Sürekli oyuncu izliyoruz. Transfer dönemi bittikten sonra ben de rahatlayacağım. Daha iyi takıma odaklanacağım. Takviye istiyoruz, ne kadar güçlü olursak... Taraftarın beklentisine hizmet etmek istiyoruz."
Ben aradığım cevabı buldum. Takım birbirini tanımıyor, net bir hücum planı da göremiyoruz demiştim meğer sebebi buymuş. Umarım biran önce transfer süreci hayırlısıyla tamamlanır da taktik gelişme kısmına geçeriz. Hocama saygılar.

Hoca doğru yolda ben takımı, mücadelesini, sahaya yayılışını çok beğeniyorum. Özellikle ikili mücadelelerde ve dönen toplarda çok başarılıyız. Hatırlarsanız Terimin üçüncü döneminde de ilk başta hücum yönü çok zayıftı ama iyi mücadele ediyorduk hücum da zamanla oturmuştu, şimdi de öyle olacak bence.

Okan hocadan tek şikayetim değişiklikler, çok geç kalıyor bazen çıkarması gereken adamı çıkarmıyor. Belki oyuncuyu kazanma adına böyle davranıyordur bilemiyorum ama değişikliklere sıkıntı var gibi.

Üst Alt