GSC Anket - Okan Buruk'a Güveniyor musunuz? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Anket Okan Buruk'a Güveniyor musunuz?

Okan Buruk'a güveniyor musunuz?

• Hayır

• Evet

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Biraz açar mısınız hocam

Icardi'nin ailevi sorunları karşısında anlayışlı davranması, Torrerira'ya derbi öncesi ailevi kaybı konusunda yardımcı olması, izin konusunda bonkör davranması ( bu negatif de olabilir bilmiyorum), futbolcularla göründüğü kadarıyla yakın ilişki kurması vs.

Bir renktaş paylaşmıştı, Demba Ba ropörtajından.

Medipol Başakşehir’de 83 maçta 26 gol 10 asistlik performansa imza atmış, ayrıca Okan Buruk yönetiminde o dönem Süper Lig’de şampiyon olmuştunuz. Okan Buruk’un takımdaki iletişimi hakkında neler söylemek istersiniz?

Her teknik direktörün kendine has yönleri var. Okan Buruk’ta çok farklı bir teknik direktör. Mesela kendisini Şenol Güneş ile kıyaslarsanız, Okan Buruk’un insani yönü daha baskın. Oyuncularına daha yakın davranıyor. Kendisiyle günlük olarak futbol dışındaki her meselede de konuşabilirsiniz. Okan hoca ile ilişkimiz de çok yakındı. O tarih itibariyle tabi ki de kariyerinin başında değildi; ama daha genç gruptaydı. Ben de takımdaki yaşı en ileri oyunculardan biriydim. Okan’la aramızdaki yaş farkı bazı takım arkadaşlarımla olan yaş farkından daha azdı. O tarihte takımdaki bazı oyuncular 17, 16 yaşlarındaydı. Hatta 15 yaşında olanlar bile vardı. Biraz da bu sebeplerle Okan ile ilişkimiz teknik direktör / oyuncu ilişkisinden daha çok arkadaş gibiydi. Kendisi oldukça da saygılı bir kişiliğe sahip. Benimle olan ilişkisi tam olarak hiyerarşik sayılmazdı. Hiçbir zaman bana patronum gibi davranmadı.

Hayır demişim. Basakta aldirdigi topculardan sonra on yargim vardı gelmesini istemiyordum. Zaman beni haksız cikardi
Çok kişi o noktaya takılıyor ama büyük ölçüde haksızlık ediliyor...

Abdullah Avcı' dan devraldığı oldukça yaşlı kadro ile şampiyonluğa ulaştıktan sonra, lig ve UCL yi birlikte götürebilmek için takımda çok ciddi revizyona ihtiyaç vardı. Ancak -muhtemelen AKP nin seçimde İBB yi kaybetmesinin etkisiyle- Göksel Gümüşdağ kulüp bütçesini minimum düzeye indirdi. Yaptırdığı transferlere ve maliyetlerine TM de bir göz atarsan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın diye umuyorum. Hiçbir TD, düşük maliyetle birçok futbolcu transfer edip de hepsinden ilk sezonda yüksek verim elde edemez, belki 1-2 si mümkün olabilir...

O kadroyla Avrupa maçlarında yine de çok iyi iş çıkardı ama bu defa bir sürü sakatlık-şanssızlık üst üste gelince takım ligde özgüven kaybına uğradı ve toparlayamadı. Ki yerine gelen Aykut Kocaman ile de istatistikler pek değişmedi, zar zor ligde kalabildiler...

Bir tane hırbo sene başında yazdığımı wp den atmış. Psikoloji öyle bozukmuş ki saçmalamışım. Hocam bize çok iyi geldin. Sonuna kadar.

Başakşehir, Beşiktaş ve şikecilerle oynanan maçtan bağımsız şekilde geldiği günden beri destekledik, güvendik, reyimizi de bu minval de verdik. Şu ana dek zaman hocadan taraf olanları haklı çıkardı, bundan sonra da kendisine güvenenleri mahçup etmeyip, arafta kalanların ise güvenoyunu alarak nice şampiyonluklara yelken açar inşallah.

Üst Alt