Orkun Uşak: "Lincoln'ün sağ ayağını, sol ayağını, ellerini ayırın, her biri bir Alex yapar" - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Orkun Uşak: "Lincoln'ün sağ ayağını, sol ayağını, ellerini ayırın, her biri bir Alex yapar"

Peki Parmada hiç birşey yapamayıp ülkesine dönen sonrada Türkiye'ye gelen bir Alex ile , Barcelona da Real madridde oynayıp 35 yaşında uefa kupa kaldırmış Hagi ile kıyaslanması hakkinda ne düşünüyorsun renktas ? Sana gore hangi kıyaslama daha saçma ?
Lincoln gördüğüm en yetenek li futbolculardan biridir ama Alex Hagiyle katkı anlamında karsilastirilabilir kariyer anlamında değil o sekil bakarsak zaten Sneijder ve Mesut Ozil dışında kimse Hagiyle kıyaslanmaz katkı anlamında bakarsak Alexi görmezden gelmemek lazim

bu adami sahiplenmek galatasaraya ihanettir, kac mac bilerek yatti oynamadi, takimi yanliz birakti, deplasmanlara gitmedi, teknigi tartisilmsz gel görki ben onu disiplinsiz mac icerisinde hareketlerle hatirliyorum, alex ise adamin gol rekorunu bile bir tek cagne gecebildi, alex baskaydi tam bir kaptandi, zekiydi, izleyebilmek benim acimdan büyük bir keyifdi, samsuna attigi rövasata golünü asla unutmam.

Önce gomis SONRA cagne diyelim biz ona
bu adami sahiplenmek galatasaraya ihanettir, kac mac bilerek yatti oynamadi, takimi yanliz birakti, deplasmanlara gitmedi, teknigi tartisilmsz gel görki ben onu disiplinsiz mac icerisinde hareketlerle hatirliyorum, alex ise adamin gol rekorunu bile bir tek cagne gecebildi, alex baskaydi tam bir kaptandi, zekiydi, izleyebilmek benim acimdan büyük bir keyifdi, samsuna attigi rövasata golünü asla unutmam.

Alex İtalyaya transfer olup 6 ay sonra tutunamadı Brezilyaya geri döndü, Avrupa'ya başka transferi yok. Hatta Avruapaya satmak için federasyon kararı olarak arasıra milli takıma aldılar fb ye satıldıktan sonra bir daha çağrılmadı.

Ama Lincoln Budesliga'nın içinden geçmiş bir oyuncu. Bize emeklilik yıllarında yatmaya geldi. karakter olarak sıkıntılı ama yetenek olarak Alex ile mukayese bile edilemez.

Alex İtalyaya transfer olup 6 ay sonra tutunamadı Brezilyaya geri döndü, Avrupa'ya başka transferi yok. Hatta Avruapaya satmak için federasyon kararı olarak arasıra milli takıma aldılar fb ye satıldıktan sonra bir daha çağrılmadı.

Ama Lincoln Budesliga'nın içinden geçmiş bir oyuncu. Bize emeklilik yıllarında yatmaya geldi. karakter olarak sıkıntılı ama yetenek olarak Alex ile mukayese bile edilemez.
Ona bakarsan Lincoln da Milli takımda rezerve bile değildi. Sanki adam Schalke yı şampiyonluğa taşıdı 😅

Lincoln denilen kerkenezin azıcık beyni olsa Avrupa tarihine girerdi.

Sidik yarışını bırakırsak. Lincoln-alex-hagi gibi oyuncular bugün futbol oynuyor olsa hepsi şuanda Avrupa'nın içinden geçiyor olurdu. Üçü de muhteşem yetenek. Hatta buna keita-deivid appiah falan da katarsan bunları bugün bir takımda izlesen ıslanırsın, yarısı olmayan oyuncuları ağzımız açık izliyoruz ki. Buda artık bunların şanssızlığı mı diyelim bi 20 yıl sonra futbola başlasalar muazzam şeyler olurdu. Futbol endüstrileştikçe ya bu oyuncular sana kalmıyor yada futbolcular sosyalleşmeydi, belirli bir noktada sonra gelişimi bırkmaydı derken başlamadan sönüyor.

