Olağanüstü Seçim İptal Olmayacak - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Olağanüstü Seçim İptal Olmayacak

Cevap: Olağanüstü Seçim İptal Olacak mı?

İşte bahsettiğim tüzük maddesi

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI VE GÜNDEMİ

MADDE 28: Olağanüstü toplantı,

28.1) Yönetim Kurulu kararı,

28.2) Denetim Kurulunun yazılı isteği,

28.3) Kaydı açık üyelerin 1/5 (beşte bir)'inin yazılı isteği üzerine yapılır.

28.2 ve 28.3 fıkralarında belirtilen istekler üzerine Yönetim Kurulu en çok 21 (yirmibir) gün içinde Genel Kurulu olağanüstü toplantıya çağırmak zorundadır.

Yönetim Kurulu, Genel Kurulu toplantıya çağırmaz ise üyelerden birisinin başvurusu üzerine, mahalli Sulh Hukuk Hâkimi duruşma yaparak Kulüp üyeleri arasından 3 (üç) kişilik bir heyeti Genel Kurulu olağanüstü toplantıya3 çağırmakla görevlendirir.

Olağanüstü toplantı gündeminde toplantı istemini yapanların görüşülmesini istedikleri konulardan başka konu bulunmaz.

Olağanüstü toplantıda gündeme ilave ve değişiklik yapılamaz.

Hala Seçim olacakmı? Muhabbetimi ?:D

Seçim olacak..Sağdaki soldaki haberlere inanmayın..

İrfan Aktar,Sedat Doğan,Türker Aslan,:Kısaca dedikleri seçim olacak..

Beyoğlu 2. Asliye Hukuk mahkemesinin kongre için aldığı tedbir kararının 14 Mayıs'ta yapılacak seçimi engellemeyeceği bildirildi.

27 Mart'taki mali kongreyle ilgili olarak ihtiyati tedbir kararı alan Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nden kulübe gönderilen mektubu camiada heyecanlı dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Ancak Başkan Adnan Polat 'mali ya da idari olarak aklanamayan yönetimler 30 gün içinde seçime gitmek zorundadır' diyen tüzüğün 87. maddesinin 22. fıkrasına göre değil, seçimle ilgili olağanüstü toplantı ve gündemi belirleyen 28. maddenin 1. fıkrasına göre seçim kararı aldığı için 14 Mayıs'taki olağanüstü kongrenin önünde engel bulunmadığı ifade edildi.Lig TV

Zira, 07-14 Mayıs 2011 günlü olağanüstü genel kurul toplantısı kararının, genel kurulun 27.03.2011 tarihli kararına dayanılarak değil, Yönetim Kurulunun Tüzüğün 25’nci maddesi 3’ncü bendine istinaden alındığı tespit edildi.

İş bu TUTANAK, 14 Nisan 2011 günü birlikte tanzim ve imza edildi.

Divan Başkanlığı'ndan Duyuru - 18.04.2011 13:12 (KULÜP HABERLERİ) / Galatasaray.org

Ancak mevcut şartlarda devam etmek Galatasaray’a zarar vereceğinden, Yönetim Kurulu kararı ile 7 Mayıs 2011 günü, çoğunluk sağlanamayacağı için de 14 Mayıs 2011 günü kulübümüzün Seçim Genel Kurulu’nu yapma kararı aldık

Başkan Adnan Polat Basın Toplantısı Düzenledi - 06.04.2011 14:17 (KULÜP HABERLERİ) / Galatasaray.org

Rahat olun renkdaşlar..Mahkeme bu kararı önceden vermişdi..Tebliği dün kulübe ulaşdı..Mahkemenin verdiği karar Genel kuruldaki kararı engellemek içindir,Yönetim kararı ile seçim alındığı iÇin mahkemede buna karışamaz..

Ntvspor:Adnan polat yönetim kararı ile seçim aldıklarını yenileyerek son noktayı koyacak..

Seçime engel yok

Galatasaray Tüzüğü’nün 28. maddesinin ikinci ile üçüncü fıkralarında açıkça belirtildiği şekilde seçim kararının alındığı ve bunun da gazete ilanıyla yayınlanmasından dolayı herhangi bir sorun olmadığı ifade edildi.

Fanatik

Gökmen Özdemir:Seçim kararı tüzük2ün 28-1 maddesine göre alındı..Seçime engel yok.

Yalçın dümere dün facede bu bilgiler gösterildi..Oda anında "U" dönüşü yaptı..KAPAK oldu .

Sadece formaliteden 3 mayıs beklenecek..Bu süre zarfındada adaylar zaten çalışmasına devam edecek..14 mayısdada başkanımız belli olacak.

Cevap: Olağanüstü Seçim İptal Olmayacak

Emrah gerekli olan bütün aciklamalari yapmis. Lütfen artik medyanin gazina gelip onlara koz vermeyelim.

Işın Çelebi çok çelişkili konuşuyor.'Onlar beyaz Türk,biz zenciyiz' derken liseli-lisesiz ayrımını kastetmedim diyor,sonra da 'Ünal Aysal'ın listesi çok dengesiz 12 tane liseli-3 tane alaylı var' diyor.

