"Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"


Brezilya'nın dünya futboluna kazandırdığı en büyük futbolcu olarak kabul edilen Pele, Lionel Messi'nin Johan Cruyff, Michel Platini, Alfredo Di Stefano gibi oyuncuların seviyesinde olmadığını iddia etti.Son iki Ballon d'Or ödülünün sahibi olan ve şimdiden dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcuları arasında gösterilen Lionel Messi ile ilgili bulduğu her fırsatta yorumda bulunan Pele, Arjantinli yıldızla ilgili bir kez daha konuşmaktan geri kalmadı. La Tercera'ya açıklamalarda bulunan Pele "İnsanlar karşılaştırma yapmayı severler, ama bakıyorum ki şimdiden Cruyff, Platini, Di Stefano gibi isimleri unutmuşlar. Onların hepsi Messi'den daha iyiydi." şeklinde konuştu.Wembley'de oynanacak olan Şampiyonlar Ligi finali hakkında da konuşan Pele, Barcelona'nın favori olduğunu belirterek "Manchester United, İngiliz futbol anlayışına sadık güçlü bir ekip. Ama şundan hiç şüphem yok ki; Barcelona şu an dünyanın en iyi takımı." dedi.Lionel Messi, 2009'daki finalde Manchester United'a gol atan iki Barça oyuncusundan biriyd
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"Saygısızlık etmek istemem, hepsi büyük futbolcuymuş. Ama o zamanlar da futbolun bu kadar sistemli ve zor olmadığı aşikar. Ben şu anki faal futbolculardan onlarcasının Pele ve Maradonadan daha iyi olduklarını düşünüyorum.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"kusura bakmayin ama benim gözümde ne Messi nede Ronaldo bir Romario etmez......
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"Suha olaya noktayı koymuş bence. Pele ve Maradona efsane futbolcular ama Dünyaya gelmiş geçmiş en büyük futbolcu kim diye sorulduğunda bugün itiraf edemeseler bile benim vereceğim cevap Lionel Messidir. Bugünki total futbol dediğimiz olay ne Peleler, Maradonalar Van Basten, Gullit, Cruyff, Di Sitefano ve Platiniler yer topla 5 mt dahi koşamazlar. Kimse Kusura bakmasın Messiyi geçtim Ronaldo Xavi İniesta Vb bugün top oynayan bir çok topçu, eskilerden çok daha iyiler. Sadece efsane olmak kolay olmuyor hepsi bu.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"Bu tür konularda her zaman Hagi'ye büyük haksızlık yapıldıgını düşünürüm. Dışlıyorlar resmen adamı.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"pele'nin bunları söylemesinin amacı efsane olarak messi nin kalmasından korkmasıdır bu adamların arkasına atmak istiyorki bendende iyi değil imajı yaratsın sonuçta bu adamlar pele'nin arkasındaki isimler.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"messi milli takımda ne yaptı ki adamı hemen 1 numara yaptınız?Ronaldo,Romario-Bebeto 2'lisi,Hollandanın Gullitli Van Bastenli kadrosu milli takımda harikalar yarattı.Benim gördüğüm en iyi futbolcu zidane sonra ronaldoydu ondan öncesi için pek konuşamam ama garrıncha, van basten ve hagi'nin hayranıyım.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"Şu Messi milli takımda ne yaptı diyenler Maradonanın Messiyi Arjantin milli takımında nerdeyse Libero oynattığını ayrıca milli takımda direk oynaması gereken bir çok oyuncuyu kesip vasat topçuları Messinin yanında sahaya sürdüğünü görmedilermi, görmekmi işlerine gelmiyor. Almanyaya 3-0 yenildikleri maçta bile Messi Almanlarla tek başına 60 Dk. maç yaptı ama olmuyor. 1 e karşı 11 biraz fazla haksızlık, karşısındakiler fener olsa neyse ama Alman milli takımı. Sözün özü Maradona Arjantinde efsanedir ve bu efsanenin bitmemesi için Messiye bile bile taş koymuştur.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"Bu adamların gol sayılarını Messi daha 23 yaşında olmasına rağmen geçmiştir.Messi 1 numaradır.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"dünyanın en iyisi olmak için dünya kupasında zaferler kazanmaya gerek yoktur barcelona asrın en iyi futbolu oynuyor ve onun en iyi oyuncusu neden gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olmasınki ki .
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"Messi ve C.Ronaldo, birçok efsaneyi geride bırakmıştır bile. Bunun aksini tartışmam.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"O zamanki defans anlayışıyla şimdiki arasında uçurumlar var.Artık oyuncular vücudunu nasıl kullanacağını iyi biliyor.O yüzden hiç hikaye anlatmasın Pele efendi hem Messi hem de Ronaldo neredeyse hepsini solladı geçti.
 
Cevap: "Onların Hepsi Messi'den Daha iyiydi"Bana göre Dünya' nın en iyi ilk iki futbolcusu;1-) Ronaldo2-) ZidaneNot : Sıralama alfabetik sıraya göre yapılmıştır. Aralarında tercih yapamam.
 
Üst Alt