Bu kalitede oyuncuları daha bu ülkede göremeyiz, görmeye paramız yetmez.

cassio gerçekten dünya futbolunda adından daha fazla söz ettirebilecek yetenekte biri olmalıydı. yeteneğine ihanet edenlerden. takımımıza dahil olduğunda gs tv de dönen videolar hala gözümün önünde.

Kendini derse verse çok zeki bir öğrenci der ya öğretmenler bu olayda ona benziyor ne işe yaradı inanılmaz yeteneği kendini futbola vermedi adam sadece attığı iki çalım, terse bakıp attığı pas kaldı akıllarda başka da bir şey yok ...

Yeteneğine ihanet edecek kadar umursamaz, bizde de yarım sezon harika oynayıp kalanında kılını bile kıpırdatmayan bir adamdı. Bu kadar büyük anlamlar yüklenecek bir adam değil kesinlikle. Hatta bizim taraftarın bu adamı hak ettiğinin 100 katı sahiplenmesi hala hiçbir şeyden ders almadığımızı gösteriyor.

Alex'i de ne Fenerliler kadar abartmaya gerek var ne de gömmeye. Oyun zekası çok yüksek bir adamdı, pozisyon içinde nerede durması gerektiğini, topun nereye düşeceğini çok iyi bilirdi. Bir yandan da temaslı oyuna hiç gelemezdi, en ufak ikili mücadelede kendisini yerde bulurdu ve yıllar içinde bütün hakemler kırılganlığını O'nun lehine yorumladılar. Taraftar baskısından ya da popülizmden vs başka bir sebepten artık bilemiyorum. Onun çok ciddi ekmeğini yedi.

futbolda zeka ve oyun görüşünü tercih ederim. alexde bu vardı. o yüzden de çok gol attırıyordu. topla şebeklik yapan futbolculara yer yok artık. gerek de yok.

hagi ile alexi kıyaslamam zaten. hagideki oyun görüşü bi çok kişide yok. o da topla şaklabanlıklar yapmazdı hiç.

orkuna bu konuda katılmak mümkün değil. orkun boş yapmak yerine kendine ve yeteneksizliğine baksın. zapatayı 5 parçaya bölsek her parçası orkundan iyidir

Yeteneğine ihanet edecek kadar umursamaz, bizde de yarım sezon harika oynayıp kalanında kılını bile kıpırdatmayan bir adamdı. Bu kadar büyük anlamlar yüklenecek bir adam değil kesinlikle. Hatta bizim taraftarın bu adamı hak ettiğinin 100 katı sahiplenmesi hala hiçbir şeyden ders almadığımızı gösteriyor.

Alex'i de ne Fenerliler kadar abartmaya gerek var ne de gömmeye. Oyun zekası çok yüksek bir adamdı, pozisyon içinde nerede durması gerektiğini, topun nereye düşeceğini çok iyi bilirdi. Bir yandan da temaslı oyuna hiç gelemezdi, en ufak ikili mücadelede kendisini yerde bulurdu ve yıllar içinde bütün hakemler kırılganlığını O'nun lehine yorumladılar. Taraftar baskısından ya da popülizmden vs başka bir sebepten artık bilemiyorum. Onun çok ciddi ekmeğini yedi.
katılıyorum. faul alma konusunda ve zayıf fizikte son yıllarda hatırladığım

1 alex
2 selçuk inan

her müdehalede düşerlerdi. faul olsun olmasın direkt hakemler düdük çalardı.

Yetenek fışkırıyor ama Emre gibi lincolnünde pik yaptığı tek takım var. Emre dortmund lincoln schalke. Yeteneklerine laf yok
Emre dortmundda ne yaptiki ? toplam 12 maci var, adamlarin bundan bir halt olmayacigini anlayip hep gonderdi.
Lincoln bundesligada 136 macta 32 gol 33 asist , superligde 42 macta 13 gol 19 asist ile sampiyonlugumuzda cok buyuk bir pay sahibi oldu.

Daha uzun yıllar formamızda izleyebilseydik istatistik olarak Alex'i geçeceğinden dolayı Fener'lilerin konuşacak birşeyi kalmazdı.

Üst Alt