GALATASARAY’DA 14 Mayıs’ta yapılacak kongrenin iptal edilmemesi yönünde önemli bir adım atıldı. Sarı-Kırmızılı kulüpte yaşanan mahkeme krizine son noktayı koymak isteyen Divan Kurulu’nun oluşturduğu hukuk kurulunun yaptığı son zirve iptal kararı isteyenlere ilk darbeyi vurdu. Divan Kurulu’nun oluşturduğu bilirkişi heyetinde yer alan Prof.Dr. Oğuz İmregün, Prof.Dr. Duygun Yarsuvat ve Prof.Dr. Köksal Bayraktar, son sözünü söyleyerek hazırladıkları raporu Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’a iletti.

Raporda kararın ayrıntısı yer aldı

Kongrenin mahkeme kararı ile iptal olmayacağını belirten kurul üyeleri verdikleri raporda bu kararlarını da ayrıntılı olarak anlattılar. Aktar’ın elinde bulunan karar 3 Mayıs’ta yapılacak olan mahkemeye de sunulacak. Rapora göre yönetim kurulunun seçime gidiş şekli ile mahkemenin verdiği karar arasında büyük fark var. İşte raporun ayrıntıları: Seçim kararı, genel kurulun 27 Mart 2011 tarihli kararına dayanılarak değil, Tüzüğün 25. maddesi 3’ncü bendine istinaden alındı. Kurulun mahkeme tartışmalarına son noktayı koyduğu bu açıklamanın ayrıntısında ise şu gerçekler ortaya çıkıyor.

Son sözü mahkeme söyleyecek

Polat yönetimi Divan’a teslim edilen karar defterine ‘yeni tüzüğün 87.22. maddesinde yer alan mali ve yönetsel yönden aklanmama durumunda, en geç 30 gün içinde Olağanüstü Seçim Genel Kurulu’nu toplantıya çağırmak zorundadır’ kararını yazmadı. Kurul, raporuna bunu yapsalardı mahkeme kararı geçerli olacaktı, notunu da düşerek kararını sağlamlaştırdı. Polat ve kurmayları seçim kararını ‘Yönetim Kurulu kararı ile olağanüstü toplantı kararı alınmıştır’a göre aldıkları için mahkemenin genel kurulu iptal yetkisi bulunmuyor. Mahkeme bu raporu geçerli kabul ederse, seçimin yapılmasına karar verecek.

Tüzüğün 25.3 ve 28.1 maddesi

Galatasaray’ın yeni tüzüğündeki 87.22 nolu madde Beyoğlu 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin gerekçesi oldu. Bu madde de “Genel kurulda mali veya idari yönden aklanmamak durumunda en geç 30 gün içinde seçimli genel kurul yapılır” ibaresi var. Ancak Polat ve yönetimi aynı tüzüğün 25.3 ve 28.1’inci maddelerine göre seçim kararı aldı. Bu maddelerde yönetimin her zaman olağanüstü toplantı, seçimli toplantı kararı alabileceği belirtiliyor. Başkan Polat da seçim kararını genel kurul sonucuna göre değil, yönetim kararı olarak aldıklarını açıklamıştı.8Alper Mert

Adnan Polat’tan Helvacı’ya veto

GALATASARAY Başkanı Adnan Polat, 14 Mayıs’taki kongre öncesi adaylardan Turgay Kıran ve Ünal Aysal ile görüştü. Yönetim içinde kendisine muhalif olan Mehmet Helvacı’yla ise görüşmeme kararı aldı. Polat Towers’ta ilk olarak Kıran ile biraraya gelen Başkan, 3 Mayıs’ta mahkemenin vereceği kararın etkilerini anlattı. Kıran da “Mahkemenin olumsuz bir karar vereceğini sanmıyorum” dedi. Aysal ile yapılan görüşmeye Ali Dürüst de katıldı. İkili de seçime engel bir durum olmadığını belirtirken, Polat, “Mahkemenin kararını bekliyorum. Ne kendimin ne de sizin zarar görmesini istemem” ifadesini kullandı...

STAR

Yalçın dümere dün facede bu bilgiler gösterildi..Oda anında "U" dönüşü yaptı..KAPAK oldu .

Sadece formaliteden 3 mayıs beklenecek..Bu süre zarfındada adaylar zaten çalışmasına devam edecek..14 mayısdada başkanımız belli olacak.

ben ve bir iki arkadaş daha kaynak üzerine kaynak gösterdik dönüş yapmadan önce, ne çok hukuk meraklısı varmış ne öyle bir laf etti :D

yalnız dün gene yazmış, burada 1 haftadır seçim olmayacak yazıyorum medya yeni konuşuyor gülüyorum falan yazmış. hala çok ümitli ve emin seçimin iptalinden :)

Anlamadigim sey.. Resmi sitede hicbir yayinlama yok. Taraftari ve camia'yi iyice herseyden habersiz tutuyorlar.

Resmi aciklama yapin, durumun ne oldugunu anlatin, ve en azindan spekülasyonlari durdurun.

Ya da Adnan Polat bilerek resmi aciklama yaptirmayip tekere comak sokmak istiyor.

Üst Alt