# Okay Yokuşlu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Okay Yokuşlu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: # Okay Yokuşlu

Musa Çağıran'dan farkı nedir? FM^den filan adını duydum ama izlemedim pek.

Bu işten anlayan seyredenler ondaki potansiyel ile ilgili olarak;

Musa Çağıran gelişimini tamamlarsa en fazla Mehmet Topal olabilir, ama Okay Yokuşlu gelişimini tamamlayabilirse Gerard olur diyolar.

Ben kendisinin 3 maçını izledim olağanüstü yetenekleri olan, oyun anlayışı yaşıtlarından en az 4 yıl ileride olan bir çocuk doğru bir fiziksel gelişim programıyla biraz iddialı gelebilir size ama çok değil bir iki yıl içerisinde hem oynadığı takımın hem de milli takımın dorudan onbir oyuncusu olabilecek bir potansiyele sahip.

Bir de bu delikanlı ile birlikte bu jenerasyondan ama bunlardan 1 yaş büyük Artun AKÇAKIN isminde bir oyuncu var. Gençlerbirliği U 19 takımında oynuyor.

Oyun stili ve fiziksel yapısını görseniz aklınıza doğrudan Adrian (Brezilyalı sarhoş abi) gelir. Ondaki potansiyel de çok yüksek Gençler bu yıl yeterli transfer yapamazsa mecburen bu çocuktan faydalanmak isteyecektir Pektemek yerine ve ligde göstereceği performansla almak güçleşebilir.

Haberi atıp yatayım.. :)

Twitter

Altay camiasında Okay Yokuşlu'nun, Kayserispor'a satıldığı konuşulurken, Başkan Taşpınar'ın bugün açıklama yapacağı öğrenildi.

Kayseri'ye giderse eğer üzülürüm. Piaysadaki tüm yerli genç oyuncular (özellikle gurbetçileri) özellikle bu son 1-2 yılda Antep ve Kayseri sildi süpürdü. Geçen sezon Antep'in Orhan Gülle, Muhammet Demir, Cenk Tosun transferleri, bu sezon Kayseri'nin Engin Bekdemir, Nadir Çiftçi transferleri... İBB'nin de Taner Yalçın'ı alacağı konuşuluyordu. Biz de işte en fazla her zamanki gibi bu isimler 2-3 sene sonra 5+ milyon değerlere ulaştığında yine hayıflanırız.

Cevap: Okay Kayserispor'da

450273898072.jpg

Altay yönetimi, Türkiye'de transfer gündeminin baş köşesine oturan yıldız futbolcusu Okay Yokuşlu'yu, Spor Toto Süper Lig takımlarından Kayserispor'a verdi.

Başta Fenerbahçe ve Galatasaray olmak üzere Gaziantepspor, Samsunspor, Gençlerbirliği ve Manisaspor'un da istediği Yokuşlu'nun transferinden, 2 milyon 300 bin lira bonservis bedeli alınacak. Son iki sezonda Altay ve millî takım formalarıyla 82 maça çıkan, özellikle ay yıldızlı forma altındaki performansıyla Avrupa'nın bile takibine giren 17 yaşındaki oyuncu, önümüzdeki günlerde Kayserispor'la sözleşme imzalayacak.

Okay Yokuşlu'nun Türk futbolunun yükselen yıldızı olduğunu belirten Kulüp Başkanı Ahmet Taşpınar, "Bana göre Kayserispor, yılın en büyük transferini yaptı. Altay ise tarihinin en yüksek bonservis bedelini elde ederken yetiştirici kulüp kimliğinin zirvesine ulaştı. Transferin her iki kulüp için de hayırlı olmasını diliyorum." dedi. Taşpınar, Yokuşlu'nun transferiyle birlikte Altay'da yeni bir dönem başlayacağını da belirterek, "Vali Kutlu Aktaş Tesisleri'nin girişindeki otopark alanına halı saha inşa ediyoruz. Burası 'Okay Yokuşlu Halı Sahası' olacak ve bundan böyle altyapımızdan çıkarak kulübüne para kazandırıp ayrılan her futbolcumuz adına bir halı saha yapılacak. Böylelikle hem kalıcı gelir hanemize yeni bir kalem eklenecek hem de diğer oyuncular için özendirici olacak." şeklinde konuştu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt