osb'lerin 3 gün kısıtlı elektrik verecek olması | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

osb'lerin 3 gün kısıtlı elektrik verecek olması

Türkiye'deki tüm OSB'lerde 3 günlük elektrik kısıntısı uygulanacak. Bu durum OSB'lerde üretimin durmasına sebep oldu. çalışanlar izinli sayılacak.

21 Ocak tarihinden itibaren fabrikaların doğalgaz kullanımı yüzde 40 ornanında kısıtlanmasıyla 24 Ocak’tan itibaren tüm Türkiye’deki OSB'lerde 3 ile 4 gün arası elektrik kısıntısı uygulanacağı açıklandı. TEİAŞ tarafından OSB'lere gönderilen yazıda elektrik kısıntısı süresince firmaların aydınlatma ve güvenlik için elektrik kullanabileceği ancak üretim için elektrik kullanılamayacağı belirtildi.

Dün gece 4 e kadar saatlik tüketimi 1400kw olacak şekilde işletmede kaç makina çalışacak diye uğraştık. Hiç bir kısıtlama yapmadan çalışan yerlerde var.

arkadaşlar irandan gelen ağırıdaki doğal gaz giriş hattında sıkıntı var bizden kaynaklı değil iran kaynaklı 10 gün sürecek ben tersanede idari müdürüm bizede uedaş tarafından bir günlük elektirik tüketim kapasitemizi %90 düşüreceğiz .

İran bölgesinde iletim hatlarında arıza olduğu söylendi ama alakası yok bence ,Rusya İran üzerinden bize ayar çekiyor Ukrayna olayında taraf davrandigimiz için
Basit bir örnek şişe cam fabrikaları kazanları komple kapatacakmis kaç milyon TL zarar demek bu aynı kazanların tam kapasite çalışması en az 10gunu aliyormus

İşlerine gelince %150 zam yapıyorlar kesinti günü yapılmayacak olan üretimden dolayı kaynaklanacak olan zararı karşılasınlar. İşçilerin çalışmadığı süreyi işveren kesecek işçi durduk yere yine eksik para alacak.

Üst Alt