Onyekuru, Bursaspor Maçında Saç Baş Yoldurdu - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Onyekuru, Bursaspor Maçında Saç Baş Yoldurdu

Sözleşmesinde 90 dakika oynar maddesi varda bizim ki haberimiz yok?
Bazı maçlar da gerçekten de çok rezil oynamasına rağmen ısrarla hala oyunda

Tipik anadolu takımı açık alan oyuncusu.. fiziği zaten müsaade etmiyor top tutup saklamasina.. pas yeteneğinin ve futbol zekasının az olması yanında birde bencil..zaten ne zaman skor yakalıyoruz o zaman çıkıyor ortaya..
Asla bizim topcumuz değil..

acikcasi takimdaki takim oyunu adina en buyuk engel olan oyuncumuz. Savunma konusunda pozisyon almasini bilmiyor. geriye cok gec donuyor hatta bircok anda donmuyor bile... Gol attigi surec cok fazla kizan yok ama bu tur oyuncular ne kadar gol atsalarda takim oyunu oyniyan takimlarda cok buyuk bir handikap oluyor.

Kucuk takimin buyuk oyuncu olabilicek yapida.. kontra atak oyniyan bir cok takimda bir cok is yapabilir ama rakip sahada yogunlasan takimda artisi kadar en az eksileri ekliyor

yahu everton 8e almış. Belçika ve Türkiye gibi oyuncu değerleri bakımından 6-7nci liglerde kendini kanıtlamış.

122 maçta 51 gol 14 assist yapmış.
elindeki genç adamı öyle 10m euroya falan bırakmazlar, seneye bizde kalmasının ihtimali yok.

Bir kaç veri çıkardım onları bırakıyorum. Son dönemlerde muadili ve aynı bölgelerde oynayan 3 oyuncunun toplam topla oynama yüzdeleri yani topun ayakta kalma sürelerine baktım.

2016-2017 Bruma'da bu rakam 5'e yakın.
2017-2018 Gary Rodrigues'de bu rakam 3 üzeri.
2018-2019 Onyekuru'da bu rakam ise 2'nin altında. Tam yüzdeleri veremiyorum ama net olarak altında. Hatta son Bursa maçında 0.9.

Everton'da bunun oynayabileceği mevkilerde yer alan Richarlison ve Bernard da ortalama 3'ü buluyor. Ve bu ekibin topla oynama yüzdeleri bize göre düşük olmasına rağmen.

Şimdi bu açıkçası bir büyük takım oyuncusu için çok anormal bir durum. Bu kadar düşük top tutma sadece santraforlar da görülür ki onların da sadece bazıları örnekler aklınıza gelir. Kafasında sürekli sprint olan bir adam takım sporcusundan ziyade ancak bireysel sporcu olabilir. Bu yönünü geliştirmesi ve minimum yüzdesini 3'e çekmesi gerekli bu oyunuyla takıma skor dışında faydası olmaz ve saha içinde takımdan kopuk görüntü vermeye devam eder.
Son dönemde gelişme katetmeye başladığı bir yanı varsa da o da Trabzon maçından sonra pas rakamları artmış bu konuda uyarı yediği açık.

Sadece Bursa maçında mı? Nasıl kanat futbolcusu olmuş anlamadım tek adam eksiltemiyor. Onyekuru boş rüzgar. İleride belki fiziğini ve son vuruş becerisini geliştirirse iyi bir forvet olabilir ama şuanki haliyle hiç katkı sağlamıyor. Onyekuru'nun bonservisini asla almam.

Onyekuru: Hızlı ve Beyinsiz. Mayıs ayına kadar sinemalarda.

Bu adam forvet gibi oynuyor. Yani takım oyuncusu değil, topu alıp kaleyi düşünüyor sürekli, tamam bu kötü birşey değil ama sürekli olunca poku çıkıyor. Santraforlara pas çıkartamıyor, bir kanat oyuncusunun ilk görevi forvetleri beslemektir.

Bi top çıkartdı, o da zaten Feghouli'ye gitti, yine forvete çıkartamadı :)

Onyekuru: Hızlı ve Beyinsiz. Mayıs ayına kadar sinemalarda.

Bu adam forvet gibi oynuyor. Yani takım oyuncusu değil, topu alıp kaleyi düşünüyor sürekli, tamam bu kötü birşey değil ama sürekli olunca poku çıkıyor. Santraforlara pas çıkartamıyor, bir kanat oyuncusunun ilk görevi forvetleri beslemektir.

Bi top çıkartdı, o da zaten Feghouli'ye gitti, yine forvete çıkartamadı :)

Forvet gibi değil ciddi ciddi forvet bu herif kanat oyuncusunun yapması gereken hiçbir şeyi yapmıyor sadece 1 kanatla o da yarım bence Feg de pek kanatta oynamıyor uğraşıyoruz ondan sonra hücumda niye tıkanıyoruz bu şekille iyi bile oynuyoruz resmen 2 adet kanat olmayan kanat topçusuyla oynuyoruz.

Üst Alt