Otomobil Önerisi - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Otomobil Önerisi

Kesin olarak emin misin sonra sıkıntı olmasın ? Günaha kefil olur musun ?

Buradaki yazıya cevabın nedir ? Doğrusunu yazalım da millet yanlış yollara sapmasın, tamamen bilmediğimden soruyorum en ufak fikrim yok.

Bankaların verdiği faiz Kur'an'da belirtilen faizle aynı mıdır? Faiz alan birisinin yemeğini yemenin bir sakıncası var mıdır? | Sorularla İslamiyet

Genemi sen geldin polemik delisi....:D

İşin temeline neden dikkat etmez de ezbere iş yaparsınız anlamam ki..
Farzet ki ineğini birisine baksın diye emanet ettin, emanet ettiğin kişinin ineğine karşılık sağılan sütünden yapılan tereyağının bir kısmını almak harammıdır. Adam senin ineğinin üzerinden menfaat temin ederken haram olmuyor da, sen ineğin kirasını alırken mi haram oluyor...
Azıcık, azıcık mantık yapıp kafanızı kullanın biraz yahu...

Hyundai i20 var bende. Memnunun, öneririm. Bütçene uygun.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
.
2792154f70c17efa9435325e47376cf2.jpg

Opel alacaksan 96 model Vectrayı napacaksın, o rakamlara 2003-2004 Astra çok rahat bulursun.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Genemi sen geldin polemik delisi....:D

İşin temeline neden dikkat etmez de ezbere iş yaparsınız anlamam ki..
Farzet ki ineğini birisine baksın diye emanet ettin, emanet ettiğin kişinin ineğine karşılık sağılan sütünden yapılan tereyağının bir kısmını almak harammıdır. Adam senin ineğinin üzerinden menfaat temin ederken haram olmuyor da, sen ineğin kirasını alırken mi haram oluyor...
Azıcık, azıcık mantık yapıp kafanızı kullanın biraz yahu...

Hiç bu açıdan bakmamıştım açıkçası, problem benim açımdan çözülmüştür günahsa da günahı senin boynuna.

Son düzenleme:
Hiç bu açıdan bakmamıştım açıkçası, problem benim açımdan çözülmüştür eğer günahsa da günahı senin boynuna.

Kendi menfaatin için yetkili olmayan birisinin sözünü bahane edip, Ruhen emin olmadığın, üstelikde aklınca uyanıklık yaparak vebali başkasının üstüne yıktığını zannedip inanmadığın bir işe girerek, sonrada hesap gününde bilmem kim bana bööle bööle dedi diyerek Allah ı kandırabileceksen eğer; Yol senindir, Açık olsun...

Evini kiracıya emanet edip, kirasını alınca helal, ama;
Paranı bankaya kiraya verip , paranın kirasını alınca haram...

OOOOH NE GÜZEL DÜNYA ....

Kendi menfaatin için yetkili olmayan birisinin sözünü bahane edip, Ruhen emin olmadığın, üstelikde aklınca uyanıklık yaparak vebali başkasının üstüne yıktığını zannedip inanmadığın bir işe girerek, sonrada hesap gününde bilmem kim bana bööle bööle dedi diyerek Allah ı kandırabileceksen eğer; Yol senindir, Açık olsun...

Ee yetkili değilsen ne demeye fetva veriyon gardaş.

Ben İslamiyetin ezbere yobazlıkdan evvel, akıl dini olduğuna inanır maneviyatına bakarım.
Evvel Allah ın izniyle de başta Kul hakkı yememek üzere dünya ilişkilerimi sürdürmeye gayret ederim.
Benim yaptığım bir amelde/icraatta veya davranışda öncelikli olarak egoizmi bir kenara bırakarak ve empati yaparak aklımı kullanır, başka birinin haksız yere zararı mevcut mudur onu ararım. Eğer yoksa; İslamın maneviyatına zarar verir mi onu ararım.. Eğer zarar gören yoksa da kimsenin ne dediğine bakmaz, işime bakar yürür giderim.

Faiz konusunda da bilirim ki; faizin haramlığı maddi olarak zor durumda kalan insanların zenginler tarafından verdiğinden daha fazlasını geri alarak daha da fazla maddi sıkıntıya düşürüp ezilmesini engellemek için koyulmuştur.
Özünde mağdur ve kul hakkı yaratmadığı sürece bence bir sakınca yoktur. Benim aklım bana bunu söylüyor.

Son düzenleme:
O kadar parayla ayağını yerden kesmek istiyorsan; bankaya yatır, faizi ile ihtiyacın olduğunda taksiye, dolmuşa; metroya metrobüse bin.

Artanıyla bankadaki çoğalınca daha iyisine bakarsın. Hemde gereksiz masraflarından yırtarsın.

Tavsiyedir..

Abicim adam parasının faizini bu şekilde yerse sahip olduğu paranın alım gücü yıldan yıla düşecek, fakat araba alırsa değer artışı olabilir, yaktığı yakıt da taksiye verdiği paradan daha az olacaktır diye düşünüyorum, konforu da cabası.

Subaru Legacy 2.0 2.0 2006 Model 30.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 471496731

bu araba satılmamışsa almanı öneririm. temiz çıkarsa araba bana çok dua edersin

istanbul dışında yada istanbul içi uzak bir yerde isem bu arabayı görmeye falan gitmezdim.

2006 yılından beri 12 senede sadece haftasonlarında kullanarak 223.000 KM yapması garip geldi. Açıklama sahibinin dürüstlüğü hakkında güven vermedi.
Özellikle mi yapıldı bilmem, Arabanın sağ tarafının görüntüsü yok.
İki farklı yerden fotolar alınarak yüklenmiş, birisinin eski tarihli olma ihtimali soru işareti bırakıyor.
6 Fotonun 5 inin olduğu yerdeki ön cephede plaka takılı değil. Neden acaba...
Bu da son fotonun plakalı olarak eskiden kalma olduğu fikrini akla getiriyor.

Türkiye de üretimi olmayan uzakdoğu menşeili bir aracın, 12 yaaşında olması; hem acil temini hemde fiat olarak yedek parça sorununu gündeme getiriyor.
Yüksek beygir ve 4x4, devamlı veya sık sık uzunyol yapılmayacak bir araca fazla lüx ve extra maliyet bence..

Alıcısı bilir....

Son düzenleme:
Üst Alt