Okuduğunuz Kitap Sayısı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Okuduğunuz Kitap Sayısı

Kaç Kitap Okudunuz?

• Kullanılan toplam oy
    29
Kendimi kotu hissettim ya

Kitaplikta 70-80 tane kitap vardi en son

odunc aldigim, kutuphanede okudugum, kaybettigim, sayfalari yapistigi icin attigim nadir eserleri sayarsak 150+ belki :/

Erdem soyadım değil. 2. Adım daha doğrusu normalde kullandığım isim Erdem. Aslında fazla sayılmaz. Hızlı okuma olayında da biraz iyiyseniz günde bir kitap okuduğum dönemler oldu. Bende kitap olayı ayrı birşeydir. 7 yaşında okumaya başladım. O günden beri en kötü haftada 1 ile 3 kitap arası okurum. 52*30 =1560 hafta. Bu durumda ortalama 2000-3000 diyorum. 2000 i geçtiğimi ise net biliyorum. 3000 i geçmiş olma ihtimalim bile var. Ama bazılarını 2. Sefer hatta 3. Sefer okumuşluğum var :)

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
Superb

Hangi tarz kitaplara daha cok ilgi duyuyorsunuz Erdem Bey

Lisedeyken dönem ödevi olarak 3 tane okuduydum, geçen sene sıkılıp bir tane kitaba başladıydım onu da yarısında bıraktım. Yani 3,5 kitap diyebiliriz.

Dergi ya da makale dahil değil. Kitabın türü hikaye de olabilir, bilim de olabilir. Sayfa adedi için de en az 80-100 diyelim.
10.000 cildin üzerinde kütüphanem var...1950'lerden 1990'lara kadar dayımın 3000 cilde yakın getirdiği kütüphane şimdi bende...30 yıla yakındır da ben geliştiriyorum...Kitaplık-raf kalmadığından bir kısım yerlerde...Onun için güncel sayısını tam bilemiyorum 2 sene önce taşınmadan saymıştım 10.000i aşmıştım...

Senin tasnifinle dergi, makale hariç tutulursa ve minimum 80-100 adet sayfası olacak dersen 5.000 üzeri kitap okumuşumdur kurulu kütüphanemi aklıma getirince...Tabii kütüphanenin önemli bir kısmı referans yani ansiklopedi-harita-fihrist-katalog...Bunlardan faydalandıklarımı da katsam 6-7 bin arası olur ama bu gerçekçi değil zira bir maddesine bakıp bırakıyorum aynı şey lügatların için de geçerli...

Özetle 5.000'den fazla kitap cevabımdır @Gürkan Karadeniz ...Hürmetler...

10.000 cildin üzerinde kütüphanem var...1950'lerden 1990'lara kadar dayımın 3000 cilde yakın getirdiği kütüphane şimdi bende...30 yıla yakındır da ben geliştiriyorum...Kitaplık-raf kalmadığından bir kısım yerlerde...Onun için güncel sayısını tam bilemiyorum 2 sene önce taşınmadan saymıştım 10.000i aşmıştım...

Senin tasnifinle dergi, makale hariç tutulursa ve minimum 80-100 adet sayfası olacak dersen 5.000 üzeri kitap okumuşumdur kurulu kütüphanemi aklıma getirince...Tabii kütüphanenin önemli bir kısmı referans yani ansiklopedi-harita-fihrist-katalog...Bunlardan faydalandıklarımı da katsam 6-7 bin arası olur ama bu gerçekçi değil zira bir maddesine bakıp bırakıyorum aynı şey lügatların için de geçerli...

Özetle 5.000'den fazla kitap cevabımdır @Gürkan Karadeniz ...Hürmetler...

Sen bir çılgınsın Uğurcum :cool:

Sen bir çılgınsın Uğurcum :cool:
Sahaflardan topladıklarım ve belki birkaç yüz yeni basımlarla beraber dayımın kütüphanesi üzerine gelenlerle 6000'e yakın hiç bir yerde bulunamayacak kütüphanem var geri kalanlarını bulabilirsiniz çok da mühim değil hayatımdaki en kıymetli şey...

Yağlı kağıt asmayı, perde çekmeyi, lamba açmamayı, odayı kitli tutmayı her şeyini seviyorum kütüphaneciliğin tam bir bibliofiliyim sadece içerik olarak değil biçimi de güzel...

Bazı şeyleri gerçekten mi söylüyorsunuz yoksa şaka mı anlamıyorum...

Mahirde fenerli olduğu için mi, bana iyi davranıyor ?

Deniz Bey ben Galatasaraylıyım. Sağlam Galatasaraylıyım. Holigan olmadığım ve diğer takımlarla iyi geçinmenin futbola fayda sağlayacağını düşündüğüm için forumdaki bazı arkadaşlar benden şüphe duyuyor. Çoğundan daha iyi Galatasaraylı olduğuma emin olabilirsiniz :hat:

Deniz Bey ben Galatasaraylıyım. Sağlam Galatasaraylıyım. Holigan olmadığım ve diğer takımlarla iyi geçinmenin futbola fayda sağlayacağını düşündüğüm için forumdaki bazı arkadaşlar benden şüphe duyuyor. Çoğundan daha iyi Galatasaraylı olduğuma emin olabilirsiniz :hat:
Sen simdi bize Hooligans mi diyorsun?

Bir ara deli gibiydim, hemen hemen bütün dünya klasikleri okudum, Daha çok felsefik toplum yapısı ile ilgili eric hoffer vs baya sarmıştım 300 bulmuştur yaklasık 2 senedir evlilik düğün eşya borç ödeme çoçuk derken hiç bir kitabin yüzünü açamadım. Evlilik insani körertiyor arkadaş ya.

Üst Alt