osb'lerin 3 gün kısıtlı elektrik verecek olması - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

osb'lerin 3 gün kısıtlı elektrik verecek olması

bu gibi durumlar icin türkiyenin depoladigi gaz falan yokmu? yani kici kirik iran (rusya baskisi ile ?) böyle bir ise giristiyse bizim sanayimiz 2 günde durma noktasina geliyorsa yazik

edit: depo varmis ve kullanilmis

bu gibi durumlar icin türkiyenin depoladigi gaz falan yokmu? yani kici kirik iran (rusya baskisi ile ?) böyle bir ise giristiyse bizim sanayimiz 2 günde durma noktasina geliyorsa yazik

Yahu devletin hiçbir kurumu düzgün yönetilemez mi!

Devlet resmen yö-ne-ti-le-mi-yor!!!

21. yüzyılda ne çözümler ve regülasyonlar var - 1 tanesinin bile ülkede olduğunu inanmıyorum.

Nükleer reaktörümüz olsa heralde 2. çernobil'i yaşatırız avrupa ve orta doğuya ... o kadar zerre güvenim yok ülkeyi yönetenlere.

Ufağından büyüğüne bir koltuk güç sevdasıdır , çıkar sevdasıdır gidiyor.

Kanal istanbul diye bi taraflar yırtılacağına insanlarla üreticinin elinden tutsunlar azcık bişey.

Kuraklık var ülkede. Yaz boyu doğalgaza yüklenildi elektrik için, sonbahar da susuz geçince patladık. Devletin Bursadaki doğalgaz santrali dünya rekoru kırdı yav, aralıksız üretimde.

Şimdi de İran kesintisinin üstüne kış şartları da ağır seyrediyor. Depolama sorun değil yani şu anda. Günlük tüketim çok fazla. :)

Bu arada doğalgaz bulundu mu bulunmadı mı bilmiyorum ama bu boruyu sallandır hop doğalgaz fışkırsın gibi bir şey değil yav. 😒

Var fakat doluluk oranı %70'lerden %30'lara düştü 5 senede, kısacası yazın ucuza alıp kışın zam yapmamak için kullandılar. Silivri ve Tuz gölünde depo alanlarını genişletme projeleri var fakat parasızlıktan ilerleme sağlanamadı. Umarım olmaz ama kesinti biraz daha uzarsa haneler içinde kısıntı olur.

Üst Alt